Kaše vstřelil první gól v NHL před zraky bratra i rodičů

Aktualizováno 18. 12. 2019 7:36
Útočník David Kaše předčil v sourozeneckém souboji Ondřeje a premiérovou trefou v NHL pomohl Philadelphii k výhře 4:1 nad Anaheimem. Za Flyers skóroval i Jakub Voráček. Tomáš Hertl vstřelil obě branky San Jose, které doma podlehlo Arizoně 2:3. Tomáš Nosek přispěl gólem k vítězství Vegas 3:2 nad Minnesotou. Carolina porazila Winnipeg 6:3 i díky třiceti zákrokům Petra Mrázka.

Kaše, druhá hvězda zápasu, se prosadil ve čtvrtém startu v NHL, když tečí zvýšil ve 25. minutě na 2:0. Na druhé straně byl velmi aktivní i jeho bratr Ondřej, ale neujala se žádná z jeho šesti střel. Jejich první vzájemný zápas v soutěži viděli naživo i jejich rodiče. Máma Kamila měla na sobě dres Philadelphie, táta Robert si oblékl dres Anaheimu.

Anaheim snížil v závěru druhé třetiny, ale Philadelphii uklidnil ve 45. minutě Voráček gólem na 3:1. Kladenský odchovanec získal ve středním pásmu puk a přečíslení dva na jednoho vyřešil přesnou střelou z pravého kruhu. Výhru stvrdil osm sekund před koncem Sean Couturier trefou při power-play.

Hertl skóroval ve třetím utkání v řadě a svými góly vyrovnával na 1:1 a 2:2. Obě branky vstřelil podobným způsobem - zajel s pukem do útočného pásma a z pravého kruhu se trefil do vzdálenějšího růžku. Zápas rozhodl v 58. minutě Oliver Ekman-Larsson. U vítězné trefy asistoval Taylor Hall, který za Arizonu odehrál první utkání od výměny z New Jersey.

San Jose dohrávalo po faulu na Hertla posledních 46 sekund v šesti proti třem, ale nevytvořilo si vážnější šanci. Hertl, který byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, má na kontě v této sezoně 14 gólů. Z českých hráčů je lepší jen Jakub Vrána (15) a David Pastrňák (28), který si v úterý připsal jednu přihrávku při prohře Bostonu 3:4 v prodloužení s Los Angeles.

Nosek zvýšil ve 47. minutě na 3:1 krásnou střelou z levého kruhu do vzdálenějšího růžku a stejně jako Kaše si připsal vítězný gól. Pardubický rodák, který v předchozích třinácti utkáních zaznamenal jen jednu přihrávku, vstřelil v NHL branku po měsíci.

Výsledky NHL:

Boston - Los Angeles 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 20. Heinen (Pastrňák), 31. Bergeron, 42. Carlo - 3. Lizotte, 23. Kempe, 58. Roy, 64. Kopitar. Střely na branku: 40:27. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar (Los Angeles), 2. Heinen, 3. Bergeron (oba Boston).

Toronto - Buffalo 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Branky: 25. a 38. Matthews, 3. F. Gauthier, 45. Timašov, 58. I. Michejev - 42. Dahlin, 47. Eichel, 55. Okposo. Střely na branku: 33:30. Diváci: 19.365. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Eichel (Buffalo), 3. Barrie (Toronto).

Tampa Bay - Ottawa 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Branky: 8. Kučerov, 18. Paquette, 24. B. Point, 65. Cirelli - 12. Borowiecki, 25. C. Brown, 36. Duclair. Střely na branku: 40:28. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Cirelli, 2. Paquette (oba Tampa Bay), 3. Duclair (Ottawa).

NY Islanders - Nashville 3:8 (0:1, 3:4, 0:3)

Branky: 23. B. Nelson, 25. Brassard, 29. Cizikas - 5. a 31. C. Smith, 29. F. Forsberg, 39. Bonino, 40. Grimaldi, 49. Järnkrok, 52. Josi, 55. R. Johansen. Střely na branku: 30:24. Diváci: 12.114. Hvězdy zápasu: 1. C. Smith, 2. Järnkrok, 3. F. Forsberg (všichni Nashville).

Philadelphia - Anaheim 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 21. Giroux, 25. D. Kaše, 45. Voráček, 60. Couturier - 37. Rakell. Střely na branku: 31:41. Diváci: 18.449. Hvězdy zápasu: 1. Hart, 2. D. Kaše, 3. Giroux (všichni Philadelphia).

Detroit - Columbus 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Branky: 6. a 18. Erne, 22. Bertuzzi (Hronek) - 12. Atkinson, 13. Bjorkstrand, 27. Stenlund, 42. Dubois, 60. Nyquist. Střely na branku: 21:39. Diváci: 17.639. Hvězdy zápasu: 1. S. Jones, 2. Dubois (oba Columbus), 3. Erne (Detroit).

Winnipeg - Carolina 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Branky: 20. Roslovic, 33. Laine, 53. Scheifele - 29. a 37. Aho, 39. a 44. J. Staal, 19. Wallmark, 34. A. Svečnikov. Střely na branku: 33:28. Petr Mrázek odchytal za Carolinu celý zápas, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. J. Staal, 3. Niederreiter (všichni Carolina).

Calgary - Pittsburgh 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 17. J. Gaudreau - 33. Marino, 34. Rust, 59. Malkin, 59. Letang. Střely na branku: 34:33. Diváci: 18.412. Hvězdy zápasu: 1. Jarry (Pittsburgh), 2. Talbot (Calgary), 3. Malkin (Pittsburgh).

Vegas - Minnesota 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Branky: 32. Stephenson, 40. Theodore, 47. Nosek - 20. Zuccarello, 59. Parise. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.220. Hvězdy zápasu: 1. Stephenson, 2. Mark Stone, 3. Theodore (všichni Vegas).

Vancouver - Montreal 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 19. Gaudette - 29. Cousins, 42. Tatar, 44. S. Weber. Střely na branku: 39:30. Diváci: 18.788. Hvězdy zápasu: 1. Price (Montreal), 2. Gaudette (Vancouver), 3. S. Weber (Montreal).

San Jose - Arizona 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Branky: 18. a 34. Hertl - 5. Söderberg, 30. Stepan, 58. Ekman-Larsson. Střely na branku: 28:19. Diváci: 16.076. Hvězdy zápasu: 1. Kuemper (Arizona), 2. Hertl (San Jose), 3. Hall (Arizona).