Drastický úbytek beků nezachrání ani čekající veteráni. Čechů je v NHL o 16 méně než loni. Zatím

Sport Sport
20. 10. 2016 12:04
Zatím jen třiadvacet hokejistů nakouklo do nové sezony NHL. To je o 16 méně než loni. Nejvíce se úbytek projevil na seznamu beků, kteří do nové sezony zasáhli pouze tři oproti loňským jedenácti. I když na šanci čeká hned několik veteránů a spousta mladíků, bude mít česká ekipa co dělat, aby alespoň vyrovnala metu 39 hokejistů, kteří okusili NHL v předchozích dvou sezonách.
Petr Mrázek
Petr Mrázek | Foto: Reuters

Kdo letos chytá

Pojďme začít u brankářů, kteří zatím letos v NHL nastoupili tři. Petr Mrázek se stal v Detroitu jedničkou a šanci dostal na začátku sezony také Michal Neuvirth z Philadelphie. Trio aktivních českých gólmanů v zámoří pak doplnil Marek Mazanec, který si v prestižní soutěži zachytal poprvé od sezony 2014-15. Obnovený debut se mu ale příliš nepovedl, inkasoval pět branek z 27 střel.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy