Kämpf dal po přihrávce Kašeho první gól za Toronto, Hronek po návratu asistoval

28. 10. 2021 7:08
Hokejový útočník David Kämpf vstřelil po asistenci Ondřeje Kašeho ve středečním utkání NHL první gól sezony a pomohl Torontu k výhře 3:2 v prodloužení na ledě Chicaga. Filip Hronek, který se v předchozích dvou zápasech nevešel do sestavy Detroitu, přispěl asistencí k výhře 3:2 v prodloužení ve Washingtonu. Na straně poražených kryl Vítek Vaněček 22 střel.
David Kämpf slaví branku
David Kämpf slaví branku | Foto: Reuters

Toronto prohrávalo ve dvanácté minutě 0:2 po trefách Kirbyho Dacha a Alexe DeBrincata. Ve druhé třetině snížil John Tavares a v čase 52:31 vyrovnal Kämpf, který se v létě upsal kanadskému klubu jako volný hráč po čtyřech letech v Chicagu. Český útočník zaznamenal první bod v novém působišti bekhendem z mezikruží nad vyrážečku Kevina Lankinena.

Kämpfovi přihrál z levé strany Rasmus Sandin, jemuž předtím poslal puk od zadního mantinelu Kaše. "Kämpfův gól byl skvělý. Celá lajna dřela, aby ho dala. Byl výsledkem dobré týmové spolupráce," řekl Sheldon Keefe, kouč Toronta, v jehož kabině bylo o první přestávce živo. "Pár hráčů si vzalo slovo. Nakoplo nás to," prozradil brankář Jack Campbell.

Branka Davida Kämpfa

Prodloužení rozhodl z úniku William Nylander a Chicago prohrálo i sedmé utkání sezony. "Pořád máme v zápase momenty, kdy nehrajeme jednoduše, nevyužíváme naši rychlost a nejsme dostatečně důrazní při napadání. To by přitom měla být naše silná stránka a styl hry," řekl útočník Tyler Johnson. Kouč Jeremy Colliton ale viděl posun. "Spousta věcí byla dobrých, bojovali jsme. Jen jsme nezlomili zápas na svou stranu, když jsme měli šance. A na začátku třetí třetiny nás několikrát zastavila tyč," řekl.

Alexandr Ovečkin otevřel ve Washingtonu skóre a 738. gólem v kariéře se přiblížil v historické tabulce střelců čtvrtému Brettu Hullovi na tři trefy. Na začátku prostřední části zvýšil Jevgenij Kuzněcov, ale Hronek odstartoval v polovině utkání obrat Detroitu. Český obránce mohl střílet, ale neukvapil se, šikovným manévrem vylákal Vaněčka mimo brankoviště a přihrál Adamovi Ernemu, který zakončoval do prázdné.

"Fil výborně čte hru, dostal gólmana z branky a já už jsem toho nemusel moc dělat," chválil Erne Hronka, který při svém návratu do sestavy nahradil zraněného Gustava Lindströma a byl s téměř 25 minutami nejvytíženějším hráčem týmu. Na začátku třetí třetiny vyrovnal z dorážky Robby Fabbri a v prodloužení rozhodl Dylan Larkin, který překonal Vaněčka střelou z levého kruhu. Washington i přes prohru bodoval v sezoně ve všech sedmi utkáních.

Podívejte se na trefu, kterou Ernemu připravil Hronek:

Florida porazila doma Boston 4:1 a je čtrnáctým týmem v historii NHL, který odstartoval sezonu sedmi výhrami. Panthers během série přehráli soupeře se skóre 31:13. Hlavními strůjci posledního vítězství byli gólman Sergej Bobrovskij, který zastavil třicet střel včetně šesti pokusů Davida Pastrňáka, a se třemi přihrávkami Gustav Forsling.

Edmonton naopak přišel o neporazitelnost, když doma podlehl Philadelphii 3:5. Oilers smazali ztrátu 0:2 a 2:3 i díky Connoru McDavidovi, který si i v šestém utkání sezony připsal alespoň dva body (1+1) a vede produktivitu soutěže (7+8) před Ovečkinem (8+5). Zápas rozhodl Cam Atkinson, který svou druhou trefou v utkání zlomil ve 45. minutě nerozhodný stav 3:3.

Výsledky NHL:

Florida - Boston 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 12. Marchment, 23. Luostarinen, 53. Duclair, 60. Tippett - 11. Coyle. Střely na branku: 27:31. Diváci: 12.306. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. Luostarinen, 3. Duclair (všichni Florida).

Washington - Detroit 2:3 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 20. Ovečkin, 24. Kuzněcov - 30. Erne (Hronek), 43. Fabbri, 62. D. Larkin. Střely na branku: 28:25. Vítek Vaněček odchytal za Washington celý zápas, inkasoval tři góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procenta. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. D. Larkin, 2. Erne (oba Detroit), 3. Kuzněcov (Washington).

Chicago - Toronto 2:3 v prodl. (2:0, 0:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 5. Dach, 12. DeBrincat - 27. Tavares, 53. Kämpf (O. Kaše), 62. W. Nylander. Střely na branku: 29:40. Diváci: 18.616. Hvězdy zápasu: 1. W. Nylander (Toronto), 2. DeBrincat (Chicago), 3. J. Campbell (Toronto).

Dallas - Vegas 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 3. Glendening, 27. A. Radulov - 4. Theodore, 59. Marchessault, 62. Dadonov. Střely na branku: 34:21. Diváci: 18.114. Hvězdy zápasu: 1. Brossoit, 2. Dadonov (oba Vegas), 3. A. Radulov (Dallas).

Edmonton - Philadelphia 3:5 (2:3, 1:0, 0:2)

Branky: 11. Barrie, 20. McDavid, 21. Hyman - 20. a 45. Atkinson, 8. Giroux, 11. Thompson, 60. Couturier. Střely na branku: 37:34. Diváci: 14.328. Hvězdy zápasu: 1. Atkinson (Philadelphia), 2. Barrie (Edmonton), 3. Hart (Philadelphia).