Kempný slaví se Stanley Cupem: Nečekal jsem, že přijde tolik lidí. Bylo to šílené

Foto: Brno vidělo po devíti letech Stanleyův pohár. Na fotku s ním čekaly stovky lidí
Cenná trofej přiletěla do České republiky již v pondělí večer přímou linkou z Moskvy.
Před Kempným totiž s pohárem slavil kapitán Capitals Alexandr Ovečkin.
Český bek ukázal Stanley Cup nejdříve na stadionu v rodném Hodoníně.
Poté následoval přesun do Brna, kde na pohár čekaly zhruba dva a půl tisíce fanoušků.
Foto: Lukáš Caha
ČTK ČTK
10. 7. 2018 18:50
Po Kempném převezme stříbrný pohár Jakub Vrána.

Brno - Po polední první části v Hodoníně zavítal v podvečer hokejista Michal Kempný se Stanleyovým pohárem do Brna, kde jej přivítalo v DRFG Aréně přes dva a půl tisíce diváků. Brno považuje Kempný za svůj druhý domov, neboť právě z extraligové Komety vedla jeho cesta do Avangardu Omsk a následně v NHL přes Chicago do Washingtonu, v jehož dresu získal nejcennější trofej.

"K poháru se chovám s respektem. Vážím si ho a chráním jako oko v hlavě. I když jsem se s ním už dost natahal. Mám to místo posilovny, váží patnáct kilo," řekl Kempný na krátké tiskové konferenci.

Hokejová sláva v Brně začala přesně úderem 17. hodiny, kdy napochodovali na pódium uprostřed hokejové plochy bubeníci. Po jejich krátkém vystoupení pořadatelé promítli na kostce ve stručném životopisu fotografie Kempného od novorozeněte až po jeho hokejová léta. Poté úspěšný brněnský hokejista za doprovodu televizních kamer prošel s pohárem špalírem diváků na pódium.

Na první otázku moderátora, kdy naposledy hrál v brněnské hale hokej, pohotově odpověděl, že loni v létě při rozlučce Martina Havláta. Ale na poslední extraligový zápas si už vzpomínal obtížněji. "Bylo to asi před čtyřmi lety v play off s Litvínovem," uvedl nakonec Kempný.

S hokejem začínal v osmi letech v Břeclavi, kam musel dojíždět z rodného Hodonína, neboť na tamním zimním stadionu byla tehdy vietnamská tržnice. V Brně debutoval v sezoně 2008/09.

"V první sezoně v Brně jsem byl ještě mladý žolík, který pendloval mezi extraligou a první ligou. Jeden rok jsem hrál také v Praze ve Slavii. Po návratu do Brna jsem zde strávil dva báječné roky, které jsem si užil s vynikající hráčskou partou v šatně. Na Brno vzpomínám s velkou láskou. Rád bych se sem jednou vrátil. Ale nevím, kam mě kroky povedou," řekl.

Přiznal, že teprve při oslavě s pohárem jej pohltily emoce po životním úspěchu. "Začínám si všechno uvědomovat až teď. V okamžicích, kdy jsem dnes navštívil Hodonín a následně Brno. Při zvednutí trofeje nad hlavu se mi promítl celý hokejový život. Oslavu v Hodoníně jsem si moc užil. Bylo to trošku šílené. Nečekal jsem, že přijde tolik lidí. Na některé se bohužel nedostalo," ohlédl se ještě Kempný za první částí oslav.

Přiznal, že už v pondělí večer pil s přáteli z poháru víno. A očekává, že to bude podobné i při dnešním večeru. "Mám pozvané hosty na party. Věřím, že si oslavu užijeme," nastínil plány na poslední večer s cennou trofejí, kterou o půlnoci odevzdá a převezme ji Jakub Vrána.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 4 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy