Kempný i Gudas při výhře Capitals asistovali

21. 12. 2019 7:02
Obránci Michal Kempný a Radko Gudas přispěli v pátečním utkání NHL shodně jednou asistencí k výhře Washingtonu 6:3 na ledě New Jersey.
Michal Kempný.
Michal Kempný. | Foto: ČTK

Hlavním hrdinou zápasu se stal Nicklas Bäckström, který si připsal dvě branky a dvě přihrávky. Noel Acciari vstřelil ve druhém utkání za sebou hattrick, kterým zařídil Floridě vítězství 7:4 nad Dallasem.

Washington si vypracoval rozhodující náskok na přelomu druhé a třetiny, kdy zlomil třemi góly i díky českým obráncům nerozhodný stav 2:2. Na přihrávku Kempného od levého mantinelu si před branku sjel John Carlson a dal čtvrtou branku týmu. Gudas posunul puk na modrou čáru Jonasi Siegenthalerovi, který následně propáli vše, co mu stálo v cestě, a zvýšil na 5:2.

Acciari se minule blýskl třemi góly do sítě Ottawy a střeleckou formu si udržel proti Dallasu, v jehož obraně scházel Roman Polák. Útočník Floridy dokonce nasázel nejrychlejší hattrick v klubové historii, když během tří minut a 59 sekun zvýšil ve druhé třetině ze 4:1 na 7:1. Jonathan Huberdeau si podruhé za sebou připsal čtyři body (1+3). Na straně poražených zhořkl Joe Pavelskému tisící start v NHL.

Florida - Dallas 7:4 (2:1, 5:1, 0:2)

Branky: 28., 28., 32. z tr. střílení Acciari, 5. Huberdeau, 15. Stralman, 22. Trocheck, 23. Sceviour - 37. a 48. Seguin, 14. Gurjanov, 54. Jamie Benn. Střely na branku: 33:31. Diváci: 14.040. Hvězdy zápasu: 1. Acciari, 2. Huberdeau (oba Florida), 3. Pavelski (Dallas).

New Jersey - Washington 3:6 (1:2, 1:1, 1:3)

Branky: 4. Palmieri, 25. Coleman, 60. Wood - 20. a 40. Bäckström, 19. Ovečkin, 41. Carlson (Kempný), 47. Siegenthaler (Gudas), 56. Pánik. Střely na branku: 27:29. Diváci: 15.021. Hvězdy zápasu: 1. Bäckström, 2. Carlson, 3. Ovečkin (všichni Washington).

NY Rangers - Toronto 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)

Branky: 15. Skjei, 18. R. Strome, 26. Bučněvič - 12. a 43. W. Nylander, 23. a 43. Marner, 10. Engvall, 57. I. Michejev. Střely na branku: 22:40. Diváci: 16.909. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander, 2. Marner, 3. Matthews (všichni Toronto).

Edmonton - Pittsburgh 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Branky: 27. Kassian, 40. Sheahan - 8. Ruhwedel, 13. Blandisi, 36. McCann, 41. Letang, 58. B. Tanev. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu. 1. Letang (Pittsburgh), 2. Kassian (Edmonton), 3. Aston-Reese (Pittsburgh).