"Online chat zamořil odporný jedinec." Hokejový talent se stal terčem útoků rasisty

ČTK ČTK
4. 4. 2020 11:09
Videokonferenci mezi talentovaným obráncem K'Andrem Millerem z New York Rangers a 500 hokejovými fanoušky narušil rasistický útok. Jeden z účastníků pátečního chatu pod různými uživatelskými jmény počastoval dvacetiletého Afroameričana, jehož si Rangers vybrali v předloňském draftu jako 22. hráče celkového pořadí, několikrát slovem "negr".
Jacob Trouba (na snímku) se zastal budoucího spoluhráče K'Andreho Millera.
Jacob Trouba (na snímku) se zastal budoucího spoluhráče K'Andreho Millera. | Foto: Reuters

"Online chat K'Andreho Millera s fanoušky zamořil odporný jedinec rasistickými nadávkami, které jsme odstranili tak rychle, jak to jen šlo. Tímto chováním, které nemá místo na internetu, na ledě, ale ani nikde jinde, jsme byli neskutečně zděšeni. Celou věc prošetřujeme," uvedli Rangers v prohlášení.

Miller odehrál v uplynulé sezoně univerzitní soutěže NCAA 36 utkání, v nichž si připsal 18 bodů za sedm gólů a 11 nahrávek. Prošel mládežnickými týmy USA do 17, 18 i 20 let. V polovině března podepsal tříletý nováčkovský kontrakt s Rangers a v pátek byl formálně představen fanouškům.

"NHL je zděšena tím, že videokonference, při níž Rangers představovali svého hráče fanouškům, byla narušena zbabělými rasistickými narážkami. Ten, kdo za nimi stojí, není v hokejové komunitě vítán. V naší lize nebude něco takového tolerováno. Jde o zavrženíhodný čin, který stejně jako Rangers naprosto odsuzujeme," komentovalo událost vedení soutěže.

"Co se stalo, je neomluvitelné a sprosté. Rasismus nemá v hokeji nikde na světě co dělat. Jsme nadšení, že K'Andre je v Rangers a těším se, až budeme hrát spolu," řekl obránce mužstva z Manhattanu Jacob Trouba.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy