Hvězdy NHL se shodly: Voráček je skvělý do kabiny, Pastrňák nosí pěkné boty

ČTK ČTK
23. 3. 2023 14:49
Útočník Sidney Crosby je podle hlasování ostatních hráčů nejkomplexnějším hokejistou NHL. Kapitán Pittsburghu zvítězil v anketě pořádané hráčskou asociací NHLPA již čtvrtým rokem za sebou. Při dvou z celkem 14 otázek se na předních příčkách umístili i čeští zástupci. Jakub Voráček jakožto skvělý parťák do kabiny, David Pastrňák pak v kategorii hráčů s nejhezčími botami.
Jakub Voráček
Jakub Voráček | Foto: ČTK

Pětatřicetiletý Crosby už sice nekraluje bodování ligy, ale pořád je jasným lídrem Penguins, když si za 71 zápasů sezony připsal 84 bodů (30+54), a jednou z největších hvězd současné NHL. Hlasování mezi hráči všech 32 klubů vyhrál trojnásobný šampion Stanley Cupu s velkým náskokem: získal 30,1 procenta. Druhý byl Pastrňákův spoluhráč z Bostonu Patrice Bergeron (18,8) a třetí Aleksander Barkov z Floridy (17,1).

Teprve až za touto trojicí se umístil Connor McDavid z Edmontonu, který prožívá fantastickou sezonu, za 72 startů zaznamenal už 138 bodů a v noci na dnešek se stal 22. hráčem historie, který dokázal v základní části jedné sezony pokořit metu 60 nastřílených branek. McDavid získal rovných 11 procent.

Naproti tomu však zcela jasně ovládl kategorii hráčů, které by ostatní chtěli mít v týmu pro klíčový zápas. V tomto ohledu pro něho hlasovalo 355 z 599 dotazovaných (59,3 procenta). Crosby byl druhý s 11 procenty. Podobně jasná byla pro takové utkání i volba brankáře. Přes 52 procent respondentů by ukázalo na Andreje Vasilevského z Tampy Bay.

Ještě výraznější byl náskok Caleho Makara z Colorada při volbě nejlepšího obránce (63,9 procenta). Nejlepším nahrávačem je podle výsledků ankety McDavidův klubový spoluhráč Leon Draisaitl (25) a nejlépe pracovat s hokejkou umí útočník Patrick Kane z New York Rangers (46,1).

Bostonský forvard Brad Marchand je nejméně oblíbeným hráčem, proti němuž soupeři hrají, ale zároveň by ho měli rádi ve svém týmu (36,5 procenta), jiný útočník Joe Pavelski z Dallasu zase umí nejvíce ovlivnit hru v prostoru kolem branky (21,4). Barkov je považovaný za nejvíce podceňovaného hráče (23).

Na třetí největší hvězdu Bruins Pastrňáka došlo v anketě o nejhezčí boty. Vyhlášený milovník módy skončil druhý (3,4 procenta) za Austonem Matthewsem z Toronta (9,2).

V kategorii o nejoblíbenějšího člena kabiny triumfoval brankář Marc-Andre Fleury z Minnesoty. Druhé místo obsadili společně se stejným počtem hlasů Voráček (Arizona), nad jehož další hokejovou kariérou je velký otazník kvůli zdravotním potížím spojeným s opakovanými otřesy mozku, spolu s dalšími útočníky Philem Kesselem (Vegas) a Kevinem Hayesem (Philadelphia).

Suverénně nejlepší led prý mají v montrealské hale Bell Centre, na strávení dne volna mezi zápasy je pro hráče nejatraktivnějším místem Las Vegas.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Senát schválil snazší odstraňování nelegálních poutačů u silnic

Odstraňování nelegálních reklamních poutačů, které se objevily u silnic, by měli řešit správci nebo vlastníci komunikací. Senát to dnes schválil v rámci vládní novely, která transformuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) z příspěvkové organizace na státní podnik. Transformace má podle vlády zlepšit prověrku finančních toků a také přinést větší konkurenceschopnost na trh práce, aby ŘSD jako státní podnik mohlo lépe platit svoje odborníky.

Pokud vlastník nebo správce komunikace zjistí, že se u komunikace objevilo reklamní zařízení, obrátí se na příslušný úřad s dotazem, zda je povoleno. Pokud povoleno není, bude mít povinnost ho odstranit. Vlastníka reklamního poutače pak bude muset informovat například na internetu a poutač bude skladovat až tři roky na jeho náklady. Pokud si ho vlastník nevyzvedne, nechá nelegální poutač sešrotovat.

Novela, kterou nyní dostane k podpisu prezident, z odstraňování nepovolených poutačů vypouští správní řízení, které je komplikované hlavně kvůli doručování různých výzev vlastníkům. Navíc se vlastníci mohou změnit nebo mohou sídlit v zahraničí, kam se jim musí doručovat korespondence.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Piráti vyloučili ze strany tři zastupitele z Prahy 1, neplnili úkoly. Trojice to odmítá

Piráti vyloučili ze strany kvůli neplnění úkolů tři zastupitele z Prahy 1 - místostarostu čtvrti Davida Bodečka, radní pro sociální oblast Ivanu Antalovou a uvolněného člena zastupitelstva Martina Ardena. Rozhodnutí strana zveřejnila na svých stránkách. Upozornil na to server Deník N. Trojice vyloučených vytvořila na radnici Prahy 1 koalici s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1, přestože členská základna Pirátů byla proti. Následně trojice odmítla z koalice vystoupit. Vyloučení na webu strany uvádějí, že většinu povinností splnili. Bodeček Deníku N řekl, že zvažuje vystoupení z pirátského klubu na pražském magistrátu.

Členská základna Pirátů už loni v listopadu rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že se Piráti nemají účastnit koalice s ODS, TOP 09, ANO a Rezidenty 1. Tři zmínění zastupitelé Pirátů v čele s Bodečkem ale již tehdy oznámili, že koaliční smlouvu vypovídat nehodlají. Rozhodčí komise pirátské strany uložila letos v únoru třem zastupitelům z Prahy 1, aby buď vyjednali novou koaliční smlouvu, nebo současnou smlouvu vypověděli a vzdali se funkcí ve vedení radnice. Zadané úkoly doteď podle komise nesplnili.

Bodeček, Antalová a Arden ve společném prohlášení na webu strany naopak tvrdí, že většinu úkolů splnili, včetně předložení nové koaliční smlouvy. "Konstatujeme, že v průběhu mimořádného přezkumu jsme se opakovaně setkali se situacemi, kdy došlo k porušování pravidla subsidiarity, šíření dezinformací a manipulacím, které negativně ovlivnily naši pozici a poškozovaly nás," sdělili. Podle rozhodčí komise však trojice předložila jen dodatek ke koaliční smlouvě, a to navíc až po uplynutí lhůty stanovené komisí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy