Důležité bylo, že jsem se zase nezranil, říká Jágr o návratu na led, při němž Calgary prohrálo 3:5

8. 11. 2017 10:10
Český hokejový útočník Jaromír Jágr se po šesti zápasech, které musel v NHL vynechat kvůli zranění, vrátil na led. V domácím duelu s Vancouverem odehrál třináct minut, jenže jeho Calgary podlehlo 3:5.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Reuters

Calgary - Jaromíru Jágrovi se v NHL výsledkově návrat na led po zranění nevydařil. Český útočník musel doma v Calgary skousnout prohru 3:5 s Vancouverem. Jágr odehrál třináct minut, do statistik se nezapsal. Flames ztratili zápas během 38 vteřin poslední třetiny, kdy inkasovali dva góly.

Pětačtyřicetiletý Jágr si zahrál poprvé od 21. října, kdy se zranil v utkání proti Minnesotě. Olympijský vítěz z Nagana nastoupil ve třetím útoku po boku Sama Bennetta a Marka Jankowského. "Důležité bylo, že jsem se nezranil a že se to nezhoršilo," citoval Jágra server isport.cz.

Pro dvojnásobného vítěze Stanleyova poháru to byl 1925. zápas v NHL včetně play off, čímž o jedno utkání překonal legendárního Gordieho Howea. Více startů nasbíral jen Mark Messier (1992). V základní části má Jágr odehráno 1717 duelů a útočí na rekord NHL, který drží zesnulý Howe s 1767 zápasy.

Montreal uspěl potřetí za sebou a z předcházejících osmi duelů prohrál jen dvakrát. Canadiens v souboji s Vegas načali úspěšně šestizápasovou sérii před vlastními fanoušky, proti stejnému soupeři ji nyní natáhli. Centr Tomáš Plekanec přispěl k výhře 3:2 asistencí a bodoval ve čtyřech z posledních pěti zápasů.

Do branky Montrealu se opět postavil třiadvacetiletý Charlie Lindgren, který v předchozím zápase pomohl porazit Chicago 2:0. Americký brankář byl kvůli zranění Careyho Price povolán z farmy v Lavalu.

"Druhá polovina utkání patřila Vegas. Několika důležitými zákroky nás udržel ve hře a dlouho i v dvoubrankovém vedení," pochválil Lindgrena montrealský kouč Claude Julien.

Vítězství Pittsburghu nad Arizonou 3:1 zařídili shodně brankou a dvěma asistencemi Jevgenij Malkin a Phil Kessel. Penguins se do soupeře pustili s vervou a po 187 vteřinách hry vedli 2:0.

"Je to jen jeden zápas. Jsme nadšení, že spolu hrajeme, ale musíme si uvědomit, že to je jedno utkání. Potřebujeme spolu nastupovat častěji a hrát takhle i příště proti Washingtonu a Nashvillu," prohlásil Malkin.

Do Pittsburghu se poprvé v roli trenéra Arizony vrátil Rick Tocchet, který se dočkal ovací vestoje. Třiapadesátiletý Kanaďan vyhrál s pensylvánským klubem třikrát Stanley Cup, v roce 1992 jako hráč a v posledních dvou sezonách jako asistent kouče Mikea Sullivana.

Gól a dvě asistence zaznamenali také Vladimir Tarasenko a Brayden Schenn ze St. Louis, které porazilo New Jersey 3:1. Blues jsou s 25 body nejlepším týmem ligy, o bod před Tampou Bay. Gólman St. Louis Jake Allen se na výhře podílel 21 zákroky.

"Byl vynikající. Podle mě byli Devils v první třetině lepší. Sledovali jsme je a reagovali na ně. Allen nám dal šanci udržet se ve hře a najít si vlastní způsob hry a tempo. Jakmile jsme to dokázali, bylo to jiné utkání," řekl trenér Blues Mike Yeo.

Bod navíc pro Edmonton na ledě New York Islanders zajistil po 38 vteřinách prodloužení trefou na 2:1 kapitán Connor McDavid. Krásnou přihrávkou z otočky se na gólu podílel Leon Draisaitl, jenž vstřelil i úvodní gól týmu. Islanders doma bodovali také v sedmém zápase.

Jediný gól Washingtonu proti Buffalu zaznamenal Alexandr Ovečkin, Capitals ale podlehli 1:3. Ruský kanonýr vstřelil 571. branku v základní části a pouze dva zásahy mu chybí k vyrovnání Mikea Bossyho na 21. pozici nejlepších střelců v historii NHL.

Napínavý souboj nabídlo kalifornské derby mezi Anaheimem a Los Angeles. Přestože domácí vedli 2:0 a 3:1, Kings dokázali vyrovnat. Kvůli zásahu do masky musel v 54. minutě Johna Gibsona v brance Ducks nahradit Ryan Miller. Sedmatřicetiletý veterán zastavil devět střel, ale v nastaveném čase ho z přečíslení střelou do levého horního roku překonal Nick Shore.

Výsledky NHL:

Calgary - Vancouver 3:5 (1:1, 2:2, 0:2)

Branky: 20. D. Hamilton, 32. J. Gaudreau, 38. Ferland - 16. Gagner, 36. Vanek, 39. Dorsett, 45. Horvat, 45 H. Sedin. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.160. Hvězdy zápasu: 1. Horvat (Vancouver), 2. J. Gaudreau (Calgary), 3. Markström (Vancouver).

Buffalo - Washington 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 23. a 60. E. Kane, 44. B. Pouliot - 38. Ovečkin. Střely na branku: 32:25. Diváci: 17.146. Hvězdy zápasu: 1. B. Pouliot, 2. Scandella, 3. E. Kane (všichni Buffalo).

New Jersey - St. Louis 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 4. Coleman - 39. Tarasenko, 41. Schwartz, 60. B. Schenn. Střely na branku: 22:40. Diváci: 12.317. Hvězdy zápasu: 1. Tarasenko, 2. B. Schenn (oba St. Louis), 3. Coleman (New Jersey).

NY Islanders - Edmonton 1:2 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 25. Eberle - 22. Draisaitl, 61. McDavid. Střely na branku: 37:25. Diváci: 12.281. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Eberle (NY Islanders).

Pittsburgh - Arizona 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Branky: 1. Schultz, 4. Malkin, 47. Kessel - 41. Rieder. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.498. Hvězdy zápasu: 1. Malkin, 2. Kessel, 3. Schultz (všichni Pittsburgh).

Columbus - Nashville 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky: 45. Dubois - 33. Irwin, 55. Järnkrok, 60. Arvidsson. Střely na branku: 36:29. Diváci: 14.996. Hvězdy zápasu: 1. Järnkrok (Nashville), 2. O. Bjorkstrand (Columbus), 3. Rinne (Nashville).

Montreal - Vegas 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky: 9. Gallagher (Plekanec), 11. Jordie Benn, 24. Pacioretty - 18. Bellemare, 59. Haula. Střely na branku: 28:31. Diváci: 21.302. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Jordie Benn (oba Montreal), 3. D. Perron (Vegas).

Carolina - Florida 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

Branky: 33. B. McGinn, 50. D. Ryan, 59. J. Williams - 35. Trocheck. Střely na branku: 48:31. Diváci: 8828. Hvězdy zápasu: 1. McKeown, 2. B. McGinn, 3. D. Ryan (všichni Carolina).

Anaheim - Los Angeles 3:4 v prodl. (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 7. Boll, 13. Vatanen, 35. Rakell - 17. Kopitar, 40. A. Kempe, 46. D. Brown, 64. N. Shore. Střely na branku: 35:43. Diváci: 16.637. Hvězdy zápasu: 1. N. Shore (Los Angeles), 2. Rakell (Anaheim), 3. Kopitar (Los Angeles).