Neskutečné hokejové IQ, chválil Jágra kouč. Teď se mohou sejít v Calgary, kurzy tomu nahrávají

Sport Sport
24. 8. 2017 6:00
Řada klubů NHL Jaromíra Jágra odmítla, ovšem některé zůstávají ve hře. Sílí spekulace, že česká osmašedesátka, která touží po setrvání v zámořské lize, zamíří do Calgary.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: ČTK

Praha - Že hvězdný veterán najde nový domov v Calgary, se řeší už týdny. Zdroj původního drbu - web HockeyBuzz.com - je přinejmenším pochybný, avšak aktuální zprávy tuto možnost přiživují.

Jaromír Jágr oblékal dres Dallasu v sezoně 2012/13.
Jaromír Jágr oblékal dres Dallasu v sezoně 2012/13. | Foto: Reuters

Uznávaný novinář Elliotte Friedman, jenž přináší informace z hokejového zákulisí, řekl stanici NHL Network toto: "Vím, že některé týmy o Jágrovi nějakým způsobem mluvily a zajímaly se o něj. Myslím, že Calgary je jedním z těchto mužstev. Trénuje tam Glen Gulutzan, jeden z Jágrových bývalých koučů."

Spolupracovali spolu v Dallasu. Když tam vzrostlý křídelník před pěti roky poměrně nečekaně zakotvil, začal čtyřbodovým večerem. Nakonec v 34 zápasech nastřádal 26 bodů (14+12). 

Poté v rámci výměny odešel do Bostonu, ovšem trenér Gulutzan nezapomněl.

V minulém ročníku coby lodivod Calgary o Jágrovi prohlásil: "Už není tak rychlý jako dříve, ale pod kruhy je pořád silnější než většina kluků v lize. Asi nejúžasnější na něm je - kromě fyzických dovedností, urostlé postavy, síly a šikovných rukou - jeho neskutečná hokejová inteligence."

Při pění ód na hrající legendu přidal Gulutzan jednu minihistorku: "Vzpomínám si, že v Dallasu jsme si, my trenéři, stříhali nějaké klipy a při jejich sledování si říkali: 'Páni, jak to udělal?' Dokáže skórovat, nahrát, zvládá všechno. Díky tomu může pořád hrát. Navíc má obrovskou vášeň pro hru."

V Calgary momentálně nastupuje jediný Čech - Michael Frolík. Ten Jágrův možný příchod okomentoval s úsměvem: "Máme mladý tým a možná bychom nějakého toho staršího hráče potřebovali."

Vedení Flames však mlčí, spekulace o příchodu 45letého veterána odmítlo komentovat, což lze číst i tak, že jednání probíhají. Jiné kluby neměly problém zájem o Jágra vyvrátit (více zde).

Že je český útočník blíže svému prvnímu kanadskému angažmá, zachytily i sázkové kanceláře. Kurz na to, že Jágr odstartuje příští sezonu v Calgary, jen lehce přesahuje 2:1. Ještě před pár dny vypisovali bookmakeři kurz kolem 3:1.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Ruský ledoborec se dostal do silné bouře a vypověděly mu motory, vyslal signál SOS

Ruský ledoborec, který se nachází s 33 lidmi na palubě u západních břehů Norska, za bouřlivého počasí vyslal tísňové volání. K plavidlu zamířily dva vlečné čluny a záchranný vrtulník. Ruský úřad pro námořní dopravu nicméně vzápětí uvedl, že signál SOS byl vyslán omylem a že loď není v problémech.

Ledoborci Tor západně od norského města Aalesund vypověděly motory, činnost dvou ze čtyř se ale později podařilo obnovit, takže bezprostřední nebezpečí teď ledoborci nehrozí, napsal norský deník Verdens Gang. Situace je ale stále vážná, protože v oblasti je velmi silná bouře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy