Kaše bodoval potřetí v řadě, jeho Anaheim ale prohrál doma s Nashvillem

4. 11. 2017 7:00
Hokejový útočník Ondřej Kaše z Anaheimu bodoval potřetí v řadě, jeho asistence však nezabránila domácí prohře v pátečním utkání NHL s Nashvillem 3:5. Edmonton porazil New Jersey 6:3 díky třem asistencím nejproduktivnějšího hráče minulé sezony Connora McDavida.
Ondřej Kaše v NHL 2017-18
Ondřej Kaše v NHL 2017-18 | Foto: Reuters

Anaheim - Finalisté posledního Stanleyova poháru z Nashvillu už v 24. minutě zásluhou Matta Irwina zvýšili svůj náskok v Anaheimu na 3:0. O 79 vteřin později snížil Antoine Vermette, na jehož brance se nahrávkou podílel Kaše. Predators znovu odskočili do tříbrankového vedení, ale Ducks do konce druhé části stihli skórovat a v 48. minutě se dokonce dostali na rozdíl jedné branky. Výhru Nashvillu pojistil do prázdné branky P.K. Subban 18 vteřin před koncem.

Jednadvacetiletý Kaše si v předcházejících dvou soubojích proti Carolině a Torontu připsal gól. Rodák z Kadaně v 10 zápasech této sezony zaznamenal osm bodů za pět branek a tři asistence.

Dvacetiletý kapitán Edmontonu McDavid bodoval popáté v řadě. Oilers zvítězili teprve ve čtvrtém z 12 utkání a s devíti body zůstávají na předposledním 13. místě Západní konference. New Jersey jako poslední tým v lize přišlo o venkovní neporazitelnost.

NHL:

Anaheim - Nashville 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky: 25. Vermette (O. Kaše), 40. H. Lindholm, 48. Silfverberg - 7. Hartnell, 20. Josi, 24. Irwin, 38. Arvidsson, 60. P.K. Subban. Střely na branku: 38:30. Diváci: 16.523. Hvězdy zápasu: 1. Josi (Nashville), 2. Silfverberg, 3. Ch. Wagner (oba Anaheim).

Edmonton - New Jersey 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Branky: 6. Caggiula, 9. R. Strome, 27. Klefbom, 39. Lucic, 54. Draisaitl, 59. Nugent-Hopkins - 16. T. Hall, 26. Bratt, 55. Gibbons. Střely na branku: 42:34. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. A. Larsson, 2. Caggiula, 3. McDavid (všichni Edmonton).