Jágra předčil gólem Palát a Florida padla s Tampou po nájezdech, prosadili se také Hertl a Frolík

Aktualizováno 19. 10. 2016 8:54
Florida poprvé padla ve třetím zápase nové sezony. Proti Tampě Bay padl tým okolo Jaromíra Jágra po nájezdech 4:3. V brance Panterů dostal poprvé před Robertem Luongem šanci James Reimer, kterého mimo jiné překonal i Ondřej Palát, Jágr nebodoval. V dalších nočních zápasech se z Čechů prosadil Tomáš Hertl ze San Jose, který pomohl k vítězství 3:2 s Coloradem, a Michael Frolík se zase gólově podílel na vítězství Calgary 4:3 po nájezdech nad Buffalem.
Ondřej Palát a Vladislav Namestnikov
Ondřej Palát a Vladislav Namestnikov | Foto: Reuters

New York – Český útočník Ondřej Palát přispěl v úterním utkání NHL premiérovým gólem v sezoně k výhře Tampy Bay 4:3 po nájezdech nad Floridou. První trefu v novém ročníku si připsal taky Tomáš Hertl, který se San Jose uspěl na ledě New Yorku Islanders 3:2. Debut Martina Frka v soutěži nebyl vítězný, neboť s Carolinou podlehl v Edmontonu 2:3.

Palát se pohyboval ve správný čas na správném místě, když odražený kotouč poslal nekompromisně pod horní tyčku a dostal Tampu Bay do vedení 2:1. Hosté ale ve třetí části dvěma trefami skóre otočili a těsné vedení drželi až do času 59:54. Šest sekund před třetí sirénou poslal Steven Stamkos zápas do prodloužení, ve kterém sice domácí nepotrestali vyloučení Jaromíra Jágra, ale i tak získali druhý bod díky nájezdu Braydena Pointa v šesté sérii rozstřelu.

Dobrá práce Hertla na brankovišti

Hertl ke své trefě na 2:2 nepotřeboval ani hokejku. Český útočník sváděl na hranici brankoviště souboj s protihráčem a přihrávka Joe Thorntona se odrazila od jeho nohy za záda Jaroslava Haláka. Nerozhodný stav pak zlomil až v 58. minutě Hertlův spoluhráč Joe Pavelski, který zařídil San Jose výhru 3:2.

Frk, jehož Carolina získala pár dní před startem soutěže z listiny volných hráčů, kam ho dal Detroit, odehrál deset minut. Připsal si tři hity i záporný bod za účast na ledě při gólu Tylera Pitlicka. Ten na začátku druhé třetiny zvýšil náskok Edmontonu na 3:0. Hosté, poprvé i s Jakubem Nakládalem v sestavě, dvěma góly Lee Stempniaka zápas jen zdramatizovali.

"Na tento okamžik jsem čekal dlouho. Od doby, kdy jsem si uvědomil, co v životě chci dokázat," řekl ještě před zápasem třiadvacetiletý útočník Frk, jenž nastupoval ve čtvrté formaci.

Hossa se dočkal 500. gólu

Calgary třikrát smazalo těsný náskok Buffala. Frolík se o to postaral poprvé a v prodloužení Flames vydřeli výhru 4:3. Moc ale nechybělo, aby Frolíkův gól nebyl uznán. Padl zároveň s hvizdem píšťalky. Sudí si totiž mysleli, že puk leží pod tělem brankáře Robina Lehnera, zatímco Frolík ho viděl volný a doklepl ho do prázdné klece. Po krátké poradě gól platil.

Špatný večer prožil v Chicagu brankář Michal Neuvirth. Zatímco v prvním zápase sezony Philadelphii podržel, v úterý byl už ve 26. minutě po trefě Mariána Hossy na 4:0 střídán. Slovenský útočník si připsal bekhendovým pokusem z úhlu mezi Neuvirthovy betony pětistou branku v NHL.

"Cítím se skvěle. Povedlo se mi ji dát před našimi fanoušky, vyhráli jsme. Jsem taky rád, že padl ze hry a ne při power play do prázdné branky. Nemůžu být šťastnější," radoval se Hossa. Hranici 500 gólů pokořil jako 44. hokejista v soutěži. Z aktivních hráčů to jsou jen Alexandr Ovečkin (526), Jarome Iginla (612) a Jágr (749).

Flyers se po gólu slovenského útočníka vzchopili a s přispěním dvou asistencí Jakuba Voráčka skóre srovnali. V závěrečné desetiminutovce ale opět vládlo Chicago a Philadelphii porazilo 7:4.

NHL:

New Jersey – Anaheim 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 33. a 37. Hall - 10. Vatanen. Střely na branku: 28:24. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Hall, 2. Cammalleri, 3. Auvitu (všichni New Jersey).

NY Islanders – San Jose 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)

Branky: 30. Beauvillier, 32. Lee - 6. M. Karlsson, 39. Hertl, 58. Pavelski. Střely na branku: 23:27. Hvězdy zápasu: 1. Burns (San Jose), 2. Beauvillier (NY Islanders), 3. Thornton (San Jose).

Washington – Colorado 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 32. a 54. Oshie, 16. Ovečkin. Střely na branku: 40:18. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Grubauer, 2. Oshie, 3. Ovečkin (všichni Washington).

Montreal – Pittsburgh 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 33. a 54. Desharnais, 1. Pacioretty, 45. Radulov. Střely na branku: 32:36. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Montoya, 2. Pacioretty, 3. Desharnais (všichni Montreal).

Ottawa – Arizona 7:4 (2:1, 1:0, 4:3)

Branky: 14. Ryan, 16. Pyatt, 34. Smith, 48. Kelly, 49. Stone, 59. Turris, 60. E. Karlsson - 51. a 59. Martinook, 13. Rieder, 42. Ekman-Larsson. Střely na branku: 42:35. Diváci: 11.061. Hvězdy zápasu: 1. Pyatt, 2. Hoffman (oba Ottawa), 3. Martinook (Arizona).

Tampa Bay – Florida 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 1:2 - 0:0)

Branky: 27. Killorn, 37. Palát, 60. Stamkos, rozhodující sam. nájezd Point - 23. Sceviour, 46. Trocheck, 56. Matheson. Střely na branku: 28:31. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Killorn (oba Tampa Bay), 3. Trocheck (Florida).

Nashville – Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 25. Fisher - 23. Cracknell, 50. Spezza. Střely na branku: 28:37. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Rinne (Nashville), 2. Spezza, 3. Cracknell (oba Dallas).

Minnesota – Los Angeles 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)

Branky: 2. Haula, 20. Pominville, 33. Coyle, 37. Koivu, 38. Pulkkinen, 58. Spurgeon - 1. a 55. Pearson, 47. Kopitar. Střely na branku: 26:30. Diváci: 18.644. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Pominville (oba Minnesota), 3. Kopitar (Los Angeles).

Chicago – Philadelphia 7:4 (3:0, 1:1, 3:3)

Branky: 19. a 57. Panarin, 51. a 60. Anisimov, 1. P. Kane, 18. Rasmussen, 26. Hossa - 39. a 41. Read (na první Voráček), 42. Couturier, 44. Simmonds (Voráček). Střely na branku: 28:27. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii 25:04 minuty, inkasoval čtyři branky ze 16 střel a úspěšnost zásahů měl 75 procent. Diváci: 21.263. Hvězdy zápasu: 1. Hossa, 2. Anisimov, 3. Panarin (všichni Chicago).

Calgary – Buffalo 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 17. Frolík, 42. Ferland, 45. Tkachuk, 63. Monahan - 8. Girgensons, 32. O'́Reilly, 44. Foligno. Střely na branku: 34:21. Diváci: 19.289. Hvězdy zápasu: 1. Monahan, 2. Tkachuk (oba Calgary), 3. O'́Reilly (Buffalo).

Edmonton – Carolina 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Branky: 2. Slepyšev, 10. Eberle, 23. Pitlick - 44. a 45. Stempniak. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Slepyšev, 2. Talbot (oba Edmonton), 3. Stempniak (Carolina).

Vancouver – St. Louis 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 58. Horvat, 62. H. Sedin - 31. Tarasenko. Střely na branku: 26:24. Diváci: 17.568. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. Tarasenko (St. Louis), 3. Markström (Vancouver).