NHL vyděsilo krvavé zranění Boychuka, Pastrňákův gólový náskok se tenčí

Aktualizováno 4. 3. 2020 7:37
K ošklivému zranění došlo v nočním utkání NHL mezi Montrealem a New York Islanders. Útočník Artturi Lehkonen v pádu nešťastně trefil bruslí do tváře beka Johnny Boychuka. V dalších zápasech se gólově prosadili Radim Šimek a David Kämpf, David Pastrňák si připsal jen asistenci a jeho náskok v čele tabulky střelců se ztenčil.

Oficiální vyjádření k Boychukovu stavu zatím Islanders nepodali, ale jeho bratr David na Twitter napsal, že k zásahu oka naštěstí nedošlo a tržné rány v jeho bezprostřední blízkosti by mělo vyřešit šití.

David Kämpf skóroval v NHL po měsíci a půl a osmým gólem sezony pomohl Chicagu k výhře 6:2 nad Anaheimem. Kämpf stanovil konečnou podobu výsledku v 56. minutě z jednoduché pozice.

Český hráč poděkoval za gól Matthewu Highmoreovi, který mu ideálně přihrál před odkrytou branku. Chicago získalo klíčový náskok v rozmezí 36. a 39. minuty, kdy odskočilo třemi trefami na 5:1. V dresu vítězů vyšel naprázdno Dominik Kubalík, který v předchozích čtyřech zápasech bodoval.

Pastrňák si 45. přihrávkou sezony vyrovnal dva roky staré maximum v počtu asistencí. Havířovský rodák se zapsal do statistik v závěru úvodní třetiny u první branky zápasu, při níž se střela Toreyho Kruga odrazila od brusle Brada Marchanda do branky.

V polovině utkání zvýšil Jake DeBrusk a Tampa v dalším průběhu už jen snížila. Útočník Bostonu Ondřej Kaše nebodoval ani ve třetím utkání od výměny z Anaheimu.

Pastrňák má nyní v čele tabulky střelců NHL už pouze jednogólový náskok před Austonem Matthewsem z Toronta, který proti San Jose zaznamenal už 46. gól sezony. Závěrečnou část ale ovládlo San Jose. Během padesáti sekund udeřili Stefan Noesen s Evanderem Kanem a poslední slovo měl Šimek, jenž na gól čekal od začátku listopadu.

Český obránce zachytil v závěrečné minutě soupeřovu nepřesnou přihrávku a od červené čáry poslal puk do prázdné branky a zpečetil výsledek na konečných 5:2.

Výsledky NHL:

NY Islanders - Montreal 2:6 (0:3, 0:1, 2:2)

Branky: 47. B. Nelson, 57. Pulock - 14. Gallagher, 16. Petry, 19. Hudon, 33. Byron, 56. Weal, 58. Armia. Střely na branku: 22:27. Diváci: 12.788. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Armia, 3. Danault (všichni Montreal).

NY Rangers - St. Louis 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 13. Zibanejad - 23. Parayko, 50. B. Schenn, 60. Schwartz. Střely na branku: 26:22. Diváci: 16.091. Hvězdy zápasu: 1. Schwartz, 2. Binnington, 3. Parayko (všichni St. Louis).

Pittsburgh - Ottawa 7:3 (3:1, 1:0, 3:2)

Branky: 20., 54. a 58. Rust, 1. Marino, 2. Sheary, 38. Crosby, 41. Zucker - 17. Hawryluk, 42. B. Tkachuk, 52. C. Brown. Střely na branku: 35:26. Diváci: 18.455. Hvězdy zápasu: 1. Rust, 2. Crosby, 3. Malkin (všichni Pittsburgh).

Tampa Bay - Boston 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 38. Stephens - 20. Marchand (Pastrňák), 31. DeBrusk. Střely na branku: 21:35. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk (Boston), 2. Vasilevskij (Tampa Bay), 3. Marchand (Boston).

Minnesota - Nashville 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 5. Kunin, 13. Fiala, 42. Parise - 46. C. Smith. Střely na branku: 33:38. Diváci: 17.242. Hvězdy zápasu: 1. Fiala, 2. Stalock, 3. Eriksson Ek (všichni Minnesota).

Winnipeg - Buffalo 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Branky: 14. a 24. Connor, 17. Poolman - 31. Ristolainen. Střely na branku: 35:26. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Connor, 2. Wheeler (oba Winnipeg), 3. Ristolainen (Buffalo).

Chicago - Anaheim 6:2 (1:0, 4:1, 1:1)

Branky: 24. a 36. D. Strome, 3. Caggiula, 39. A. Nylander, 39. P. Kane, 56. Kämpf - 25. Heinen, 49. Rowney. Střely na branku: 40:39. Diváci: 21.345. Hvězdy zápasu: 1. D. Strome, 2. Crawford, 3. A. Nylander (všichni Chicago).

Dallas - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 47. J. Klingberg - 28. Nugent-Hopkins, 62. Chiasson. Střely na branku: 43:27. Diváci: 18.532. Hvězdy zápasu: 1. Koskinen, 2. Chiasson (oba Edmonton), 3. J. Klingberg (Dallas).

Vegas - New Jersey 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 21. Pacioretty, 41. W. Karlsson, 49. Reaves (Nosek). Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.290. Hvězdy zápasu: 1. Lehner, 2. W. Karlsson, 3. Pacioretty (všichni Vegas).

San Jose - Toronto 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Branky: 7. a 47. E. Kane, 24. Suomela, 46. Noesen, 60. Šimek - 23. Matthews, 38. Marner. Střely na branku: 38:27. Diváci: 16.129. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (San Jose), 2. Matthews (Toronto), 3. Suomela (San Jose).