Jágr opět boduje u fanoušků. V hlasování All Star Game se přetahuje o kapitánské C

Sport Sport
7. 12. 2016 15:24
V zámořské NHL bylo spuštěno hlasování fanoušků, kteří vybírají kapitány čtyř týmů pro 62. utkání hvězd. V Atlantické divizi zatím vede Carey Price z Montrealu, druhý nejvyšší počet hlasů dostal Jaromír Jágr. Ten přitom už loni prosil příznivce, aby mu hlasy nedávali.
Jaromír Jágr v loňské All Star Game.
Jaromír Jágr v loňské All Star Game. | Foto: ČTK

Praha – Již loni prosil Jaromír Jágr hokejové fanoušky, aby jeho jméno při výběru účastníků All Star Game vynechali. "3 na 3? To by mě mohlo zabít a já ještě nechci umřít," smál se tehdy 43letý Jágr. Fanoušci ovšem jeho volání nebrali vážně a Jágr se nakonec elitního dostaveníčka zúčastnit musel, byť pod pohrůžkou jednozápasového trestu.

Rok se s rokem sešel a český veterán má díky svým fanouškům na setkání největších hvězd NHL dost možná namířeno znovu. Týden po spuštění hlasování se drží v elitní pětce Atlantické divize na druhém místě, hned za hvězdou Montrealu Canadiens Careym Pricem.

Pokud by hlasování vyhrál, stane se kapitánem Atlantické divize a povede stejně jako loni svůj tým proti zbylým třem týmům v miniturnaji, který se uskuteční 29. ledna v Los Angeles.

I kdyby ale nakonec hlasování ovládl Price nebo někdo jiný, Jágr se stále může v utkání hvězd objevit. Zbývajících 40 hokejistů, kteří se víkendových klání zúčastní, totiž vybere NHL. A dá se předpokládat, že českého veterána neopomene.

Ve vedení divizí se nyní kromě brankáře Canadiens nachází Sidney Crosby, Patrick Kane a Connor McDavid.

Mezi zveřejněnou top dvacítkou hráčů schází senzační jména. Patrně i kvůli tomu, že se NHL novými pravidly snaží zamezit tomu, aby vyhrál někdo podobný bitkařovi Johnovi Scottovi, kterého svými hlasy zvolili fanoušci před rokem. Vybíraní hráči proto musí být od 1. listopadu na aktivních soupiskách klubů a nesmí být až do samotného All Star víkendu posláni na farmu.

Hlasování končí druhého ledna a mohou se ho účastnit fanoušci z celého světa, stačí se zaregistrovat zde. Hlasy svým favoritům přitom mohou posílat opakovaně, každý den dokonce desetkrát.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

V Lotyšsku se konají parlamentní volby, výsledky může ovlivnit i válka na Ukrajině

V Lotyšsku se v sobotu konají parlamentní volby poznamenané obavami z války Ruska proti Ukrajině a z rostoucích cen energií. K poledni podle úřadů odhlasovala téměř čtvrtina z přibližně 1,5 milionu oprávněných voličů. O stovku mandátů se uchází na 1800 kandidátů z 19 stran a koalicí. První odhady se podle tiskových agentur AFP a DPA očekávají krátce po uzavření volebních místností v 19:00 SELČ, první výsledky v neděli.

V průzkumech vede liberálně konzervativní strana Jednota premiéra Krišjánise Kariňše. Ten stojí v čele čtyřčlenné vládní koalice konzervativních a centristických stran. Volby ukážou, zda se tato koalice udrží u moci.

Lotyšsko sousedí s Ruskem a důsledky ruské války proti Ukrajině by mohly změnit lotyšskou politickou mapu. Například opoziční sociální demokracie, opírající se o ruskojazyčné voliče, by mohla přijít o postavení nejsilnějšího politického subjektu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Sebevražedný útok ve škole v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a desítky zraněných

Páteční sebevražedný pumový útok ve studentském vzdělávacím centru v Kábulu si vyžádal 35 mrtvých a 82 zraněných. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zástupce asistenční mise OSN v Afghánistánu. Předchozí bilance byla 20 mrtvých. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil. Oběťmi jsou především dospívající děti, většinou dívky, které nanečisto skládaly přijímací zkoušky na vysoké školy.

Vzdělávací centrum se nachází v západní části Kábulu, kterou obývají převážně šíitští Hazárové. Tato etnická skupina se v minulosti stávala terčem pro radikální organizaci Islámský stát.

Nejnovější útok spáchal neznámý sebevražedný atentátník mužského pohlaví. "Bylo nás (v sále) asi 600 studentů," vypověděl AFP v nemocnici jeden ze svědků. Chlapci seděli v zadních řadách a dívky vepředu, tedy blíže dveřím, kterými útočník vešel.

"Útoky na vzdělávání Hazárů a šíitů musí skončit. Zastavte útoky na budoucnost Afghánistánu, zastavte mezinárodní zločiny," reagoval na Twitteru zvláštní zpravodaj OSN pro Afghánistán Richard Bennett.

Zdroj: ČTK
Další zprávy