Hokej, fotbal, box. Chytil zvládl při jediné akci víc sportů, nakonec slavil výhru

Aktualizováno 19. 4. 2021 10:27
Hokejový útočník Filip Chytil přispěl přihrávkou k výhře New York Rangers 5:3 na ledě New Jersey. Tým Vegas i díky asistenci Tomáše Noska porazil Anaheim 5:2. Nedělní program NHL odstartoval už odpoledne Boston vítězstvím 6:3 nad Washingtonem, které podpořil David Krejčí dvěma trefami a David Pastrňák třemi body za asistence. Na druhé straně inkasoval Vítek Vaněček pětkrát z 27 střel.
Filip Chytil (vpravo) a jeho radost po gólu Rangers
Filip Chytil (vpravo) a jeho radost po gólu Rangers | Foto: Reuters

Chytil našel v přečíslení dva na jednoho Alexise Lafrenierea, který zvyšoval na začátku druhé třetiny už na 3:0 pro Rangers. New Jersey, které hrálo počtvrté za sebou bez zraněného Pavla Zachy, vyrovnalo, ale Mika Zibanejad v 57. minutě rozhodl. "Jezdci" porazili Devils počtvrté během šesti dní a ve Východní divizi ztrácejí čtyři body na poslední postupovou příčku do play off, kterou drží Boston.

Podívejte se na Chytilovu akci:

"Pokud nebudeme vyhrávat, je jedno, zda Boston vítězí, nebo prohrává," řekl Zibanejad, jenž v neděli oslavil 28. narozeniny. "Když vyrovnali, snažili jsme se zůstat v klidu a hrát svou hru. Dostali jsme v závěru zápasu přesilovku, proměnili jsme ji a získali dva body. To je vše, co nás zajímá," doplnil. V obraně Rangers scházel Libor Hájek.

Nosek o den dříve nezasáhl do hry, ale v neděli už v sestavě Vegas nechyběl a připsal si asistenci u gólu Alexe Tucha. Ten v závěru trefou do prázdné branky zpečetil šestou výhru týmu v řadě, po níž se v čele NHL bodově vyrovnal Coloradu. Nosek si přihrávkou v Anaheimu vytvořil nové bodové maximum (8+10). Až na jeden gól z úvodního utkání sezony zaznamenal všechny body v posledních dvaceti zápasech.

"Máme velmi dobrý i třetí a čtvrtý útok, který dokáže přispívat i gólově. Je to dobré, pomáhají tím elitním dvou lajnám," uvedl Nicolas Roy, který nastupoval v Anaheimu s Noskem ve čtvrté řadě a připsal si gól i přihrávku. Stejnou bilancí řídili výhru i hvězdy Mark Stone a Max Pacioretty.

Krejčí se poprvé prosadil ve čtrnácté minutě, kdy po pasu Connora Cliftona zakončoval u pravé tyčky do odkryté branky a zvýšil na 2:0. Washington otočil na 3:2, ale z vedení se dlouho neradoval. I díky asistenci Pastrňáka vyrovnal Brad Marchand a vítězný gól si připsal Krejčí. Český centr si počkal, až před ním projede bránící hráč, který se mu snažil skočit do střely, a překonal Vaněčka od pravého kruhu k bližší tyči.

"Nebudu lhát, na střídačce jsem si říkal, ať už konečně vystřelí," uvedl trenér Bostonu Bruce Cassidy ke gólové akci Krejčího, druhé hvězdy zápasu. "Někdy v takových situacích ještě přihrává, hledá někoho lépe postaveného. Přitom má dobrou střelu, obzvláště ze slotu. Vyřešil to výborně a dal důležitý gól," dodal.

Krejčí měl před týdnem na kontě jen dvě branky v této sezoně, ale jakmile se uzavřel minulé pondělí přestupový trh, bodoval ve všech čtyřech zápasech (3+2). "Období před uzávěrkou přestupů není zábavné. Když skončilo, rozjeli jsme se. Hrajeme jako tým, věříme systému. Vyhráli jsme všechny čtyři zápasy, takže by se dalo říct, že jsme na vlně," řekl Krejčí, který dal dva góly během jednoho utkání poprvé od ledna 2020.

Pod zbývající dvě branky se podepsal Pastrňák. V přečíslení tři na dva skóroval po jeho přihrávce Patrice Bergeron a při hře bez gólmana vypíchl ve vlastním pásmu puk, který dopravil Marchand do prázdné branky. Kanadský útočník si připsal ke dvěma gólům i dvě asistence a dosáhl v utkání na svůj 700. bod v NHL. V obraně Bostonu chyběl kvůli nemoci Jakub Zbořil.

Vancouver ve svém prvním utkání od 24. března otočil zápas s Torontem z 0:2 a lídra Severní divize zdolal 3:2 v prodloužení. O výhře Canucks, jehož 22 hráčů a čtyři členové realizačního týmu prodělali v posledních týdnech koronavirus, rozhodl Bo Horvat v čase 61:19 svým druhý gólem v zápase. "Není to obyčejné vítězství. Prošli jsme si těžkým obdobím a jsem hrdý na hráče, jak se s tím vypořádali a že vyhráli," uvedl kouč Travis Green.

Nick Leddy rozhodl o výhře New York Islanders 1:0 v prodloužení v hale Philadelphie. Ilja Sorokin kryl třicet střel včetně dvou pokusů Jakuba Voráčka a připsal si třetí nulu v sezoně.

Výsledky NHL:

Boston - Washington 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Branky: 13. a 38. Bergeron (na druhou Pastrňák), 14. a 37. Krejčí, 27. a 59. Marchand (na obě Pastrňák) - 20. a 24. Oshie, 25. Mantha. Střely na branku: 28:33. Vaněček odchytal za Washington 58 minut a 42 sekund, inkasoval pět gólů z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 81,5 procenta. Diváci: 2191 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Bergeron, 2. Krejčí, 3. Marchand (všichni Boston).

New Jersey - NY Rangers 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Branky: 39. Malcev, 42. Studenič, 46. Hischier - 7. Kreider, 15. Kravcov, 26. Lafreniere (Chytil), 57. Zibanejad, 60. R. Strome. Střely na branku: 30:25. Diváci: 3500 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad (NY Rangers), 2. Malcev, 3. Studenič (oba New Jersey).

Buffalo - Pittsburgh 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Branky: 23. a 49. S. Reinhart, 1. Ruotsalainen, 59. Asplund - 51. Zucker, 60. Blügers. Střely na branku: 29:36. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. S. Reinhart, 2. Tokarski, 3. Dahlin (všichni Buffalo).

Anaheim - Vegas 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

Branky: 7. Comtois, 35. Heinen - 4. Pacioretty, 15. Pietrangelo, 23. N. Roy, 39. Mark Stone, 59. Tuch (Nosek). Střely na branku: 35:29. Diváci: 1717 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty (Vegas), 2. Comtois (Anaheim), 3. Tuch (Vegas).

Philadelphia - NY Islanders 0:1 v prodl.

Branka: 63. Leddy. Střely na branku: 30:28. Diváci. 3603 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Sorokin (NY Islanders), 2. Elliott (Philadelphia), 3. Leddy (NY Islanders).

Vancouver - Toronto 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 37. a 62. Horvat, 53. Höglander - 4. W. Nylander, 35. Matthews. Střely na branku: 24:39. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Vancouver), 2. W. Nylander (Toronto), 3. Horvat (Vancouver).

2. Vegas 44 31 2 11 147:98 64
3. Minnesota 43 27 3 13 132:115 57
4. Arizona 45 20 5 20 121:141 45
5. St. Louis 43 19 6 18 124:135 44
6. San Jose 44 18 4 22 118:149 40
7. Los Angeles 42 16 6 20 114:127 38
8. Anaheim 46 14 7 25 103:147 35