Převálcovali nás, takhle hrát nemůžeme, zlobil se Hertl. Bodově vyšel opět naprázdno

14. 5. 2019 7:29
Hokejisté St. Louis porazili ve druhém finále Západní konference NHL San Jose 4:2 a srovnali stav série na 1:1. Poraženým Sharks nepomohly ani dvě trefy Logana Couturea. Jeho spoluhráč Tomáš Hertl v sérii dosud nebodoval.
Útočník San Jose Tomáš Hertl ohrožuje ve finále Západní konference branku St. Louis | Foto: Reuters

Blues vedli od třetí minuty zásluhou Jadena Schwartze, který v letošní vyřazovací fázi skóroval podeváté. Přitom v základní části se v 69 zápasech radoval jen z 11 tref. V 25. minutě vstřelil druhý gól hostů Vince Dunn.

Kalifornskému celku stačilo na srovnání 119 vteřin. Couture se prosadil v oslabení a druhým zásahem třicetiletý Kanaďan zaokrouhlil počet bodů v play off na 100. Více jich v této dekádě nasbírali pouze Sidney Crosby (123), Patrick Kane (109) a Jevgenij Malkin (106).

Coutureovi se dařilo i v úvodním duelu série, v němž se třemi body za dva góly a nahrávku podílel na triumfu 6:3. Díky 13 brankám a celkově 19 bodům je nejlepším střelcem i nejproduktivnějším hráčem vyřazovacích bojů.

St. Louis ztráta dvougólového náskoku nepoložila. "Zůstali jsme v klidu. V téhle fázi sezony je to hodně důležité," řekl brankář Jordan Binnington, který kryl 24 střel.

Vítěznou trefu obstaral v 37. minutě Robert Bortuzzo a v závěru hostům pojistil bod Oskar Sundqvist. "Parádně jsme se vrátili do zápasu. Ve třetí části jsme však nedokázali hrát tak, jak jsme chtěli. Převálcovali nás, nenapadali jsme," uvedl pětadvacetiletý Hertl.

San Jose potřetí za sebou prohrálo druhý souboj série poté, co ten první vyhrálo. "Úvodní zápas se nám vždycky skvěle povede, ale v následujícím se trápíme. Chtěli jsme využít domácího prostředí a vést 2:0, ale musíme být lepší. Takhle hrát nemůžeme," dodal odchovanec Slavie.

Trenérovi Sharks se výkon mužstva nezamlouval. "Couture a pár dalších hráli velmi dobře. Ale nemůžete uspět, pokud všichni nepřiloží ruku k dílu. K vítězství St. Louis přispěli všichni hráči stejně jako nám v prvním utkání. Podobnou situaci jsme nicméně zažili, takže víme, jak se s ní vyrovnat," uvedl padesátiletý Kanaďan.

Série bude pokračovat ve středu.

Finále Západní konference play off NHL - 2. zápas:

San Jose - St. Louis 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Branky: 25. a 27. Couture - 3. Schwartz, 25. Dunn, 37. Bortuzzo, 57. Sundqvist. Střely na branku: 26:25. Diváci: 17.562. Hvězdy zápasu: 1. Bortuzzo (St. Louis), 2. Couture (San Jose), 3. Edmundson (St. Louis). Stav série: 1:1.