Hyka se raduje, v NHL si připsal první asistenci. Mrázek v bráně Flyers nezabránil prohře s Floridou

5. 3. 2018 8:53
Český útočník pomohl otevřít skóre v New Jersey, kde Vegas nakonec vyhrálo 3:2.
Útočník Vegas Tomáš Hyka se v NHL radoval z první asistence, v utkání s New Jersey ale také pocítil tvrdost Andyho Greena. | Foto: Reuters

New York - Útočník Tomáš Hyka pomohl v nedělním utkání první asistencí v NHL k výhře hokejistů Vegas nad New Jersey 3:2. Domácím nestačily ani dva body forvarda Taylora Halla, který bodoval v 18. utkání po sobě. Gólman Petr Mrázek 22 zákroky nezabránil prohře Philadelphie 1:4 na ledě Floridy, jež zvítězila pošesté v řadě.

V New Jersey padly všechny branky ve druhé třetině. Jako první se prosadili hosté. Hyka tečoval střelu obránce Jona Merrilla, kterou brankář Corey Schneider vyrazil před Davida Perrona a ten se z dorážky nemýlil. Devils vyrovnali, ale Vegas odskočili do dvoubrankového náskoku.

Vítězný gól dal slovenský útočník Tomáš Tatar, který se za Golden Knights prosadil poprvé od příchodu z Detroitu. New Jersey po Hallově trefě už jen snížilo. Duel z pozice čárového rozhodčího řídil Libor Suchánek.

Gólman Vegas Marc-André Fleury zastavil 33 střel. "Předvedl několik důležitých zákroků, zažívá skvělou sezonu," řekl Hall, který bodoval v posledních 25 duelech, do nichž nastoupil. Jeho sérii narušilo lednové poranění palce a vynechané tři zápasy.

Florida na Mrázka poprvé vyzrála už ve třetí minutě, kdy Alexandr Barkov potrestal vyloučení beka Radka Gudase, který v první třetině svedl i pěstní souboj s Jaredem McCannem.

Bitka Radko Gudase:

Bitka Radko Gudase s Jaredem McCannem z Floridy | Video: Youtube.com

Panthers díky Jevgeniji Dadonovovi vedli po první části 2:0 a osmadvacetiletý Rus ho ještě navýšil. "Líbil se mi náš začátek, který byl klíčem k úspěchu. Druhá část se nám moc nepovedla, ale Luongo vytáhl skvělé zákroky v pravou chvíli," pochvaloval si trenér Bob Boughner.

Panthers ovládli 13. utkání z posledních 16 a na Columbus, který uspěl v San Jose 4:2 a drží druhou divokou kartu pro účast v play off, ztrácejí pouhý bod, a navíc mají tři duely k dobru. "Předvádíme nejlepší hokej ve správný čas, ale pořád je před námi spousta práce," upozornil gólman Roberto Lungo, jenž si za 39 chycených střel vysloužil ocenění pro muže zápasu.

Šestadvacetiletý Mrázek musel strávit třetí prohru v řadě. Po přestupu z Detroitu třikrát vychytal Flyers vítězství a inkasoval pouhé čtyři branky, ale pak během tří startů pustil 14 střel.

"Nechytal jsem dobře. Sice jsme v prvních 40 minutách neskórovali, ale mohlo to být jen o gól nebo o dva a měli bychom šanci. Musím tým víc podržet," uvedl Mrázek. "V obraně jsme hráli špatně, Florida dobře kombinovala. Měli jsme předvést mnohem lepší výkon," přidal se Gudas.

Vedoucí tým Západní konference Nashville porazil Colorado 4:3 v prodloužení a osmou výhrou v řadě vyrovnal klubový rekord z října 2005. Zadák Ryan Ellis se na úspěchu Predators podílel třemi body (1+2). Dvěma góly a jednou asistencí zase finský útočník Patrik Laine dovedl Winnipeg k triumfu 3:2 v Carolině.

Výsledky NHL:

New Jersey - Vegas 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Branky: 29. Vatanen, 38. T. Hall - 25. D. Perron (Hyka), 32. Engelland, 38. Tatar. Střely na branku: 35:27. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Tatar (Vegas), 2. T. Hall (New Jersey), 3. D. Perron (Vegas).

Colorado - Nashville 3:4 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 13. Zadorov, 45. Nieto, 55. Rantanen - 4. A. Watson, 29. Turris, 59. R. Ellis, 62. F. Forsberg. Střely na branku: 25:31. Diváci: 17.618. Hvězdy zápasu: 1. R. Ellis, 2. F. Forsberg (oba Nashville), 3. Rantanen (Colorado).

Florida - Philadelphia 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky: 15. a 39. Dadonov, 3. Barkov, 43. Huberdeau - 57. Konecny. Střely na branku: 26:40. Mrázek (Philadelphie) odchytal celý zápas, inkasoval čtyřikrát z 26 střel a úspěšnost zákroků měl 84,6 procenta. Diváci: 14.428. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Barkov, 3. Dadonov (všichni Florida).

Anaheim - Chicago 6:3 (2:0, 2:1, 2:2)

Branky: 27. a 48. Silfverberg, 7. a 55. C. Perry, 3. Rakell, 23. M. Pettersson - 42. a 58. N. Schmaltz, 35. Jurčo. Střely na branku: 31:40. Diváci: 16.989. Hvězdy zápasu: 1. Silfverberg, 2. Fowler, 3. C. Perry (všichni Anaheim).

San Jose - Columbus 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky: 39. Donskoi, 51. E. Kane - 26. a 60. Panarin, 10. N. Foligno, 19. Milano. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.211. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij (Columbus), 2. E. Kane (San Jose), 3. J. Johnson (Columbus).

Carolina - Winnipeg 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 19. Teräväinen, 56. J. Staal - 6. a 23. Laine, 51. Stastny. Střely na branku: 35:23. Diváci: 11.407. Hvězdy zápasu: 1. Laine (Winnipeg), 2. J. Staal (Carolina), 3. Hellebuyck (Winnipeg).

Minnesota - Detroit 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Branky: 56. a 57. Zucker, 28. E. Staal, 31. Parise - 4. Abdelkader. Střely na branku: 27:29. Diváci: 19.037. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Seeler, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).