Kapitány v Utkání hvězd budou Stamkos, Ovečkin, Subban a McDavid

ČTK ČTK
4. 1. 2018 19:08
Kapitány týmů v Utkání hvězd NHL, které se uskuteční 28. ledna v Tampě Bay, budou Steven Stamkos, Alexandr Ovečkin, P.K. Subban a Connor McDavid. V hlasování od 2. prosince do 1. ledna je zvolili hokejoví fanoušci z celého světa. Dvacetiletý útočník McDavid z Edmontonu ovládl hlasování s 25,30 procenta hlasů mezi hráči Pacifické divize, kterou povede s kapitánským 'céčkem' stejně jako loni v Los Angeles. Pozici z loňska obhájil v Centrální divizi také obránce Subban z Nashvillu (16,21 procenta). Útočník Stamkos z pořádající Tampy Bay (22,18) povede výběr Atlantické divize. Kapitánem Metropolitní divize bude ruský kanonýr Ovečkin z Washingtonu (20,99).
Alexandr Ovečkin při loňském Utkání hvězd NHL.
Alexandr Ovečkin při loňském Utkání hvězd NHL. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Šéf polského agrárního hnutí a novinář prý byli špehováni programem Pegasus

Šéf polského konzervativního agrárního hnutí AgroUnia Michal Kolodziejczak a novinář Tomasz Szwejgiert, který napsal knihu o ministrovi vnitra ve vládě národně-konzervativního Práva a spravedlnosti, jsou dalšími oběťmi špehování za pomoci izraelského počítačového programu Pegasus. Dnes o tom podle agentury AP informovala kanadská analytická skupina Citizen Lab.

Už v uplynulých týdnech vyšlo najevo, že izraelský program Pegasus, který napadá mobilní telefony a je podle svého výrobce primárně určen pro odhalování teroristů a zločinců, byl v Polsku použit proti třem lidem. Jde o právníka, prokurátorku a senátora - všichni jsou kritiky Práva a spravedlnosti. AP uvádí, že šlo o první potvrzené případy, kdy nástroj využívaný represivními režimy byl nasazen v Evropské unii. Zjištění vedlo ke zřízení vyšetřovací komise v polském Senátu ovládaném opozicí; tato komise však nemá žádné pravomoci.

před 9 hodinami

Odvolací soud v New Yorku zamítl odvolání a potvrdil doživotní trest mexickému narkobaronu Joaquínu Guzmánovi, který je známý pod přezdívkou El Chapo

V roce 2019 Guzmán dostal doživotí v jednom z největších procesů s nelegálními obchodníky s drogami v USA za pašování omamných látek a řadu násilných činů. Soud smetl ze stolu všechny argumenty Guzmánovy obhajoby, uvedla agentura AFP.

Další zprávy