Hronkovy asistence Detroitu nestačily, nahrával i Hertl. Kubalík své šance spálil

7. 1. 2023 7:25
Dvě asistence českého obránce Filipa Hronka nestačily Detroitu k výhře nad Floridou. Hokejisté Red Wings prohráli 2:3 a v NHL nebodovali podruhé za sebou. Jednu branku v pátečním programu připravil také útočník Tomáš Hertl, jenž nahrávkou pomohl San Jose k bodu za prohru s Anaheimem 4:5 v prodloužení.
Dominik Kubalík z Detroitu před brankářem Floridy Sergejem Bobrovským.
Dominik Kubalík z Detroitu před brankářem Floridy Sergejem Bobrovským. | Foto: Reuters

Hronek se do statistik zapsal již ve 2. minutě, kdy byl na začátku akce, kterou vedoucím gólem zakončil švédský útočník Jonatan Berggren. Florida díky brance Gustava Forslinga a dvěma trefám Aarona Ekblada otočila na 3:1, Red Wings ale závěr zápasu zdramatizovali. Hronek posunul puk na Robbyho Fabriho a ten v 57. minutě střelou švihem snížil na 2:3. Více už ale Detroit nestihl a po třetí prohře z posledních pěti zápasů klesl na 12. místo Východní konference bod za Floridu.

Dominik Kubalík, druhý Čech, jenž v dresu Red Wings naskočil do zápasu, i přes dvě velmi nadějné situace nebodoval. V první třetině za stavu 1:1 bekhendem netrefil poloprázdnou branku a 46. minutě nastřelil tyčku za Sergejem Bobrovským.

Ruskému gólmanovi pomohl branková konstrukce i při střele Jakea Walmana. V dalších případech to byl ale on, kdo držel Panthers ve hře. "Bobrovskij dneska rozhodl o osudu utkání prakticky sám. Předvedl několik skvělých zásahů a dovedl Floridu k výhře. Byl první, druhou i třetí hvězdou zápasu," pochválil ruského gólmana trenér Detroitu Derek Lalonde.

Hertl v polovině zápasu vybojoval puk pro Kevina Labanca, jehož nahození tečoval mimo dosah brankáře Timo Meier a poslal tak San Jose do vedení 3:2. Anaheim zásluhou dvou branek Masona McTavishe dovedl zápas do prodloužení, ve kterém rozhodl o výhře Ducks John Klingberg. Sharks prohráli čtvrtý z posledních pěti zápasů a v tabulce Západní konference jsou třináctí. Anaheim je i přes druhou výhru za sebou stále předposlední.

Winnipeg porazil Tampu Bay 4:2 a vyhrál počtvrté za sebou. Dvěma góly o vítězství Jets rozhodl Pierre-Luc Dubois, třemi asistencemi na sebe upozornil druhý nejproduktivnější obránce soutěže Josh Morrissey. Kanadský bek v 39 zápasech nasbíral 46 bodů a ztrácí osm bodů na suverénního Erika Karlssona ze San Jose.

"Josh hraje fantastickou sezonu. V týmu to však nikoho nepřekvapilo, všichni víme, co v něm je. Není naším lídrem pouze na ledě, ale i mimo něj. Jsem za něj moc šťastný," chválil Morrisseyho útočník Jets Kyle Connor, jenž v zápase zaznamenal dva body za gól a asistenci.

Calgary porazilo NY Islanders 4:1 a posunulo se bod před svého největšího rivala z Edmontonu na sedmé místo tabulky Západní konference. Výhru Flames zařídili čtyři různí střelci. Český brankář Daniel Vladař přihlížel vítězství svého týmu pouze ze střídačky.

Čeští gólmani nezasáhli ani do duelu Chicaga s Arizonou. Před Karlem Vejmelkou dostal přednost Connor Ingram a místo Petra Mrázka naskočil Alex Stalock. Právě pětatřicetiletý americký brankář byl hlavní postavou duelu dvou trápících se týmů, v brance Chicaga kryl všech 22 střel a svou první nulou od února 2020 dovedl Blackhawks k výhře 2:0.

Výsledky NHL:

Washington - Nashville 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 10. Milano, 32. Aube-Kubel - 5. Novak, 16. Trenin, 57. McDonagh. Střely na branku: 32:21. Diváci: 18.573. Hvězdy zápasu: 1. McDonagh, 2. Trenin (oba Nashville), 3. Milano (Washington).

Detroit - Florida 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 2. Berggren (Hronek), 57. Fabbri (Hronek) - 27. a 49. Ekblad, 3. Forsling. Střely na branku: 31:20. Diváci: 19.515. Hvězdy zápasu: 1. Ekblad, 2. Bobrovskij (oba Florida), 3. Fabbri (Detroit).

Chicago - Arizona 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 32. McCabe, 60. T. Johnson. Střely na branku: 32:22. Diváci: 19.359. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. McCabe, 3. S. Jones (všichni Chicago).

Calgary - NY Islanders 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Branky: 5. Lucic, 7. Coleman, 15. Zadorov, 47. Kadri - 20. Parise. Střely na branku: 21:25. Diváci: 18.837. Hvězdy zápasu: 1. B. Coleman, 2. Markström, 3. Lucic (všichni Calgary).

Winnipeg - Tampa Bay 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky: 20. a 28. Dubois, 46. Connor, 59. M. Barron - 12. Cirelli, 22. Kučerov. Střely na branku: 20.28. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Dubois, 2. Morrissey (oba Winnipeg), 3. Cirelli (Tampa Bay).

Anaheim - San Jose 5:4 v prodl. (2:2, 1:2, 1:0 - 1:0)

Branky: 34. a 54. McTavish, 7. Zegras, 15. R. Strome, 62. Klingberg - 1. Nieto, 7. Lorentz, 31. a 34. Meier (na první Hertl). Střely na branku: 29:41. Diváci: 16.218. Hvězdy zápasu: 1. McTavish, 2. Klingberg (oba Anaheim), 3. Meier (San Jose).

2. Winnipeg 39 25 1 13 125:99 51
3. Minnesota 37 22 2 13 121:103 46
4. Nashville 38 18 6 14 108:115 42
5. Colorado 37 19 3 15 109:108 41
6. St. Louis 39 19 3 17 125:143 41
7. Arizona 38 13 5 20 107:141 31
8. Chicago 38 9 4 25 82:141 22