Nejopilejší vítězové Stanley Cupu? Kromě Ovečkina se činí Vrána, při tetování trpěl

Sport Sport
12. 6. 2018 12:25
Jakub Vrána patří při oslavách triumfu v hokejové NHL k nejvýraznějším postavám Capitals.
Jakub Vrána slaví branku v pátém finále Stanley Cupu 2018
Jakub Vrána slaví branku v pátém finále Stanley Cupu 2018 | Foto: Reuters

Praha - Kapitán Washingtonu Alexandr Ovečkin si užívá Stanley Cup, který vybojoval po 13 letech. Téměř ho nepustí z ruky, pije z něj ve všech představitelných pozicích a dokonce s ním usíná.

Bujaré oslavy neskončily po návratu z Vegas, naopak. V hlavním městě Spojených států se ruský bohatýr spolu s fanoušky a některými spoluhráči koupal v jedné z fontán. Alkohol tekl proudem. A pořád teče.

Deník USA Today se proto ptá: "Jsou Washington Capitals nejopilejšími šampiony v historii?" Novinář Dan Steinberg z listu Washington Post k Ovečkinovi a spol. dodává: "Jednoduše nechápu, jak toho můžou tolik vypít. Je to pozoruhodnější než jakýkoliv sportovní výkon."

Oslav se účastní také tři Češi - útočník Jakub Vrána a obránci Michal Kempný a Jakubem Jeřábkem. Podle sociálních sítí prožívá největší euforii prvně jmenovaný.

22letý střelec nasbíral v play off osm bodů (3+5), v rozhodujícím finále otevřel skóre. Když bylo po všem, odstartoval jízdu, na kterou nikdy nezapomene. Už jen kvůli inkoustové připomínce na levém předloktí.

Do tetovacího salonu dorazil kromě Vrány také brankář Braden Holtby či jeden z klíčových útočníků T. J. Oshie.

Český forvard si proceduru příliš neužil. "Radši mě trefte pukem, protože tohle bolí strašně. Šílené," říká na jednom z dostupných videí.

Pomohl Holtby, jenž Vránu držel za ruku a pobaveně si ho fotil.

A výsledek? Vycházející hvězdička Capitals si na ruce nechala zvěčnit jakési alternativní logo klubu se Stanleyovým pohárem.

Tetovací salon měl o kšeft postaráno.

shoutout to the CHAMPS! #caps #stanleycup #tattooparadisedc

Příspěvek sdílený Billy Bennett (@billy.dc),

Vrána se při oslavách Washingtonu zařadil k nejvýraznějším postavám. Na jednom z příspěvků se vžil do role (ne zrovna profesionálního) reportéra a se zvídavými dotazy obcházel jednotlivé spoluhráče. "Diskutoval" také s hokejovým komentátorem Joem Beninatim.

Ač na to pražský rodák ještě nemyslí, po prázdninách rozehraje mimořádně důležitou sezonu z individuálního hlediska. Naposledy se bude moct předvést před vypršením nováčkovské smlouvy. Už nyní má ale jasno, že týmově půjde o úspěšný ročník.

"Stanley Cup vyhrajeme znovu!" hlásí. Otázkou je, zda si svá slova bude pamatovat, až utichne proud oslav.

 

Právě se děje

Další zprávy