reklama
 
 

"Neuvěřitelné, co v 45 letech dokáže." Jágrovi aplaudovali vestoje, v šatně je terčem vtípků

10. 11. 2017 9:37
Jako za starých časů. Jaromír Jágr pomohl mladíkovi k jeho prvnímu gólu v NHL a později sám skóroval. Když po výhře 6:3 nad Detroitem udělal na ledě poslední oblouk coby první hvězda klání, hodil do ochozů svou hokejku. Příznivci Calgary aplaudovali vestoje.

Praha - Show ve stařičké aréně Scotiabank Saddledome pokračovala i po tradičním ceremoniálu.

Jágr neodešel do šatny, nýbrž usedl na střídačku, aby poskytl rozhovor klubové televizi. Naslouchala celá hala. Český veterán chválil fanoušky, jak ho povzbuzují od prvního dne v novém týmu, ale také bavil.

Když měl popsat svůj premiérový gól v dresu Flames, stočil řeč k hvězdnému parťákovi Gaudreauovi: "Skóroval jsem díky Johnnymu. Pravděpodobně musel hodně zpomalit, abych mu stačil. Pak skvěle nahrál, měl jsem před sebou prázdnou bránu."

Úplně prázdná nebyla. Petr Mrázek dělal, co mohl, ovšem zázračný zákrok nevytáhl.

Podstatně větší šanci lapit puk měl český brankář při prvním gólu Calgary, ale Jágrovu střelu neudržel. Neposedný kotouč následně doputoval k Marku Jankowskému, od jehož kalhot zamířil do sítě. Vskutku kuriózní premiérová trefa ve slavné lize.

"Škoda, že si nemůžeš schovat hokejku, když jsi s ní gól nedal. Schovej si kalhoty," škádlil Jágr 23letého nováčka.

Gól Marka Jankowského:

Jankowski dosud zářil na farmě, ale mezi elitou poprvé bodoval až nyní - v devátém zápase za pomoci parťáků ze třetí lajny Jágra a Sama Bennetta. "Dát gól v NHL, o tom sníte celý život," zářil po utkání.

Hned nato ocenil příspěvek 45letého Čecha: "Že mi nahrál zrovna on, je ještě lepší. Na tohle nikdy nezapomenu."

Otázka, co bude dělat v 45 letech, ho rozesmála. "Nevím, jestli ještě budu hrát," vykládal. Vážněji dodal: "Je neuvěřitelné, co Jágr v takovém věku dokáže."

Protože kladenský patriot podepsal smlouvu s Flames až těsně před startem sezony, zmeškal přípravný kemp. Později měl potíže s třísly. Proto zatím odehrál jen sedm zápasů. Získal v nich slušné čtyři body (1+3).

Proti Detroitu konečně zazářil, jeho premiérová trefa byla mezi příznivci Calgary hlavním tématem večera. "První gól je něčím speciální v každém týmu, hlavně v Kanadě," prohlásila česká osmašedesátka. "Vidím, jak tady fanoušci hokej milují."

Takhle Jágr vsítil svůj první gól za Calgary Flames. | Video: YouTube

Momentálně je může těšit, že klub z Alberty patří v tabulce do lepší poloviny Západní konference. Velkou zásluhu na tom má Johnny Gaudreau, jenž je s 22 body (6+16) třetím nejproduktivnějším hráčem NHL.

"Říkal jsem mu, že má ohromný talent. Díky němu může každý rok vyhrávat bodování soutěže," komentoval Jágr výkony nevysokého šikuly. "Je na něm, kam to dotáhne. Je rychlý, skvělý v situacích jeden na jednoho a pořád bruslí."

Pro Jágra je důležité, že při náročném startu našel pohodu v šatně, kde je jedním z mnoha, nikoliv nedotknutelnou hvězdou.

"Ze začátku vyvolala jeho přítomnost v kabině rozruch, jak by ne?" prozradil nedávno deníku Calgary Sun trenér Glen Gulutzan. "Ale má rád zábavu, je pozitivní, takže si kluci řekli: 'Prostě je to fajn spoluhráč.' Chce vyhrávat, chce pomoct a zajímá se o ostatní."

Je i terčem srandiček, které obvykle směřují k neobvykle vysokému hokejovému věku.

"Mám pocit, že čím dál víc kluků si ho dovolí popíchnout," vykládal náhradní brankář Eddie Läck. "Já to obvykle dělám alespoň jednou denně."

autor: Daniel Poláček | 10. 11. 2017 9:37

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama