Kaše se blýskl na ledě Philadelphie, Gudas dostal pěstí od Supermana

Aktualizováno 25. 10. 2017 8:57
Hokejový útočník Ondřej Kaše pomohl dvěma góly k výhře Anaheimu ve středečním utkání NHL na ledě Philadelphie 6:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Na obou brankách Flyers se asistencemi podílel Jakub Voráček. Ondřej Palát přispěl jednou nahrávkou k vítězství Tampy Bay nad Carolinou 5:1.
Ondřej Kaše
Ondřej Kaše | Foto: ČTK

New York -  Útočník Ondřej Kaše pomohl dvěma góly k výhře hokejistů Anaheimu v úterním utkání NHL na ledě Philadelphie 6:2 a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Na obou brankách Flyers se asistencemi podílel Jakub Voráček, který díky tomu dosáhl na hranici 500 bodů. Tomáš Nosek přispěl gólem a asistencí k vítězství Vegas 4:2 nad Chicagem. Ondřej Palát pomohl jednou nahrávkou k výhře Tampy Bay nad Carolinou 5:1.

Kaše v 19. minutě vyrovnal na 1:1, když tečoval střelu Dereka Granta. V 56. minutě se rodák z Kadaně dostal do samostatného úniku, ale těsně před zakončením ho seknul obránce Flyers Ivan Provorov. Rozhodčí nařídil trestné střílení, které Kaše bekhendovou střelou proměnil a dal výsledku konečnou podobu.

Ve věku 21 let a 350 dní se Kaše stal nejmladším hráčem v klubové historii, který proměnil trestné střílení. Na dva zásahy mu stačilo jen přes 12 minut celkového pobytu na ledě. Kvůli zranění sehrál v sezoně jen pět utkání a nastřádal stejný počet bodů za tři trefy a dvě asistence.

Voráček má na kontě z devíti zápasů 12 bodů a všechny za asistence. V soutěži produktivity se posunul na deváté místo.

Trestné střílení Ondřeje Kašeho:

Ve stejném utkání pak schytal tvrdý direkt obránce Flyers Radko Gudas, na kterého si v pěstním souboji povyskočil domácí bijec Kevin Bieksa a jednou ranou českého pořízka poslal k ledu. Na Twitteru se následně pro jeho nečekaný úder začal šířit název "supermanova rána". Podívat se na ni můžete zde:

Nosek ukončil čtyřzápasovou šňůru bez bodu v šesté minutě, kdy za záda brankáře Coreyho Crawforda dorazil střelu Deryka Engellanda. Český útočník se navíc asistencí v 39. minutě podílel na vítězné trefě, kterou zařídil Pierre-Edouard Bellemare.

Golden Knights zvítězili počtvrté v řadě a v osmi zápasech okusili pouze jednu porážku. Vítěznou premiéru v NHL si v brankovišti Vegas odbyl Švéd Oscar Dansk, který dostal příležitost kvůli zranění Marca-Andrého Fleuryho a Malcolma Subbana a pochytal 29 střel.

Ve výborných výkonech pokračuje nejlepší mužstvo soutěže Tampa Bay. Spolehnout se může především na Nikitu Kučerova a Stevena Stamkose, kteří bodovali ve všech jedenácti zápasech sezony. Ruský útočník jedenáctým gólem potvrdil pozici nejlepšího střelce soutěže, Stamkos dvakrát přihrával a s dvaceti body je v čele kanadského bodování.

"Upřímně, třetí třetina byla velmi znepokojující. Po druhé části jsme měli hru pod kontrolou. K ničemu jsme je moc nepouštěli. Ve třetí třetině jsem vyjeli na led a v podstatě jsme našemu gólmanovi (Vasilevskému) řekli, aby nám vychytal výhru," řekl nespokojený trenér Tampy Jon Cooper.

Kapitán New York Islanders John Tavares sedmým hattrickem v kariéře, k němuž přidal i asistenci, zařídil vítězství nad Arizonou 5:3. Coyotes prohráli i deváté utkání v ročníku a jako jediný tým dosud nezvítězili.

Tři branky zaznamenal i americký útočník Matt Nieto z Colorada, které zdolalo Dallas 5:3. "Je to úžasné. V téhle lize je těžké dosáhnout hattricku, takže si tenhle večer budu dozajista pamatovat. Měl jsem velkou chuť vrátit se do hry po zraněních. Snažil jsem se připravit na další šanci, která se mi naskytla," uvedl Nieto, který musel vynechat pět duelů.

Šestizápasový střelecký půst ukončil proti Pittsburghu kapitán Edmontonu Connor McDavid, jenž v 58. minutě vyrovnal na 1:1. Dlouho se ale neradoval. Bod navíc pro Penguins zařídil po 42 vteřinách nastavení Phil Kessel.

"Před brankou si vytváříme šance, které bychom měli automaticky proměňovat, ale nedokážeme to, včetně mě. V tom se musíme zlepšit," řekl dvacetiletý McDavid.

Calgary bez zraněného Jaromíra Jágra vyhrálo v Nashvillu. Hosté od první třetiny prohrávali 0:2, ale ve třetí třetině dokázali vyrovnat a zápas dotáhli do nájezdů, ve kterých rozhodl Matthew Tkachuk.

Montreal díky výhře 5:1 nad Floridou ukončil nelichotivou šňůru sedmi porážek. Dvěma zásahy se o triumf Canadiens postaral bek Shea Weber.

Švédský útočník Adrian Kempe se brankou a nahrávkou podepsal pod výhru Los Angeles 3:2 nad Ottawou po samostatných nájezdech. Kings jsou v čele Západní konference, o bod před nováčkem z Vegas.

Detroit podlehl Buffalu 0:1 a ztratil pátý duel po sobě. Sabres uspěli teprve potřetí, z toho podruhé za sebou.

Vancouver vybojoval nejtěsnější možné vítězství proti Minnesotě díky gólu Jakea Virtanena v 51. minutě. Canucks uspěli ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

Výsledky NHL:

Buffalo - Detroit 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branka: 30. B. Pouliot. Střely na branku: 32:32. Diváci: 16.882. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. B. Pouliot, 3. E. Kane (všichni Buffalo).

New York Islanders - Arizona 5:3 (0:1, 2:0, 3:2)

Branky: 24., 35. a 53. Tavares, 45. B. Nelson, 58. Mayfield - 5. Duclair, 42. M. Kempe, 49. Cousins. Střely na branku: 25:35. Diváci: 9795. Hvězdy zápasu: 1. Tavares, 2. Pelech, 3. Eberle (všichni Islanders).

Philadelphia - Anaheim 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)

Branky: 9. a 52. Couturier (na obě J. Voráček) - 19. a 56. O. Kaše, 26. Montour, 31. N. Ritchie, 39. Rakell, 44. Getzlaf. Střely na branku: 33:25. Diváci: 18.895. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. O. Kaše (oba Anaheim), 3. Couturier (Philadelphia).

Pittsburgh - Edmonton 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 44. I. Cole, 61. Kessel - 58. McDavid. Střely na branku: 44:30. Diváci: 18.625. Hvězdy zápasu: 1. M. Murray, 2. Kessel (oba Pittsburgh), 3. C. Talbot (Edmonton).

Carolina - Tampa Bay 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)

Branky: 44. Slavin - 20. T. Johnson (Palát), 30. Sergačov, 58. Namestnikov, 59. R. Callahan, 60. Kučerov. Střely na branku: 32:29. Diváci: 10.498. Hvězdy zápasu: 1. Vasilevskij (Tampa), 2. Slavin (Carolina), 3. T. Johnson (Tampa).

Vegas - Chicago 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Branky: 4. W. Karlsson, 6. T. Nosek, 39. Bellemare (T. Nosek), 51. Marchessault - 4. Hayden, 59. P. Kane. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.108. Hvězdy zápasu: 1. Dansk, 2. Bellemare, 3. R. Smith (všichni Vegas).

Ottawa - Los Angeles 2:3 po náj. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 7. Phaneuf, 47. N. Thompson - 1. Martinez, 59. A. Kempe, rozhodující sam. nájezd Cammalleri. Střely na branku: 30:43. Diváci: 14.034. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri, 2. A. Kempe (oba Los Angeles), 3. Pyatt (Ottawa).

Nashville - Calgary 2:3 po náj. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 7. F. Forsberg, 8. Josi - 51. a rozhodující sam. nájezd Tkachuk, 53. Ferland. Střely na branku: 30:32. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Josi (Nashville), 2. Tkachuk (Calgary), 3. F. Forsberg (Nashville).

Minnesota - Vancouver 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 51. Virtanen. Střely na branku: 29:25. Diváci: 18.694. Hvězdy zápasu: 1. A. Nilsson, 2. Virtanen (oba Vancouver), 3. Dubnyk (Minnesota).

Colorado - Dallas 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)

Branky: 14., 23. a 60. Nieto, 25. Landeskog, 40. Barberio - 9. Jamie Benn, 23. B. Ritchie, 51. J. Klingberg. Střely na branku: 33:37. Diváci: 12.823. Hvězdy zápasu: 1. Nieto (Colorado), 2. Jamie Benn (Dallas), 3. Comeau (Colorado).

Montreal - Florida 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky: 39. a 50. S. Weber, 37. Galchenyuk, 39. Gallagher, 52. Pacioretty - 21. Yandle. Střely na branku: 37:27. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. S. Weber, 2. Price, 3. Drouin (všichni Montreal).