Kempný ozdobil návrat do NHL asistencí, bodovali také Gudas s Hájkem

30. 12. 2021 6:25
Český hokejový obránce Michal Kempný ve svém prvním zápase v aktuálním ročníku NHL pomohl Washingtonu asistencí k výhře 5:3 nad Nashvillem. Ve zredukovaném středečním programu, který nabídl šest zápasů namísto plánovaných jedenácti, se prosadili ještě další dva čeští obránci. V duelu Floridy s NY Rangers nahrál na gól floridský Radko Gudas a do statistik se zapsal také newyorský Libor Hájek.
Střídačka Washingtonu slaví gól
Střídačka Washingtonu slaví gól | Foto: Reuters

Kempnému k návratu do prvního týmu Washingtonu pomohla personální nouze v obraně Capitals. Trenéru Peteru Laviolettovi chyběla v zápase proti Nashvillu hned čtveřice obránců a i díky tomu dostal Kempný příležitost hned den po svém povolání z farmářského týmu Hershey Bears.

Hodonínský rodák, který se do NHL vrátil po 16 měsících, odehrál ve své obnovené premiéře jednadvacet minut a hned v první třetině po návratu se podílel na brance Nica Dowda. Americký útočník zakončil akci Kempného s Carlem Hagelinem a třetím zásahem korunoval povedenou první třetinu Washingtonu.

Capitals tříbrankový náskok během osmi minut druhé třetiny ztratili, ale ve třetí části rozhodl o výhře domácích Jevgenij Kuzněcov, který v oslabení nachytal Juuseho Sarose v brance Nashvillu. Pojišťující trefu přidal do prázdné branky Hagelin.

Florida i díky Gudasově asistenci porazila NY Rangers 4:3 a posunula se před newyorský celek na pátou pozici ve Východní konferenci. Gudas se v 51. minutě podílel na obratu domácích Panthers z 1:2 na 3:2. O pět minut později zvýšil na rozdíl dvou branek Anthony Duclair, jehož branka se po snížení Chrise Kreidera z poslední minuty ukázala jako vítězná.

Asistenci si v duelu připsal také obránce Rangers Hájek. Odchovanec brněnské Komety se do statistik zapsal ve 33. minutě, kdy se podílel na trefě Miky Zibanejada.

NHL:

St. Louis - Edmonton 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Branky: 5. R. Thomas, 7. Kyrou, 36. Tarasenko, 41. Saad - 8. Draisaitl, 32. Bouchard. Střely na branku: 33:28. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. Kyrou, 3. R. Thomas (všichni St. Louis).

Washington - Nashville 5:3 (3:0, 0:3, 2:0)

Branky: 4. Eller, 14. Carlson, 19. N. Dowd (Kempný), 55. Kuzněcov, 59. Hagelin - 22. Trenin, 28. Kunin, 28. F. Forsberg. Střely na branku: 37:20. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Carlson (oba Washington), 3. Trenin (Nashville).

Florida - NY Rangers 4:3 (0:1, 1:1, 3:1)

Branky: 26. A. Lundell, 46. Weegar, 51. Verhaeghe (Gudas), 55. Duclair - 12. Panarin, 33. Zibanejad (Hájek), 60. Kreider. Střely na branku: 32:33. Diváci: 15.857. Hvězdy zápasu: 1. Duclair, 2. Weegar (oba Florida), 3. Panarin (NY Rangers).

Buffalo - New Jersey 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Branky: 21. a 24. Tage Thompson, 55. Prow - 5. D. Hamilton, 12. Bratt, 45. J. Hughes, 47. Šarangovič. Střely na branku: 22:42. Diváci: 11.511. Hvězdy zápasu: 1. J. Hughes (New Jersey), 2. Tage Thompson (Buffalo), 3. Bratt (New Jersey).

Anaheim - Vancouver 1:2 v prodl. (1:0, 0:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 17. S. Carrick - 42. Pearson, 61. J. T. Miller. Střely na branku: 23:37. Diváci: 11.866. Hvězdy zápasu: 1. J. T. Miller (Vancouver), 2. John Gibson (Anaheim), 3. Q. Hughes (Vancouver).

Seattle - Philadelphia 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 13. Gourde, 55. Lauzon - 5. a 55. J. van Riemsdyk, 63. Provorov. Střely na branku: 36:23. Diváci: 17.151. Hvězdy zápasu: 1. Provorov, 2. J. van Riemsdyk, 3. M. Jones (všichni Philadelphia).