Koláče bez práce. Hokejoví šťastlivci berou od klubů NHL miliony i dlouho po kariéře

Sport Sport
15. 2. 2019 7:17
Buď už hrají jinde, nebo vůbec. Přesto od bývalého zaměstnavatele v hokejové NHL pořád dostávají pravidelný plat. Stojí za tím takzvané vykoupení ze smlouvy. V příští sezoně bude těchto šťastlivců nejméně 27. Jeden z nich může při životě "rentiéra" zažít až tři nové americké prezidenty.
Komisionář NHL Gary Bettman
Komisionář NHL Gary Bettman | Foto: Reuters

Vykoupení ze smlouvy

Pokud generální manažer v zámořské NHL udělá chybu v podobě podepsání špatného kontraktu, může ji částečně napravit. A to tím, že daného hráče ze smlouvy vykoupí ve vymezeném období na přelomu června a července.

Není to však bezstarostný tah. V podstatě vyhozenému hokejistovi musí klub zaplatit dvě třetiny (u hráče do 26 let jednu třetinu) zbývajících peněz z kontraktu. Ne hned, ale pravidelně po dvojnásobnou dobu zbytku smlouvy.

Vyplácená částka se počítá do platového stropu, pokud liga výjimečně neudělí plošnou výjimku jako v letech 2013 a 2014.

Podívejte se, kteří hráči budou díky takzvanému buyoutu vydělávat minimálně do sezony 2021/22…

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 40 minutami

S NASA poletí příští měsíc do vesmíru první Američanka domorodého původu

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) vyšle 29. září posádku na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Její součástí a zároveň i velitelkou mise bude astronautka Nicole Anuapuová Mannová, která se stane první domorodou Američankou ve vesmíru. Informoval o tom dnes web stanice BBC.

Mannová má kořeny v indiánském kmeni Vailakiů a jako velitelka mise bude zodpovědná za všechny fáze letu. S sebou si může do vesmíru vzít maximálně 1,4 kilogramu osobních věcí. Mannová serveru Indian Country Today řekla, že mezi nimi nebude chybět indiánský lapač snů, který jí dala matka, když byla malá.

"Myslím, že je důležité, abychom zprávy jako tyto šířili v naší komunitě, aby si i jiné domorodé děti uvědomily, že překážky, které tu vždycky byly, skutečně začínají mizet," uvedla astronautka.

Společně s Mannovou se mise Crew-5 v kosmické lodi Dragon 2 společnosti Space X zúčastní americký astronaut Josh Cassada, ruská kosmonautka Anna Kikinová a japonský astronaut Kóiči Wakata. Tým během pobytu na ISS provede 250 vědeckých experimentů, které jsou podle NASA zaměřené jak na život na Zemi, tak na další objevování vesmíru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy