Jágr má cestu do Kladna volnou, Rytíři už vyřizují náležitosti přestupu

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 29. 1. 2018 21:56
Ani jeden z týmů NHL nevyužil možnost sáhnout po Jaromíru Jágrovi, jenž byl umístěn na seznam nechráněných hráčů. Úspěšný hokejista tak má volno k návratu do Kladna.
Jaromír Jágr míří zpět do Kladna.
Jaromír Jágr míří zpět do Kladna. | Foto: ČTK

Calgary - Jaromír Jágr zůstává v NHL hráčem týmu Calgary Flames. Ten tak bude zřejmě jeho definitivně posledním klubem za mořem a hokejista se vrátí zpět do Kladna. Žádný z týmů kanadsko-americké soutěže nevyužil do uzávěrky v pondělí v 18 hodin našeho času možnosti si ho vybrat na seznamu nechráněných hráčů, takzvaném "waiver listu". Uvedly to stránky tsn.ca.

Pětačtyřicetiletý útočník má namířeno do rodného Kladna, kde vlastní klub první ligy Rytíři. Tým mu už začal vyřizovat transferkartu.

"Jaromír Jágr je připravený na návrat do Česka a chce pomoci Rytířům k návratu do extraligy. Aby za nás mohl nastoupit, musíme splnit všechny úřední náležitosti do posledního lednového dne, kdy podle regulí Českého svazu ledního hokeje končí přestupní termín," uvedl tiskový mluvčí Rytířů Kladno Vít Heral.

"Jsem nesmírně vděčný Flames"

Na webu Calgary se k situaci také poprvé vyjádřil sám legendární český hráč. "Chtěl bych poděkovat (generálnímu manažerovi) Bradu Trelivingovi a Calgary Flames, že mi dali skvělou možnost být součástí jejich týmu a dali mi šanci pokračovat v NHL v této sezoně," řekl Jágr.

"Přestože jsme velice zklamaný, že se věci nevyvinuly tak, jak jsme si představovali z důvodu řady okolností, jsem nesmírně vděčný Flames, fanouškům a celému městu Calgary, jak velkoryse mě přijali. Teď už se těším, že budu pokračovat v Kladně," doplnil pětačtyřicetiletý útočník.

"Jaromírova kariéra mluví sama za sebe. Je to legenda našeho sportu a my si velice vážíme toho, že si ke svému pokračování v kariéře v NHL vybral Calgary. Bohužel s pozdějším vstupem do sezony v kombinaci s dlouhodobými potížemi se zraněními na tom nebyl tak, aby mohl hrát na úrovni, v kterou on i náš tým doufal," uvedl Treliving.

Ocenil jeho přínos i přesto, že Jágr odehrál jen 22 zápasů a připsal si sedm bodů za gól a šest asistencí. "Během svého krátkého působení v Calgary Jaromír prokázal úžasné vůdcovské schopnosti a profesionalitu, především ve vlivu na mladé hráče. Děkujeme mu za jeho přínos na ledě i mimo něj," dodal generální manažer Calgary.

Rytíři jsou připraveni

Podle asistenta trenéra a někdejšího Jágrova spoluhráče z Kladna i reprezentace Pavla Patery je na příchod hvězdy vše nachystáno. "Hráč jeho kvalit nám strašně moc pomůže. Varianty na jeho zařazení do sestavy máme samozřejmě připravené."

Kdy by se Jaromír Jágr mohl objevit v Česku a potažmo v kladenském dresu, zatím není potvrzeno. "O podrobnostech budeme informovat v příštích hodinách či dnech," dodal Heral.

Variantu s odchodem do Kladna považoval za nejpravděpodobnější také expert TSN Bob McKenzie krátce po zveřejnění zprávy o tom, že si Jágra jiný klub nevybral. 

Kvůli absenci v tréninkovém kempu, tím způsobenému pozdějšímu startu do sezony a následně problémům s třísly i kolenem sehrál Jágr za Calgary jen 22 utkání a připsal si sedm bodů za gól a šest asistencí.

Přišel tak už o naději dorovnat legendárního Gordieho Howea, který drží rekord v počtu odehraných zápasů v NHL. Jágr má na kontě 1733 utkání a patří mu třetí místo za Markem Messierem (1756) a Howem (1767).

Kladno tlačí čas

Jágr musí být na soupisce Kladna nejpozději do středy 31. ledna, kdy v tuzemsku končí přestupní termín. Kdyby měl v jeho dresu setrvat do konce sezony, potřeboval by odehrát 15 zápasů, aby případně mohl nastupovat i v baráži o extraligu.

V takovém případě by musel nastoupit nejpozději v sobotu 3. února v Benátkách nad Jizerou, aby nemusel spoléhat na delší než čtyřzápasové série ve čtvrtfinále a semifinále play-off první ligy.

Sledujte Jaromíra Jágra v roce 2012, když při výluce NHL trénoval s kladenskými Rytíři:

Jaromír Jágr trénuje s kladenskými Rytíři, 15. 10. 2012 | Video:
 

Právě se děje

před 8 minutami

Guterres si zajistil druhé funkční období v pozici generálního tajemníka OSN

Valné shromáždění OSN zvolilo Antónia Guterrese generálním tajemníkem na další pětileté funkční období. Portugalský politik byl jediným kandidátem a svůj post nakonec obhájil, aniž museli vyslanci 193 členských zemí jednotlivě odevzdávat hlasy. Informují o tom zahraniční tiskové agentury.

Guterres stojí v čele OSN od 1. ledna 2017 a jeho stávající mandát vyprší na konci letošního roku. Ve funkci generálního tajemníka by nyní mohl zůstat do konce roku 2026, kdy mu bude 77 let.

Rodáka z Lisabonu před vyvrcholením volby doporučila na druhý mandát 15členná Rada bezpečnosti OSN a Guterres už v pátek složil přísahu pro další funkční období. V březnovém dopise o své vizi na další roky jmenoval jako nejnaléhavější výzvy současnosti pandemii covidu-19, klimatické změny, znečištění ovzduší i oceánů, složité a zdánlivě nekonečné války i "prudce rostoucí nerovnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy