reklama
 
 

Gudas nahradil Malkina, Philadelphii uškodil víc než Crosby. Český bek je terčem pošklebků

23. 4. 2018 18:36
Bek Radko Gudas je po vyřazení Philadelphie z play-off hokejové NHL terčem jízlivé kritiky.

Praha - 2:4 na zápasy, ani jedna výhra na domácí půdě a hrůzostrašné skóre 15:28. Philadelphia dostala v prvním kole Stanley Cupu knock-out od Pittsburghu.

Jedním z (mnoha) viníků krachu je český obránce Gudas. Na tréninku před čtvrtým zápasem nešťastně zranil oporu Seana Couturiera, v šestém klání kupil chyby.

Když Flyers vedli ve druhé třetině 4:2, Gudas špatně rozehrál a krátce nato nezabránil gólové nahrávce. Poté předvedl chaotický výstup za vlastní bránou a nabídl soupeři další šanci. Pittsburgh vyrovnal, zvítězil 8:5 a vykročil ke třetímu titulu v řadě.

Český tvrďák po utkání nemluvil s médii. Pošklebkům na sociálních sítích se ale vyhnout nemohl.

"Je neuvěřitelné, jak jsou Penguins ofenzivně nabití. Když přijdou o chlápka Malkinova kalibru, nasadí místo něj Radka Gudase a nic se neděje," stojí v příspěvku na populárním twitterovém účtu.

Novinář Dave Lozo zavtipkoval seznamem hráčů, kteří Philadelphii v prvním kole nejvíce škodili. Nejvýše umístil Gudase, až na druhou příčku dal pittsburghského kapitána Sidneyho Crosbyho.

Další novinář Mike Sielski komentoval průběh série takto: "Couturier a Gudas zuřivě bojují o výhru. Couturier za Flyers, Gudas za Penguins."

Gudas, jenž má s klubem smlouvu do roku 2020, zkrátka prožil nepovedené play-off. V základní části navíc dostal stopku na deset duelů, když nevybíravě sekl Mathieua Perreaulta (více zde).

Posily pro reprezentaci?

S vyřazením Philadelphie jsou volní čtyři čeští hokejisté. Michal Neuvirth ani Petr Mrázek na mistrovství světa nejspíš nepojedou, neboť trenér Josef Jandač je s brankářským postem spokojený.

Obránce Radko Gudas má za sebou slabší sezonu, ale nezkušené české obráně by pomohl. K hvězdnému Jakubu Voráčkovi není třeba nic dodávat. U obou hráčů záleží na jejich zdraví a chuti.

28 inkasovaných gólů v šesti utkáních prvního kola však nejde svalit na Gudase. Defenziva Philadelphie propadla jako celek, nezářili ani brankáři. Zpočátku chytal Brian Elliott, později Michal Neuvirth. Petr Mrázek stihl půlku zápasu. Všechny spojuje tristní úspěšnost zákroků kolem 85 procent.

Když fanouškům Flyers bylo v šestém duelu jasné, že postupuje Pittsburgh, naházeli na led plechovky s pivem. A opět volali po vyhazovu trenéra Davea Hakstola.

Naštvaní ale mohli být skoro na všechny. Jediný hráč Philadelphie nasbíral víc než tři body - Couturier. Ten jich zvládl dokonce devět (5+4), přestože kvůli srážce s Gudasem vynechal zápas a v dalších dvou hrál s přetrženými vazy v koleni.

Zdravotní trable měli i další hráči. Nejvíce dojal mladý zadák Ivan Provorov, jenž do posledního zápasu nastoupil s vymknutým ramenem. "Hrál bych, dokud by mi neupadla ruka," prohlásil v slzách.

Ani sebeobětování na hranici bláznovství však někdy nestačí.

Podívejte se, jak Pittsburgh po Gudasových chybách vyrovnal z 2:4 na 4:4:

Sestřih utkání od stavu 4:2 pro Philadelphii. | Video: Youtube.com |  05:00

autor: jzp | 23. 4. 2018 18:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama