Kempný slaví se Stanley Cupem: Nečekal jsem, že přijde tolik lidí. Bylo to šílené

Foto: Lukáš Caha
ČTK ČTK
10. 7. 2018 18:50
Po Kempném převezme stříbrný pohár Jakub Vrána.

Brno - Po polední první části v Hodoníně zavítal v podvečer hokejista Michal Kempný se Stanleyovým pohárem do Brna, kde jej přivítalo v DRFG Aréně přes dva a půl tisíce diváků. Brno považuje Kempný za svůj druhý domov, neboť právě z extraligové Komety vedla jeho cesta do Avangardu Omsk a následně v NHL přes Chicago do Washingtonu, v jehož dresu získal nejcennější trofej.

"K poháru se chovám s respektem. Vážím si ho a chráním jako oko v hlavě. I když jsem se s ním už dost natahal. Mám to místo posilovny, váží patnáct kilo," řekl Kempný na krátké tiskové konferenci.

Hokejová sláva v Brně začala přesně úderem 17. hodiny, kdy napochodovali na pódium uprostřed hokejové plochy bubeníci. Po jejich krátkém vystoupení pořadatelé promítli na kostce ve stručném životopisu fotografie Kempného od novorozeněte až po jeho hokejová léta. Poté úspěšný brněnský hokejista za doprovodu televizních kamer prošel s pohárem špalírem diváků na pódium.

Na první otázku moderátora, kdy naposledy hrál v brněnské hale hokej, pohotově odpověděl, že loni v létě při rozlučce Martina Havláta. Ale na poslední extraligový zápas si už vzpomínal obtížněji. "Bylo to asi před čtyřmi lety v play off s Litvínovem," uvedl nakonec Kempný.

S hokejem začínal v osmi letech v Břeclavi, kam musel dojíždět z rodného Hodonína, neboť na tamním zimním stadionu byla tehdy vietnamská tržnice. V Brně debutoval v sezoně 2008/09.

"V první sezoně v Brně jsem byl ještě mladý žolík, který pendloval mezi extraligou a první ligou. Jeden rok jsem hrál také v Praze ve Slavii. Po návratu do Brna jsem zde strávil dva báječné roky, které jsem si užil s vynikající hráčskou partou v šatně. Na Brno vzpomínám s velkou láskou. Rád bych se sem jednou vrátil. Ale nevím, kam mě kroky povedou," řekl.

Přiznal, že teprve při oslavě s pohárem jej pohltily emoce po životním úspěchu. "Začínám si všechno uvědomovat až teď. V okamžicích, kdy jsem dnes navštívil Hodonín a následně Brno. Při zvednutí trofeje nad hlavu se mi promítl celý hokejový život. Oslavu v Hodoníně jsem si moc užil. Bylo to trošku šílené. Nečekal jsem, že přijde tolik lidí. Na některé se bohužel nedostalo," ohlédl se ještě Kempný za první částí oslav.

Přiznal, že už v pondělí večer pil s přáteli z poháru víno. A očekává, že to bude podobné i při dnešním večeru. "Mám pozvané hosty na party. Věřím, že si oslavu užijeme," nastínil plány na poslední večer s cennou trofejí, kterou o půlnoci odevzdá a převezme ji Jakub Vrána.

 

Právě se děje

před 50 minutami

Policie zadržela dvojici podezřelých kvůli střelbě na Třebíčsku

Brněnská zásahová jednotka zadržela na Žďársku dva lidi, které policie hledala kvůli dnešní střelbě na Třebíčsku. Při střelbě ani policejním zásahu nebyl nikdo zraněn. Oba jsou v policejní cele, kde budou pokračovat úkony v trestní řízení, řekla ČTK mluvčí policie Dana Čírtková.

Dvojici policie dopadla v domě nedaleko místa, kde vpodvečer našla odstavené jejich auto. Že po stříbrném Fordu Focus policie pátrá, oznámila na twitteru dnes odpoledne. Předpokládala, že v autě jely tři osoby. Žádala veřejnost o spolupráci při hledání auta. Posádku, která byla ozbrojená, se lidé neměli snažit zastavit.

"Při páchání trestné činnosti majetkového charakteru došlo dnes kolem 14:30 ke střelbě. Při té střelbě nebyl nikdo zraněn, poté pachatelé z místa střelby ujeli," řekla Čírtková ČTK po 18:00. Nejprve policie okolnosti případu neupřesnila vůbec. "Byli ozbrojeni, proto jsme vydali naléhavou výzvu s cílem co nejdřív vozidlo s podezřelými osobami zadržet," řekla Čírtková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy