Hrdina Pastrňák. V prodloužení rozhodl o výhře Bostonu a byl největší hvězdou utkání

20. 2. 2022 7:22
David Pastrňák rozhodl v prodloužení o výhře hokejistů Bostonu na ledě Ottawy 3:2. Hvězdný český útočník po čtyřech zápasech bez zápisu do kanadského bodování vstřelil 25. gól v sezoně NHL a byl vyhlášen hlavní hvězdou duelu.
David Pastrňák
David Pastrňák | Foto: Reuters

Bruins se po dvou porážkách dočkali výhry, i když v zápase dvakrát ztratili vedení. Pastrňák pak ale popáté v kariéře nepustil utkání do samostatných nájezdů. Duel ukončil v čase 62:42 bombou z levého kruhu po přihrávce Taylora Halla. Pozici nejproduktivnějšího českého hráče v soutěži si vylepšil o 46. bod.

V utkání Toronto - St. Louis si po asistenci připsali Ondřej Kaše a David Kämpf, ale jejich kanadský tým podlehl na domácím ledě St. Louis 3:6. Čeští útočníci se podíleli na vyrovnávacím gólu obránce T.J. Brodieho na 3:3 v závěru druhé třetiny.

Poslední dvacetiminutovku ale ovládli Blues třemi góly. Dvakrát se v zápase prosadil ruský útočník Pavel Bučněvič, který otevřel a pak i do prázdné branky uzavřel skóre zápasu.

Výsledky NHL:

Ottawa - Boston 2:3 v prodl. (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1)

Branky: 7. Stützle, 57. Holden - 23. Lazar, 39. Carlo, 63. Pastrňák. Střely na branku: 31:33. Diváci: 5212. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák (Boston), 2. Stützle (Ottawa), 3. Carlo (Boston).

Buffalo - Colorado 3:5 (2:3, 1:0, 0:2)

Branky: 3., 13. a 33. Thompson - 4. MacKinnon, 12. Compher, 14. Kadri, 49. Newhook, 60. Rantanen. Střely na branku: 32:36. Diváci: 10.526. Hvězdy zápasu: 1. Thompson (Buffalo), 2. MacKinnon, 3. Kadri (oba Colorado).

Winnipeg - Edmonton 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky: 51. Lowry, 55. Connor - 13. Hyman, 28. Yamamoto, 31. McDavid, 60. Nurse. Střely na branku: 24:40. Diváci: 12.360. Hvězdy zápasu: 1. McDavid (Edmonton), 2. Morrissey (Winnipeg), 3. Yamamoto (Edmonton)

Arizona - Los Angeles 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Branky: 9. Strälman, 28. Crouse, 33. Keller - 10. a 51. A. Kempe, 39. a 48. Doughty, 47. T. Moore. Střely na branku: 23:39. Vejmelka za Arizonu odchytal celý zápas, inkasoval pět branek z 39 střel a úspěšnost zásahů měl 87,2 procenta. Diváci: 13.831. Hvězdy zápasu: 1. Doughty, 2. A. Kempe (Los Angeles), 3. Keller (Arizona).

Toronto - St. Louis 3:6 (1:2, 2:1, 0:3)

Branky: 16. a 26. W. Nylander, 38. Brodie (Kämpf, O. Kaše) - 3. a 57. Bučněvič, 12. K. Kostin, 26. B. Schenn, 45. Saad, 51. R. O'Reilly. Střely na branku: 37:34. Diváci: 9098. Hvězdy zápasu: 1. Bučněvič (St. Louis), 2. W. Nylander (Toronto), 3. Perron (St. Louis).

Calgary - Seattle 2:1 (1:1, 0:0, 1:0)

Branky: 4. M. Tkachuk, 48. E. Lindholm - 13. Järnkrok. Střely na branku: 37:23. Diváci: 9639. Hvězdy zápasu: 1. E. Lindholm, 2. M. Tkachuk (oba Calgary), 3. Grubauer (Seattle).

Vancouver - Anaheim 4:7 (0:3, 2:3, 2:1)

Branky: 25. Pearson, 36. Elias Pettersson, 52. Garland, 57. Q. Hughes - 4. a 44. Deslauriers, 22. a 37. Henrique, 1. T. Terry, 15. Rakell, 25. Steel. Střely na branku: 20:25. Diváci: 18.932. Hvězdy zápasu: 1. Zegras, 2. Henrique (oba Anaheim), 3. Pettersson (Vancouver).

2. St. Louis 49 29 6 14 175:137 64
3. Minnesota 46 30 3 13 176:140 63
4. Nashville 50 28 4 18 153:143 60
5. Dallas 48 27 2 19 142:142 56
6. Winnipeg 49 22 8 19 144:147 52
7. Chicago 51 18 8 25 124:171 44
8. Arizona 49 12 4 33 111:185 28