Bruins otočili duel pod otevřeným nebem. Na vítězný gól nahrál Krejčí

2. 1. 2023 23:22
Hokejisté Bostonu porazili v NHL v tradičním duelu pod otevřeným nebem Pittsburgh po obratu 2:1. Oba góly vítězů ve Winter Classic na baseballovém stadionu Fenway Park, v němž nastoupilo pět Čechů, dal v závěrečné třetině Jake DeBrusk.
Winter Classic 2023: Boston - Pittsburgh
Winter Classic 2023: Boston - Pittsburgh | Foto: Reuters

U druhé trefy lídra celé ligové tabulky asistoval David Krejčí a přispěl k tomu, že Boston bodoval i ve dvaadvacátém domácím duelu za sebou.

Z výhry se radovali na ledě i David Pastrňák s Pavlem Zachou a Tomášem Noskem, naopak porážku Penguins neodvrátil bek Jan Rutta. Jeho finský spoluhráč Kasperi Kapanen otevřel skóre ve 29. minutě, ale hrdinou posledních minut byl DeBrusk. O vítězství rozhodl v čase 57:36. Pittsburgh ještě jednou dostal puk do sítě, ale až po vypršení hrací doby.

Gólman Linus Ullmark k tomu pomohl 26 zákroky. "Je to jen čirá radost a štěstí. Prožil jsem něco, o čem jsem snil patnáct let od té doby, co jsem viděl první Winter Classic doma ve Švédsku," řekl Ullmark. Bruins bodovali i ve dvaadvacátém domácím zápase, čímž překonali klubový rekord ze sezony 1973/74.

Výsledky NHL:

Boston - Pittsburgh 2:1 (0:0, 0:1, 2:0) - Winter Classic ve Fenway Parku

Branky: 48. a 58. DeBrusk (na druhou Krejčí) - 29. Kapanen. Střely na branku: 29:27. Diváci: 39.243. Hvězdy zápasu: 1. DeBrusk, 2. Ullmark, 3. Marchand (všichni Boston).

Anaheim - Philadelphia 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)

Branky: 60. R. Strome - 8. Farabee, 11. Frost, 23. Konecny, 49. Laughton. Střely na branku: 29:33. Diváci: 13.600. Hvězdy zápasu: 1. Ersson, 2. Konecny (oba Philadelphia), 3. Zegras (Anaheim).

Colorado - Vegas 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 1. MacKinnon, 52. Rantanen - 28. a 35. N. Roy, 18. Amadio. Střely na branku: 29:28. Diváci: 18.092. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen (Colorado), 2. N. Roy (Vegas), 3. MacKinnon (Colorado).