Jágr získá v nové sezoně NHL 33 bodů. Na Stanley Cup by měl zapomenout, soudí bookmakeři

Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 10. 2017 6:18
Jaromír Jágr nastřílí maximálně dvanáct gólů a posbírá 33 bodů. Taková čísla v nové sezoně přisuzuje čerstvé posile Calgary Flames odhad sázkových kanceláří. A jaké má podle bookmakerů jeho nový klub šance na zisk Stanley Cupu? Spíš bude rád, když se vůbec dostane do play-off.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Lukáš Caha

Praha - Čtyřiadvacátý a podle jeho vlastních slov i poslední ročník Jaromíra Jágra v NHL se blíží. Jak si povede v dresu Calgary podle bookmakerů? A má v Kanadě vůbec šanci na týmový úspěch, nebo pro něj skončí sezona již po základní části?

Dle sázkové kanceláře Fortuna nasbírá nejznámější český hokejista v nadcházející sezoně maximálně třiatřicet kanadských bodů. To by bylo nejméně za celé jeho působení za oceánem. I v minulém ročníku na Floridě bylo toto číslo o třináct bodů vyšší.  

To bookmakeři z Tipsportu věří Jágrovi o něco víc. Na to, že svému týmu pomůže víc než třiatřiceti kanadskými body, vypsali kurz 1,75. Na méně bodů lze sázet za kurz 1,96. "Ještě předevčírem jsme neměli Jaromíra vůbec v nabídce a pomalu se pro něho rýsovalo Kladno. Dnes už si lze vsadit na jeho góly nebo kanadské body. A ani ve svém věku není mezi českými hráči outsiderem," prohlásil Ladislav Pavlis z Tipsportu.

Co se týče gólů, těch by měl Jágr podle Fortuny vstřelit maximálně dvanáct. Sázková kancelář na to vypsala kurz 1,8. Že jich bude více? Vsadit si můžete s kurzem 1,9. Podobně to vidí i u Tipsportu.

Mezi největší hvězdy NHL se Jágr zřejmě již nedostane. Na jeho výhru v kanadském bodování vypsal Tipsport kurz 99:1. A nestane se asi ani nejlepším střelcem. Zde je kurz ještě daleko vyšší - 150:1. "Ale už to, že se mezi vybranou společnost ve svém věku dostane, je obdivuhodné," dodává Pavlis.

S největší pravděpodobností nezaútočí ani na pozici nejlepšího Čecha v NHL. U Tipsportu vypsali na tento milník kurz 18:1, u Fortuny pak 20:1.

To, že jeho role v týmu bude jiná, než byl zvyklý na Floridě, ví i on sám. "Ten tlak by měl být každopádně jiný a odvíjet se jiným směrem. Myslím, že se mnou počítají do třetí čtvrté lajny. A já nejsem proti. Zase budu hrát třeba proti třetím a čtvrtým lajnám soupeřů. A uvidíme, jak mi to bude vyhovovat, jak se mi bude dařit," řekl v jednom z rozhovorů.

Stanley Cup? Bude rád za play-off

Jágrova šance na zisk Stanley Cupu v Calgary je opravdu malá. Tipsport vypsal kurz 28:1, Fortuna pak 27:1. Bookmakeři se navíc přiklání k tomu, že se Flames nepodívají ani do play-off. Kurz na postup je u Tipsportu 1,96, na opak 1,75. Že bude hrát Calgary semifinále? Na to si můžete vsadit s kurzem 6,80.

I kdyby se pětačtyřicetiletý odchovanec Kladna rozhodl pro angažmá v St. Louis, nebyly by jeho šance na týmový úspěch vyšší. Kurz na vítězství Blues je u Tipsportu 27:1, u Fortuny dokonce 30:1.

Nejžhavějšími kandidáty na vítězství Stanley Cupu jsou Pittsburgh a Edmonton, avšak jako každoročně se očekává velmi vyrovnaný boj. Naopak outsidery NHL mají být New Jersey, Las Vegas, Arizona, Vancouver a Colorado.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy