Pastrňák byl terčem drsných hitů. Boston i tak zvítězil a je jednu výhru od postupu

Aktualizováno 24. 4. 2023 1:40
Hokejisty Bostonu dělí jediná výhra od postupu z 1. kola play off NHL. Bruins vyhráli čtvrtý zápas na ledě Floridy 6:2 a v sérii vedou 3:1. U dvou gólů vítězů byl Pavel Zacha, Tomáš Nosek a Jakub Lauko si připsali jednu asistenci.
Sestřih čtvrtého utkání Florida - Boston. | Video: Asociated Press

Florida byla od úvodního buly střelecky mnohem aktivnější, jenže do vedení šli hosté. Stačila jim k tomu hned premiérová přesilovka před polovinou první třetiny.

Čeští útočníci Bostonu Pavel Zacha a David Pastrňák sledují, jak puk končí ve čtvrtém zápase série s Floridou v brance soupeře. | Foto: Reuters

Po průniku Davida Pastrňáka se sice ještě neprosadili Zacha ani Bertuzzi, ale Marchand přece jen stihl prošťouchnout puk do sítě ještě před hvizdem rozhodčího.

Nejlepší celek základní části NHL navýšil vedení hned zkraje druhé periody a opět to bylo při přesilovce. Parádní souhru zakončil DeBrusk.

Panthers vrátil na dostřel pohotový Tkachuk, jenž využil toho, že gólman Ullmark očekával přesun hry ke druhé tyčce. Domácí forvard hokejkou mezi nohama umístil puk do sítě.

Vstup do třetího dějství vyšel opět lépe Bostonu a Bertuzzi sklepl ze vzduchu střelu Carla mezi betony gólmana Bobrovského. Dvougólový náskok nevydržel hostům dlouho a Bennett snížil.

Floridě se dařilo eliminovat nejlepšího střelce Bruins Pastrňáka, vytáhla na něho pořádně tvrdou hru. Českého kanonýra nepříjemně narazil na mantinel Tkachuk, po drsném krosčeku na Pastrňáka byl vyloučen Montour.

To už ale byli hosté znovu o dva góly napřed, protože Zachovu střelu Bobrovskij neudržel a DeBrusk snadno přišel ke druhé trefě v utkání.

V 57. minutě si navíc našel Noskovo vyhození Hall, elegantně se zbavil Radko Gudase, v nájezdu vykoupal Bobrovského a zvýšil už na 5:2.

To neunesl především domácí provokatér Tkachuk, dovolil si atakovat gólmana Bruins Ullmarka a rozpoutal bitku. Při ní znovu napadl brankáře, jenž shodil rukavice, a přestože k pěstnímu souboji s Tkachukem po zásahu rozhodčích nedošlo, musel Ullmark předčasně do kabiny.

Potyčka, kterou odstartoval útočník Floridy Matthew Tkachuk (vpravo) atakem na brankáře Bostonu Linuse Ullmarka. | Foto: Reuters

Duel dochytal náhradník Swayman. Neinkasoval, naopak při power-play ujel Lauko a nezištně přichystal trefu do prázdné branky Hallovi.

Boston může sérii ukončit ve čtvrtek ráno českého času ve své hale.

Útočník Martin Nečas pomohl hokejistům Caroliny v úvodním kole play off NHL gólem k výhře 5:2 na ledě New Yorku Islanders. Také Hurricanes se ujali vedení v sérii 3:1 a dělí je jedno vítězství od postupu.

Nečas se v letošních vyřazovacích bojích trefil poprvé. Ve druhé minutě druhé třetiny si v přesilové hře najel před branku na přihrávku naslepo od Stefana Noesena a přesnou ranou zvýšil na 2:0.

Carolina v úvodu poslední části vedla po druhé brance Setha Jarvise už 4:0 a výhru si s přehledem pohlídala.

Hokejisté Dallasu i Edmontonu srovnali své série na 2:2. Celek Stars na ledě Minnesoty vyhrál díky dvěma trefám Tylera Seguina 3:2 a Oilers porazili Los Angeles 5:4 v prodloužení. Dvakrát se prosadil nejproduktivnější hráč dosavadního průběhu play off Leon Draisaitl a tři branky připravil Connor McDavid.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 4. zápasy:

Florida - Boston 2:6 (0:1, 1:1, 1:4)

Branky: 36. Tkachuk, 47. Bennett - 22. a 49. DeBrusk (na druhou Zacha), 57. a 60. Hall (na první Nosek, na druhou Lauko), 10. Marchand (Zacha), 43. Bertuzzi. Střely na branku: 44:31. Diváci: 19.771. Hvězdy zápasu: 1. Ullmark, 2. DeBrusk, 3. Hall (všichni Boston). Stav série 1:3.

New York Islanders - Carolina 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Branky: 44. Pelech, 58. Horvat - 5. a 42. Jarvis, 22. Nečas, 34. Aho, 55. MacEachern. Střely na branku: 29:29. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. Aho, 2. Jarvis, 3. Raanta (všichni Carolina). Stav série: 1:3.

Západní konference - 4. zápasy:

Minnesota - Dallas 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky: 46. Klingberg, 59. Gaudreau - 36. a 57. Seguin, 44. Dadonov. Střely na branku: 34:24. Diváci: 19.331. Hvězdy zápasu: 1. Oettinger, 2. Seguin (oba Dallas), 3. Klingberg (Minnesota). Stav série 2:2.

Los Angeles - Edmonton 4:5 v prodl. (3:0, 0:3, 1:1 - 0:1)

Branky: 10. Vilardi, 17. Arvidsson, 19. Kopitar, 45. M. Roy - 30. a 40. Draisaitl, 25. Bouchard, 57. E. Kane, 71. Hyman. Střely na branku: 39:42. Diváci: 18.367. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Draisaitl (oba Edmonton), 3. Danault (Los Angeles). Stav série 2:2.