Jágr vynechal i dnešní trénink. Podle kouče Flames je "pouze" zraněný

František Typovský František Typovský
5. 1. 2018 19:45
Jaromír Jágr se v pátek nezúčastnil tréninku Calgary Flames, po kterém se mělo rozhodnout o jeho budoucnosti v tomto klubu, ale i celé NHL. Trenér Calgary, Glen Gulutzan, který na tréninku Flames předvedl hodně ostrý monolog, ale prozatím jen oznámil, že číslo 68 je "day-to-day", tedy zraněný, ale pouze krátkodobě. Kdykoli tedy může naskočit.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Calgary - Jaromír Jágr po včerejším vynechaném zápase nebyl na ledě ani při pátečním tréninku Calgary Flames, v klubu ale podle slov trenéra zatím zůstává. Tak zní nejčerstvější zpráva ze zámoří, kde novináři i fanoušci bedlivě sledují aktuálně velmi žhavé téma budoucnosti české legendy v nejslavnější hokejové soutěži.

Hlavním důvodem vzruchu kolem české legendy bylo jednání trenéra Plamenů Glena Gulutzana, jenž nejprve nenominoval Jágra k včerejšímu duelu S Los Angeles a následně oznámil, že se v pátek o pokračování čísla 68 v dresu kanadského klubu dozví veřejnost víc. Nakonec ale otázky na Jágra odbyl konstatováním, že český veterán stále laboruje se zraněním ve spodní polovině těla, tedy patrně třísel. 

Na tréninku Flames tak Gulutzan daleko více zaujal svým expresivním výlevem, při kterém svým hráčům vynadal za špatný přístup v několika posledních zápasech. Své svěřence zasypal nadávkami a dokonce odhodil hokejku na tribunu tréninkového hřiště (viz video).

Jágrovy rekordy v ohrožení

Gulutzanovo předchozí mlžení kolem Jágrovy budoucnosti každopádně vybudilo zájem fanoušků i médií hlavně proto, že Jágra letos trápí vleklá zranění, a příliš nehraje.  

V dresu Calgary vinou zranění i pozdějšího nástupu odehrál jen 22 z celkových 40 zápasů a vstřelil jen jednu branku (bodů zaznamenal sedm). Trenéři ho navíc využívali spíše ve třetí a čtvrté formaci, na což ze svého předchozího působení na Floridě nebyl zvyklý. 

Samotný Jágr, jemuž bude v únoru už 46 let, již dříve uvedl, že tato sezona v NHL je patrně jeho poslední. Sahá v ní hned po několika rekordech, například v počtu odehraných zápasů, kde mu chybí 34 duelů na vedoucího Gordie Howa. Výrazně by si také mohl polepšit v tabulce nahrávačů.

Expert TSN tvrdí, že se brzy rozhodne

Zajímavý názor na Twitteru ještě před pátečním tréninkem prezentoval sportovní komentátor stanice TSN Bob McKenzie. 

"Hodně spekulací ohledně budoucnosti Jaromíra Jágra v Calgary. Ničila ho zranění, měl problém si najít místo v sestavě, ale podle mých informací dnes nepadne žádné rozhodnutí. Jednání mezi Jágrem a klubem budou pokračovat," dodal zkušený novinář. 

McKenzie pak přidal další informace: "Dejte si to do souvislosti s tím, že údajně existuje dohoda mezi Jágrem a klubem, že jestli to nebude klapat, jejich cesty se rozejdou. Každopádně je dobré situaci kolem Jágra sledovat, a myslím, že v příštích dnech se rozhodne."

 

Právě se děje

před 31 minutami

Japonci na úvod MS zdolali Rusko

Mistrovství světa ragbistů začalo očekávanou výhrou Japonska nad Ruskem. Favorizovaný domácí výběr dovedl k vítězství 30:10 v Tokiu křídelní hráč Kotaro Macušima, který jako první hráč položil na světovém šampionátu v jednom utkání tři pětky. Rusové mezi světovou elitou startují teprve podruhé.

Další zprávy