Kempný v Chicagu: Přes tlumočníka se omlouval za jazyk, chce následovat Panarina

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 7. 2016 7:00
Hokejista Michal Kempný je na rozvojovém kempu Chicaga, které s ním po mistrovství světa podepsalo roční smlouvu. Cíl českého obránce je jasný - probojovat se do hlavního týmu. Dokáže to?
Michal Kempný po příletu z mistrovství světa 2016.
Michal Kempný po příletu z mistrovství světa 2016. | Foto: ČTK

PrahaMichal Kempný, největší naděje na rozšíření skupinky českých beků v hokejové NHL, je v Chicagu. Doufá, že okouzlí podobně jako Artěmij Panarin, který po příchodu z Ruska získal Calder Trophy pro nejlepšího nováčka: "Budu se snažit ho následovat."

Při prvním vystoupení před novináři napodobil ruského šikulu věrně, neboť také neokouzlil jazykem. "Opravdu mě mrzí, že nemluvím anglicky," sdělil Kempný pomocí tlumočníka. "Ve škole jsem ji neměl, ale teď už chodím na kurzy. Snažím se co možná nejrychleji zlepšovat."

Fanoušky ale bude zajímat hlavně to, co český obránce předvede na ledě. Své schopnosti zatím ukazuje na rozvojovém kempu Blackhawks, kde je v 25 letech vůbec nejstarším hráčem. Kolem sebe má často nedávno draftované mladíky.

"V kariéře jsem se posouval trochu pomaleji, ale myslím si, že v posledních třech letech jsem udělal velký pokrok. Jsem šťastný, že mě to dostalo až sem," prohlásil Kempný, jenž má za sebou sezonu snů. Zazářil v silném Omsku, zajistil si místo na Světovém poháru a poprvé okusil mistrovství světa. Po něm podepsal s Chicagem roční smlouvu na 925 tisíc dolarů.

Nechtěl prozradit, zda mu klub garantoval místo na soupisce, ale dal jasně najevo, že pobyt na farmě ho neláká. "Jsem tady kvůli NHL, protože o ní sním už dlouho," řekl. Do mužstva podle svých slov může zapadnout: "V Chicagu mají rádi obránce, kteří hodně bruslí a jsou velmi tvořiví. Myslím si, že to je můj styl."

Jak by mohla vypadat obrana Chicaga?

Duncan Keith – Brent Seabrook
Brian Campbell – Niklas Hjalmarsson
Michal Kempný – Trevor van Riemsdyk
Michal Rozsíval (7. obránce)

Aby však dál věrně napodoboval Rusa Panarina, který si rychle zajistil místo v elitní lajně, musel by v přípravě zanechat vskutku božský dojem. První dva obranné páry Blackhawks jsou totiž víceméně dané, utvoří je čtveřice Keith, Seabrook, Campbell a Hjalmarsson.

O zbylá dvě místa se popere šest zadáků, ovšem největší šanci podle všeho mají Trevor van Riemsdyk a právě Kempný, jemuž s aklimatizací může pomoct krajan Michal Rozsíval.

Takhle to Michal Kempný rozjíždí na rozvojovém kempu Chicaga:

 

Právě se děje

před 5 minutami

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sadiq Khan obhájil mandát a bude nadále starostou Londýna

Starostou Londýna byl znovuzvolen labourista Sadiq Khan, britské hlavní město tak povede i příští čtyři roky. Podle oficiálních výsledků získal přes 55 procent hlasů a porazil svého konzervativního soupeře Shauna Baileyho, informovala v sobotu britská média. Khan se stal v roce 2016 prvním muslimem, který kdy stanul v čele západní metropole.

"Jsem pyšný, že jsem dnes získal velmi silný mandát," řekl Khan po oznámení výsledků. Slíbil rovněž, že si "natáhne každou šlachu při snaze vystavět lepší a zářnější budoucnost pro Londýn po temných dnech pandemie".

"Nebudu nikdy přehlížet vaše hlasy, vaše starosti a vaše obavy," vzkázal pak voličům, kteří ve volbách upřednostnili jednoho z jeho 19 soupeřů. "Jizvy po Brexitu stále přetrvávají a stále více nás rozděluje drsná kulturní válka," pokračoval s tím, že koronavirus nedbá na ideologické rozdíly. "Musíme využít této chvíle národního uzdravení k zacelení toho, co nás rozděluje," dodal. Slíbil rovněž, že bude usilovat o lepší komunikaci mezi londýnskou radnicí a britskou vládou, jíž nyní ovládají konzervativci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy