Neskutečné hokejové IQ, chválil Jágra kouč. Teď se mohou sejít v Calgary, kurzy tomu nahrávají

Sport Sport
24. 8. 2017 6:00
Řada klubů NHL Jaromíra Jágra odmítla, ovšem některé zůstávají ve hře. Sílí spekulace, že česká osmašedesátka, která touží po setrvání v zámořské lize, zamíří do Calgary.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Praha - Že hvězdný veterán najde nový domov v Calgary, se řeší už týdny. Zdroj původního drbu - web HockeyBuzz.com - je přinejmenším pochybný, avšak aktuální zprávy tuto možnost přiživují.

Jaromír Jágr oblékal dres Dallasu v sezoně 2012/13.
Jaromír Jágr oblékal dres Dallasu v sezoně 2012/13. | Foto: Reuters

Uznávaný novinář Elliotte Friedman, jenž přináší informace z hokejového zákulisí, řekl stanici NHL Network toto: "Vím, že některé týmy o Jágrovi nějakým způsobem mluvily a zajímaly se o něj. Myslím, že Calgary je jedním z těchto mužstev. Trénuje tam Glen Gulutzan, jeden z Jágrových bývalých koučů."

Spolupracovali spolu v Dallasu. Když tam vzrostlý křídelník před pěti roky poměrně nečekaně zakotvil, začal čtyřbodovým večerem. Nakonec v 34 zápasech nastřádal 26 bodů (14+12). 

Poté v rámci výměny odešel do Bostonu, ovšem trenér Gulutzan nezapomněl.

V minulém ročníku coby lodivod Calgary o Jágrovi prohlásil: "Už není tak rychlý jako dříve, ale pod kruhy je pořád silnější než většina kluků v lize. Asi nejúžasnější na něm je - kromě fyzických dovedností, urostlé postavy, síly a šikovných rukou - jeho neskutečná hokejová inteligence."

Při pění ód na hrající legendu přidal Gulutzan jednu minihistorku: "Vzpomínám si, že v Dallasu jsme si, my trenéři, stříhali nějaké klipy a při jejich sledování si říkali: 'Páni, jak to udělal?' Dokáže skórovat, nahrát, zvládá všechno. Díky tomu může pořád hrát. Navíc má obrovskou vášeň pro hru."

V Calgary momentálně nastupuje jediný Čech - Michael Frolík. Ten Jágrův možný příchod okomentoval s úsměvem: "Máme mladý tým a možná bychom nějakého toho staršího hráče potřebovali."

Vedení Flames však mlčí, spekulace o příchodu 45letého veterána odmítlo komentovat, což lze číst i tak, že jednání probíhají. Jiné kluby neměly problém zájem o Jágra vyvrátit (více zde).

Že je český útočník blíže svému prvnímu kanadskému angažmá, zachytily i sázkové kanceláře. Kurz na to, že Jágr odstartuje příští sezonu v Calgary, jen lehce přesahuje 2:1. Ještě před pár dny vypisovali bookmakeři kurz kolem 3:1.

 

Právě se děje

Další zprávy