Jsem rád, že je to za mnou, štvala Jágra neoslnivá premiéra. Dostal víc prostoru, než bylo v plánu

Flames málem skolil Hertlův kat, ale nakonec se Jágr výhry dočkal. Podívejte se
Jaromír Jágr při svém debutu za Calgary Flames sice nebodoval, vítězství ale s brankářem Mikem Smithem oslavit mohl.
Flames při debutu legendární osmašedesátky vyhráli nad Los Angeles 4:3 v prodloužení. Jágr na rozdíl od svých předchozích premiér nebodoval.
Na rozdíl od Michaela Frolíka, který vstřelil gól a na další nahrál.
Flames se v utkání dostali do rychlého vedení 2:0, jenže krátce před koncem druhé části snížil Anže Kopitar.
Daniel Poláček Daniel Poláček
12. 10. 2017 10:20
Na to, že Jaromír Jágr nastoupil v hokejové NHL po půl roce, odehrál obstojné utkání a na chvíli dokonce povýšil ze třetí lajny do té elitní. Na ledě Los Angeles však při výhře Calgary 4:3 v prodloužení rozhodně nezářil. Nebodoval, nevystřelil a příliš využívaný nebyl.

Praha - Když trenér Glen Gulutzan vedl Jaromíra Jágra při vstupu do sezony naposledy, nestačil se divit. Český veterán zazářil čtyřmi body (2+2) a zajistil Dallasu výhru. Díky několikaměsíční výluce byl rozehraný z Kladna.

Tentokrát - bezmála o pět let později - Gulutzana vyloženě neoslnil. Ačkoliv v dresu Calgary ukázal ohromnou chuť do hry, bodově vyšel naprázdno a teprve hledal optimální formu.

Ze svého výkonu neměl český útočník dobrý pocit. "Jsem rád, že je to za mnou," prohlásil po utkání. "Během některých střídání jsme dokázali hrát v útočném pásmu. Vím, že tohle je cesta. Až mi zase budou fungovat nohy, bude to trochu jiné," hodnotil 45letý Čech výkon své formace.

Jeho parťáci nebyli tak přísní. "Jágr je skvělý, má úžasnou trpělivost. Byl to jeho první zápas, těšíme se na další," hlásil elitní centr Sean Monahan.

Kouč Gulutzan posilu vyloženě nechválil, ale měl pro její výkon pochopení: "Tohle je Jágrův další krok poté, co sem přišel, aniž by absolvoval přípravný kemp. Za těch 13 minut na ledě zažil něco, co mu trénink nenabídne. Původně jsme mu chtěli dát 10 až 12 minut, nakonec to tedy bylo o něco víc."

Jágr nechtěl start dál odkládat. Úvodní klání Flames sledoval na obrazovce, další dvě přímo na stadionech.

Když v noci na čtvrtek vyjel na led Los Angeles, ihned přitáhl pozornost komentátorů. Podle předpokladů nastoupil vedle Sama Bennetta a Krise Versteega, kterým ukázal příkladné držení kotouče. Zároveň ale několikrát spadl.

Gulutzan se nebál experimentovat. Jágra na chvíli poslal k hvězdnému duu Gaudreau - Monahan a také mu dal šanci v přesilovce.

Slavný útočník však nebodoval. Při střelbě trefil protivníka nebo minul bránu. Do statistik se zapsal akorát jedním minusovým bodem, jemuž ale mohl těžko zabránit. Když opustil trestnou lavici, kde odpykával trest za brankáře Mikea Smitha, domácí skórovali.

Na ledě strávil legendární veterán 13 minut a 38 vteřin, na což není zvyklý. Od roku 2011, kdy přišel z Ruska, takhle málo při vstupu do sezony ještě nehrál.

2011-12 Philadelphia 0 1 0 0 2 16:13

Že Jágr není - alespoň zatím - jedním z klíčových mužů mužstva, dokázala třetí třetina. Calgary ztratilo náskok, prohrávalo 2:3 a potřebovalo minimálně vyrovnat. Gulutzan proto sázel hlavně na Johnnyho Gaudreaua a další opory.

Prodloužení nakonec zajistil teenager Matthew Tkachuk, rozhodující trefu obstaral Monahan.

Dost prostoru dostal v závěru také Michael Frolík, jenž posbíral dva body (1+1) a Jágra zastínil.

Flames prožívají slušný rozjezd. Ze čtyř zápasů mají tři vítězství. Další duel je čeká v noci na sobotu, kdy doma hostí Ottawu.

"Cíle klubu jsou vysoké, což je dobře," podotkl Jágr. "Je tady spousta skvělých ofenzivních hráčů, obrana je fantastická, protože dokáže hrát s pukem. Výtečný je i brankář. Záleží jen na nás, kam dojdeme," doplnil.