Hertl zkorigoval v NHL porážku San Jose, McDavid odskočil Pastrňákovi

12. 1. 2023 7:36
Tomáš Hertl dostal v NHL hokejisty San Jose na ledě Los Angeles do hry v 58. minutě gólem na 3:4, ale ve zbytku zápasu se už skóre nezměnilo.
Tomáš Hertl.
Tomáš Hertl. | Foto: Reuters

Connor McDavid se podílel gólem a přihrávkou na výhře Edmontonu 6:2 v Anaheimu a v tabulce střelců odskočil 35. trefou sezony Davidu Pastrňákovi na rozdíl tří branek.

Travis Konecny se zasloužil hattrickem o vítězství Philadelphie 5:3 nad Washingtonem.

San Jose v utkání dvakrát vyrovnalo. Chybnou rozehrávku brankáře potrestal Nick Bonino gólem na 1:1 a Timo Meier využil v 51. minutě přesilovou hru. Los Angeles ale kontrovalo slepenými brankami, které během 53 sekund vstřelili Gabriel Vilardi a Drew Doughty.

Zápas zdramatizoval na brankovišti stojící Hertl, o jehož chrániče se otřela střela Alexandera Barabanova. Český centr tak skóroval po pěti utkáních bez gólu.

Edmonton v Anaheimu dominoval a soupeře přestřílel 53:23. McDavid, který vypálil v zápase osmkrát, zvýšil po individuální akci v 11. minutě na 3:1. Oilers vedli už po první třetině 4:1 a po dvou 6:1. Dvě jejich branky vstřelil Klim Kostin.

Konecny udeřil poprvé ve 20. minutě, když jen 21 sekund od vyrovnání Washingtonu na 1:1 vrátil Philadelphii vedení. Podruhé se prosadil v oslabení a z přečíslení dva na jednoho zvýšil v čase 47:28 na 4:1.

Svůj druhý hattrick v NHL zkompletoval třináct sekund před koncem do prázdné branky při hře hostů bez gólmana. Třemi body mu sekundoval Scott Laughton a Philadelphia vyhrála šesté z posledních sedmi utkání.

Mitchell Marner rozhodl gólem z 59. minuty o výhře Toronta 2:1 nad Nashvillem. Doma bodoval poosmnácté v řadě, čímž vyrovnal klubový rekord Darryla Sittlera ze sezony 1977/78. Skóre otevřel v 17. minutě John Tavares, Nashville vyrovnal v úvodu druhé třetiny brankou Filipa Forsberga.

David Kämpf odehrál za vítěze téměř šestnáct minut, ale nebodoval ve čtvrtém utkání za sebou. Na gól už čeká od 8. prosince čtrnáct zápasů.

Výsledky NHL:

Philadelphia - Washington 5:3 (2:1, 0:0, 3:2)

Branky: 20., 48. a 60. Konecny, 8. Laughton, 46. Tippett - 20. Hathaway, 50. Johansson, 55. Oshie. Střely na branku: 36:29. Diváci: 17.352. Hvězdy zápasu: 1. Konecny, 2. Tippett, 3. Laughton (všichni Philadelphia).

Toronto - Nashville 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky: 17. Tavares, 59. Marner - 22. F. Forsberg. Střely na branku: 35:33. Diváci: 18.638. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Murray, 3. Tavares (všichni Toronto).

Anaheim - Edmonton 2:6 (1:4, 0:2, 1:0)

Branky: 9. Carrick, 41. Benoit - 20. a 28. Kostin, 4. Holloway, 5. Nugent-Hopkins, 11. McDavid, 39. Draisaitl. Střely na branku: 23:53. Diváci: 16.963. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. Kostin (oba Edmonton), 3. Carrick (Anaheim).

Los Angeles - San Jose 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Branky: 6. Kempe, 27. Byfield, 53. Vilardi, 54. Doughty - 22. Bonino, 51. Meier, 58. Hertl. Střely na branku: 37:30. Diváci: 16.717. Hvězdy zápasu: 1. Byfield, 2. Doughty, 3. Kempe (všichni Los Angeles).