Kempný konečně získal první bod v NHL, nahrál na vítězný gól Chicaga

Aktualizováno 19. 11. 2016 8:44
Zadák Michal Kempný v 16. zápase v NHL konečně získal premiérový bod, Chicagu pomohl k výhře 3:2 v Calgary nahrávkou na vítězný gól. Slaví také hokejisté Columbusu, kteří sedmou výhrou v řadě na domácí půdě vytvořili klubový rekord.
Michal Kempný
Michal Kempný | Foto: Reuters

New York - Obránce Michal Kempný zaznamenal svůj premiérový bod v NHL, když si připsal asistenci u vítězného gólu Chicaga při výhře 3:2 na ledě Calgary. Šestadvacetiletý rodák z Hodonína, který hrával extraligu za brněnskou Kometu, se dočkal zápisu do statistik v šestnáctém zápase v zámořské soutěži.

Stalo se tak dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny, kdy Kempný založil rychlý protiútok přihrávkou z obranného pásma na Artěmije Panarina, ten po přechodu přes modrou čáru vypálil od levého mantinelu, brankář Chad Johnson lapačkou vyrazil puk jen vysoko nad sebe a důrazný Marián Hossa jej doklepl do sítě.

"Byla to výborná tvrdá střela," pochválil slovenský útočník ruského parťáka. "Viděl jsem, že by mohla přijít šance na dorážku, protože gólman očividně nevěděl, kam se puk odrazil. Obránce se ho snažil odpálit hokejkou, tak jsem se mu ji snažil zablokovat a dorazit kotouč za čáru. A povedlo se," popsal rozhodující moment utkání Hossa, který oslavil už svůj desátý gól v sezoně.

Blackhawks, v jejichž sestavě znovu chyběl Michal Rozsíval, si připsali desáté vítězství z posledních třinácti zápasů poté, co z úvodních pěti vyhráli jen dva. "Myslím, že noví hráči a mladí kluci se už zapracovali a zcela pochopili herní systém. Všichni jsme teď naladěni na stejnou vlnu, proto hrajeme lépe," poznamenal Hossa.

Rekord Columbusu

Nový klubový rekord vytvořili hokejisté Columbusu, kteří porazili 4:2 New York Rangers a vyhráli sedmé utkání v řadě na domácím ledě. Rozhodující gól na 3:2 vstřelil v 52. minutě ve vlastním oslabení Matt Calvert. V polovině druhé třetiny přitom utrpěl tržnou ránu na hlavě po střele soupeřova obránce Nicka Holdena, kterou muselo vyspravit zhruba třicet stehů. Statečný útočník se však ve třetí třetině vrátil na led a s obvazem pod helmou se stal hrdinou večera.

"Když se něco takového stane, člověka pohltí emoce. Byl jsem plný adrenalinu," řekl Calvert, který překonal Lundqvista při úniku dva na jednoho. "V poslední době se mi střelecky moc nedařilo, takže bylo skvělé vidět puk konečně v síti," radoval se Calvert. "Akorát manželce se asi nebude moc líbit ta jizva na hlavě. Je fakt velká."

Mrázek znovu jen na střídačce

Jediný gól rozhodl bitvu Washingtonu s Detroitem. O výhře domácích rozhodl pět minut před koncem Jay Beagle, brankář Braden Holtby zneškodnil 25 střel a vychytal první čisté konto v sezoně.

Na druhé straně se činil Jimmy Howard, který znovu dostal přednost před Petrem Mrázkem a připsal si 27 zákroků. Beagle ho překonal pohotovou dorážkou před brankou, když předtím Howard instinktivně vyrazil střelu obránce Orlova, kterou přes shluk hráčů nemohl vidět.

Carolina zaskočila první Montreal

Třetí vítězství v řadě vybojovala Carolina a vyšlápla si na nejlepší tým ligy Montreal. O výhře 3:2 rozhodli Hurricanes třemi góly během úvodních devíti minut třetí třetiny poté, co se v úvodních čtyřiceti minutách zápasu zmohli jen na osm střel na branku.

Tomáš Plekanec byl na ledě u třetího inkasovaného gólu, když se nataženou hokejkou marně snažil zablokovat střelu Victora Raska. Český útočník zároveň popáté za sebou nebodoval a po osmnácti zápasech má na kontě pouze jediný gól a čtyři asistence.

"Sehráli jsme velmi dobrý venkovní zápas. Když na ledě soupeře umožníte domácímu týmu jen 18 střel a sami vypálíte více než třicetkrát, obvykle takové utkání vyhrajete. Ale dneska nám chybělo trošku štěstí," litoval trenér Canadiens Michel Therrien.

Výsledky NHL:

Columbus - NY Rangers 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky: 17. W. Karlsson, 26. Gagner, 52. Calvert, 60. Jenner - 32. Grabner, 49. Zibanejad. Střely na branku: 24:27. Diváci: 14.541. Hvězdy zápasu: 1. Calvert, 2. Karlsson, 3. Gagner (všichni Columbus).

NY Islanders - Pittsburgh 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 22. Nelson, 23. Beauvillier - 16. Crosby, 34. Daley, 62. Letang. Střely na branku: 22:35. Diváci: 13.365. Hvězdy zápasu: 1. Letang (Pittsburgh), 2. Beauvillier (Islanders), 3. Cole (Pittsburgh).

Calgary - Chicago 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 24. Bennett, 28. Monahan - 8. Hartman, 35. Seabrook, 58. Hossa (Kempný). Střely na branku: 30:24. Diváci: 18.691. Hvězdy zápasu: 1. Bennett (Calgary), 2. Crawford (Chicago), 3. Monahan (Calgary).

Carolina - Montreal 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Branky: 44. Skinner, 48. Teräväinen, 50. Rask - 35. Petry, 56. Shaw. Střely na branku: 18:33. Diváci: 12.101. Hvězdy zápasu: 1. Hainsey, 2. Rask, 3. Ward (všichni Carolina).

Washington - Detroit 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka: 55. Beagle. Střely na branku: 28:25. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Beagle (oba Washington), 3. Howard (Detroit).