Jágr se zranil v zápase s Minnesotou a nedohrál. Pastrňák se opět trefil, dařilo se i Faksovi

22. 10. 2017 7:04
Jaromír Jágr odstoupil kvůli zranění v dolní části těla už v první třetině zápasu Calgary proti Minnesotě. Bez českého útočníka Flames podlehli soupeři 2:4. Skvělou formu potvrdil David Pastrňák, když vstřelil branku ve čtvrtém zápase za sebou. Radek Faksa zaznamenal dvě asistence, jeho Dallas porazil Carolinu 4:3.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

New York - Jaromír Jágr odstoupil v první třetině kvůli zranění v dolní části těla a Calgary bez něho prohrálo s Minnesotou 2:4. Bližší informace zatím klub ani hráč nespecifikovali.

Jágr stihl jen čtyři střídání a necelé čtyři minuty, z nichž většinu odehrál v přesilové hře. Do kabiny zamířil v 15. minutě za bezbrankového stavu. "Zatím nevím nic bližšího," řekl trenér Calgary Glen Gulutzan.

"Je velká škoda, že musel odstoupit. Hrál dobře, měl i šance," dodal. Kanadský klub na přelomu druhé a třetí třetiny otočil z 0:1 na 2:1, ale Minnesota v závěrečných devíti minutách získala vedení zpátky.

David Pastrňák potvrdil střeleckou formu, když v sobotním utkání NHL skóroval počtvrté v řadě. Český útočník dal dvě branky Bostonu, který podlehl Buffalu 4:5 v prodloužení, a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu.

Stejné ocenění získal také Radek Faksa, který se dvěma asistencemi podílel na výhře Dallasu 4:3 nad Carolinou.

Krejčí nenastoupil, trenér Dallasu chválil Faksovu řadu

Pastrňák, který má už na kontě šest tref, otevřel z dorážky skóre zápasu a na přelomu první a druhé třetiny dalšími dvěma zásahy zvýšil na 3:0 Brad Marchand. Po snížení hostů vrátil Bostonu třígólový náskok ve 32. minutě český útočník, jehož střela z levého kruhu se odrazila od brusle Matta Tennysona do branky.

Hosté se ale nevzdali, vynutili si třemi góly prodloužení, které rozhodl Ryan O ́Reilly v čase 62:59. V sestavě domácích scházel pro zranění David Krejčí, který by se měl ale brzy zase zapojit do hry.

"Samozřejmě jsme zklamaní," uvedl Pastrňák, který má už na kontě šest tref. "Přestali jsme ve třetí třetině hrát a rázem byli všude před námi. Připadalo mi, jako bychom se taky trochu začali bát, přicházeli jsme o puky a nemohli jsme se ani dostat k nim do pásma. Přitom první dvě třetiny jsme hráli dobře. Je to škoda, darovali jsme jim bod. Je to pro nás další lekce," dodal. V sestavě Bostonu chyběl zraněný David Krejčí, brzy by se nicméně měl na led vrátit.

Dallas vedl ve 28. minutě 4:0 a Faksa asistoval u druhé a čtvrté branky, kterou v obou případech vstřelil Tyler Pitlick. U první gólové akce zůstal po teči českého útočníka puk volně ležet v brankovišti a Pitlick ho pohotově doklepl do prázdné klece. Další přihrávku si Faksa připsal nahozením na zadní mantinel, kde puk získal Antoine Roussel a skvěle našel před brankou hrdinu zápasu.

"Faksova řada byla nejlepší v zápase. Kontrolovala hru a dělala vše, co chci, aby dělali. Výborně také napadali. Mít třetí formaci, která dá v zápase dva góly, je vždy skvělé," rozplýval se kouč Dallasu Ken Hitchcock nad výkonem tria Pitlick-Faksa-Roussel.

Hokejisté Pittsburghu pokračují v nevyrovnaných výkonech. Obhájce Stanleyova poháru je ve Východní konferenci s 11 body pátý, ale v sobotu utržil už druhý debakl v sezoně. Po desetigólovém přídělu v Chicagu tentokrát prohrál Pittsburgh vysoko 1:7 na ledě Tampy Bay. Domácí rozhodli už v první polovině utkání, ve které udeřili šestkrát. Kanonádu řídil se čtyřmi body za gól a tři přihrávky Steven Stamkos. Ondřej Palát připravil čtvrtý gól týmu.

NY Rangers - Nashville 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)

Branky: 15. Fast, 20. Kreider, 33. K. Hayes, 60. Vesey - 22. Ekholm, 36. Josi. Střely na branku: 15:25. Diváci. 17.181. Hvězdy zápasu: 1. K. Hayes, 2. Lundqvist (oba Rangers), 3. F. Forsberg (Nashville).

Philadelphia - Edmonton 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 4. Giroux, 58. Simmonds - 36. Maroon. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.510. Hvězdy zápasu: 1. Simmonds, 2. Giroux (oba Philadelphia), 3. Maroon (Edmonton).

Boston - Buffalo 4:5 v prodl. (2:0, 2:2, 0:2 - 0:1)

Branky: 14. a 32. Pastrňák, 16. a 21. Marchand - 29. Pominville, 37. Eichel, 47. Pouliot, 58. E. Kane, 63. O'́Reilly. Střely na branku: 31:42. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. O'́Reilly (Buffalo), 2. Marchand, 3. Pastrňák (oba Boston).

Ottawa - Toronto 6:3 (1:0, 2:0, 3:3)

Branky: 40. a 57. Brassard, 49. a 59. Stone, 13. Thompson, 35. Dzingel - 47. Van Riemsdyk, 49. Matthews, 53. Nylander. Střely na branku: 35:31. Diváci: 17.455. Hvězdy zápasu: 1. Brassard, 2. Stone, 3. Thompson (všichni Ottawa).

Tampa Bay - Pittsburgh 7:1 (3:0, 3:0, 1:1)

Branky: 2. a 28. Kučerov, 15. Stamkos, 20. Gourde, 21. Point (Palát), 26. Stralman, 51. Sergačev - 59. Guentzel. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.092. Hvězdy zápasu: 1. Stamkos, 2. Vasilevskij, 3. Kučerov (všichni Tampa Bay).

NY Islanders - San Jose 5:3 (0:0, 2:2, 3:1)

Branky: 28. a 52. Lee, 29. Josh Bailey, 44. Ladd, 60. Tavares - 27., 33. a 59. Couture. Střely na branku: 23:31. Diváci: 11.877. Hvězdy zápasu: 1. Lee (Islanders), 2. Couture (San Jose), 3. Josh Bailey (Islanders).

Columbus - Los Angeles 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)

Branky: 6. N. Foligno, 8. Bjorkstrand, 15. Calvert, 36. Milano - 7. a 58. Kopitar, 8. Lewis, 21. Muzzin, 24. Doughty, 59. D. Brown. Střely na branku: 36:32. Diváci: 15.329. Hvězdy zápasu: 1. Kopitar, 2. D. Brown (oba Los Angeles), 3. Foligno (Columbus).

Washington - Florida 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky: 36. Djoos - 2. Brickley, 20. Dadonov, 29. Trocheck, 59. Barkov. Střely na branku: 42:22. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Reimer, 2. Dadonov (oba Florida), 3. Djoos (Washington).

Dallas - Carolina 4:3 (2:0, 2:1, 0:2)

Branky: 19. a 28. Pitlick (na obě Faksa), 8. Jamie Benn, 26. Seguin - 40. a 46. Skinner, 56. J. Staal. Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.023. Hvězdy zápasu: 1. Pitlick (Dallas), 2. Skinner (Carolina), 3. Faksa (Dallas).

Arizona - Chicago 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 8. Fischer, 39. Keller - 9. Pánik, 32. P. Kane, 56. Bouma, 59. Wingels. Střely na branku: 29:29. Diváci: 13.777. Hvězdy zápasu: 1. Bouma (Chicago), 2. Keller (Arizona), 3. P. Kane (Chicago).

Calgary - Minnesota 2:4 (0:0, 1:1, 1:3)

Branky: 40. Monahan, 41. Versteeg - 25. Ch. Stewart, 51. Suter, 53. Spurgeon, 59. Winnik. Střely na branku: 37:32. Diváci: 18.436. Hvězdy zápasu: 1. Suter (Minnesota), 2. Monahan (Calgary), 3. Ch. Stewart (Minnesota).

Vegas - St. Louis 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 34. R. Smith, 38. C. Miller, 65. W. Karlsson - 13. Pääjärvi, 55. Pietrangelo. Střely na branku: 22:49. Diváci: 17.883. Hvězdy zápasu: 1. W. Karlsson, 2. Subban (oba Vegas), 3. Pietrangelo (St. Louis).