"Mám se smát, nebo brečet?" Kempného zbrzdilo bizarní zranění, po roční pauze je zpět

jzp jzp
1. 10. 2021 7:16
Jeden z klíčových českých obránců Michal Kempný zmeškal prakticky celou minulou sezonu, ale teď je zpátky ve hře. Místo v olympijské sestavě Česka má takřka jisté.
Michal Kempný (vpravo) odehrál v minulé sezoně jen dva zápasy, navíc na farmě.
Michal Kempný (vpravo) odehrál v minulé sezoně jen dva zápasy, navíc na farmě. | Foto: Reuters

V posledních letech výrazně oživil českou obranu. "Vidíte, s českým hokejem to není až tak špatné!" volávali někteří s odkazem na Kempného.

Bek si vydobyl respekt ve Washingtonu, kam ho zavála výměna z Chicaga a kde vyhrál Stanleyův pohár. A protože k němu přispěl víc než mnozí čekali, získal čtyřletou smlouvu s víc než slušným ročním platem 2,5 milionu dolarů (asi 55 milionů korun).

Idylka pokračovala. Kempný v průměru bodoval v každém třetím zápase a zabydlel se vedle elitního beka Johna Carlsona. Díky tomu měl parádní icetime kolem 19 minut. Z českých beků tak zaostával akorát za Filipem Hronkem.

Před minulou sezonou ale přišly komplikace, a to vážné. Kempný si v přípravě poranil achilovku a musel na operaci, která ho vyřadila na dlouhé měsíce.   

Nakonec měl stihnout play-off, ale přišel další zvrat. Když se český zadák rozehrával na farmě klubu v Hershey, prodělal při zápase těžko uvěřitelné zranění. Pracovník, který o přestávce odklízel z ledu přebytečný sníh, uklouzl po ručníku a spadl přímo na občerstvující ho se Kempného. Výsledek? Poraněné kolenní vazy.

Není divu, že návrat na led v průběhu vyřazovacích bojů Kempný vzdal. Řekl si, že se radši pořádně připraví na nadcházející sezonu.

"V tu chvíli jsem nevěděl, jestli se mám smát, nebo brečet," zavzpomínal před pár dny na kuriózní zranění. "Byla to smůla. Věřím ale, že teď už je všechno špatné za mnou."

Štěstí šel Kempný naproti změnou trenéra. Dřel dvakrát denně, skoncoval s nekonečným běháním a skákáním. "Dělal jsem hodně jednoduchých cviků, abych dal svou levou nohu do pořádku," doplnil. "Teď se cítím hodně sebevědomý. Na ledě se pohybuju bez jakákoliv bolesti, to je pro mě ta vůbec nejdůležitější věc."

Na Kempného už se podle svých slov těší klíčový ofenzivní bek mužstva Carlson.

Otázkou je, jestli opět budou hrát spolu. V posledním ročníku totiž Washington nastupoval pod novým trenérem - Peterem Laviolettem. Pořádky z dob Todda Reirdena jsou do značné míry pryč.

"V minulosti byl Michal důležitou součástí týmu, takže na něj chceme i nadále spoléhat," prohlásil Laviolette, když dostal otázku, jestli s českým obráncem počítá do základní sestavy.

Kempný už má za sebou přípravný zápas. Proti hráčům NHL hrál po více než roce. A bylo to znát. Ve druhé třetině ztratil puk, čímž pomohl Jacku Hughesovi ke gólu. Celkově soupeři umožnil víc šancí, než by si Laviolette přál. Na druhou stranu mu moc nepomohlo, že nastoupil vedle 18letého Vincenta Iorioa, který dosud okusil akorát juniorku.

Kromě toho Kempný posbíral jednu asistenci a vystřelil na bránu. Na ledě pobyl víc než 19 minut. Očekává se, že zabrat dostane i v dalších zápasech. Aby kouč Laviolette věděl, jestli český zadák dokáže být tak výkonný jako dřív.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Ministerstvo financí připravilo návrh na regulaci cen paliv

Marže na čerpacích stanicích v červenci výrazným způsobem vzrostly. Ministerstvo financí poslalo do užšího připomínkového řízení návrh možné regulace cen pohonných hmot, aby byl k 1. září připraven k podpisu. Ministerstvo sleduje nezvyklé chování na některých místech, a podá proto k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže podnět k prošetření. Ve čtvrtek o tom informovalo v tiskové zprávě.

"Po zavedení monitoringu cen se ceny držely pod průměrem roku 2021, a to i v měsících květnu a červnu, kdy ceny na čerpacích stanicích rostly vlivem vývoje na evropské burze. Ceny pohonných hmot začaly v měsíci červenci klesat. Přesto ministerstvo financí sledovalo, že v měsíci červenci výrazným způsobem vzrostla marže na čerpacích stanicích," uvedlo ministerstvo.

Sledovaná marže distributorů paliv a čerpacích stanic v červenci dosáhla u nafty 5,40 koruny za litr, a u benzinu Natural 95 dokonce 5,60 koruny za litr. Průměrná marže v loňském roce činila 3,39 koruny u nafty a 2,55 koruny u benzinu.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Omezení vstupu do parku České Švýcarsko se v případě nutnosti může prodloužit

Ministerstvo životního prostředí je v případě nutnosti připraveno prodloužit omezení vstupu do národního parku České Švýcarsko, kde požár zasáhl 1060 hektarů, řekla ve čtvrtek novinářům ministryně Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). Opatření jsou platná zatím do 31. srpna. Drony v parku každý den nacházejí možná rizika vzniku ohnisek požáru, na místě jsou stále desítky hasičů.

S monitorováním území pomáhá armáda. Jen za středu podle Hubáčkové drony signalizovaly 33 míst, u nichž je možné, že se rozhoří, a je nutné je sledovat. Místa, která jsou ohrožena požárem, jsou většinou ve špatně přístupných oblastech.

Odborníci mapují, co je možné zpřístupnit. Kontrolují cesty, někde se odstraňují ohořelé stromy. "Nicméně jsou lokality, kam ještě nebylo možné pracovníky, kteří mapují škody, pustit," uvedla ministryně. Geologové zároveň kontrolují skalní masivy.

Vedle vybraných území a lesů je zakázaný v noci od 21:00 do 6:00 i vstup na otevřené turistické trasy. Opatření je preventivní a vzhledem k přetrvávajícímu suchu má omezit riziko vzniku dalšího požáru v lesích. Zákaz vstupu se nevztahuje například na zaměstnance správy parku, záchranáře nebo lidi, kteří se přes území dostávají ke svým nebo pronajatým nemovitostem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy