Koláče bez práce. Hokejoví šťastlivci berou od klubů NHL miliony i dlouho po kariéře

Sport Sport
15. 2. 2019 7:17
Buď už hrají jinde, nebo vůbec. Přesto od bývalého zaměstnavatele v hokejové NHL pořád dostávají pravidelný plat. Stojí za tím takzvané vykoupení ze smlouvy. V příští sezoně bude těchto šťastlivců nejméně 27. Jeden z nich může při životě "rentiéra" zažít až tři nové americké prezidenty.
Komisionář NHL Gary Bettman
Komisionář NHL Gary Bettman | Foto: Reuters

Vykoupení ze smlouvy

Pokud generální manažer v zámořské NHL udělá chybu v podobě podepsání špatného kontraktu, může ji částečně napravit. A to tím, že daného hráče ze smlouvy vykoupí ve vymezeném období na přelomu června a července.

Není to však bezstarostný tah. V podstatě vyhozenému hokejistovi musí klub zaplatit dvě třetiny (u hráče do 26 let jednu třetinu) zbývajících peněz z kontraktu. Ne hned, ale pravidelně po dvojnásobnou dobu zbytku smlouvy.

Vyplácená částka se počítá do platového stropu, pokud liga výjimečně neudělí plošnou výjimku jako v letech 2013 a 2014.

Podívejte se, kteří hráči budou díky takzvanému buyoutu vydělávat minimálně do sezony 2021/22…

 

Právě se děje

před 56 minutami

Pinturault ovládl slalom ve Val d'Isere a vede celkově SP

Francouzský lyžař Alexis Pinturault suverénně vyhrál slalom na domácím svahu ve Val d'Isere a ujal se vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. V nejtechničtější disciplíně se dočkal triumfu po pěti letech, dohromady to bylo jeho 25. vítězství v kariéře. Ve Val d'Isere se osmadvacetiletý Pinturault radoval počtvrté, slalom tu vyhrál už v roce 2012, v letech 2016 a 2017 nenašel přemožitele v obřím slalomu.

Pinturault zajel jako první muž na trati nejrychlejší čas úvodního kola, v součtu obou jízd zvítězil s náskokem téměř půldruhé sekundy před Andrém Myhrerem ze Švédska. Těsně třetí skončil Ital Stefano Gross, za kterým o jedinou setinu zaostal hvězdný Henrik Kristoffersen. Norský vítěz úvodního slalomu v Levi po nepovedeném prvním kole poskočil na čtvrté místo z 27. pozice a udržel se v čele hodnocení disciplíny.

Senzační druhé místo neudržel Američan Luke Winters, který se ve výsledcích po první jízdě zařadil za Pinturaulta s vysokým startovním číslem 40. Nakonec se dočkal premiérových bodů v SP alespoň za 19. místo. Čeští závodníci ve Francii nestartovali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy