Hertl v poslední minutě překonal Ritticha a pomohl San Jose k výhře v prodloužení

7. 3. 2023 6:47
Úočník Tomáš Hertl v čase 59:49 překonal Davida Ritticha v brance Winnipegu a svým 17. gólem v sezoně vystřelil San Jose prodloužení. V tom dokonal obrat Logan Couture a zajistil Sharks vítězství 3:2. V posledních sekundách o výhře rozhodli také hokejisté Calgary, kteří zdolali Dallas 5:4.
Tomáš Hertl slaví se spoluhráči
Tomáš Hertl slaví se spoluhráči | Foto: ČTK

San Jose ve Winnipegu od 15. minuty vedlo, Jets ale zásluhou první trefy Nina Niederreitera v novém působišti i Natea Schmidta vývoj otočili. Niederreiter v NHL vstřelil 200. branku a stal se prvním Švýcarem, který na tuto metu dosáhl.

"Doufám, že se ve Winnipegu nezaseknu. Dvě stě je hezké číslo, snad ale svou bilanci ještě vylepším," řekl dvojnásobný vicemistr světa, jenž do Winnipegu zamířil na konci února z Nashvillu.

Když už to vypadalo, že Rittich dovede svůj tým k těsné výhře, dostal se ke střele Hertl a 11 sekund před koncem základní hrací doby srovnal na 2:2.

Devětadvacetiletý útočník získal 50. bod v aktuální sezoně a v tabulce produktivity českých hokejistů se dotáhl na třetího Davida Krejčího. Suverénním lídrem mezi Čechy zůstává David Pastrňák, jenž v 62 zápasech nasbíral 84 bodů.

Výhru Sharks 3:2 v prodloužení vystřelil Couture. Kapitán celku z jihozápadu USA v samostatném úniku překonal Ritticha bekhendovou kličkou a zařídil San Jose první vítězství po pěti prohrách. Winnipeg ztratil šestý z posledních sedmi zápasů a v tabulce Západní konference zůstává sedmý.

Calgary na ledě Dallasu ukončilo pětizápasové čekání na výhru. Rozhodující trefu obstaral sedm sekund před koncem třetí třetiny Tyler Toffoli, jenž pláchl obraně Stars a překonal Jakea Oettingera nad lapačku. "Věděl jsem, že mám dost času na to, abych šel do kličky, rozhodl jsem se ale pro střelu a myslím, že jsem to udělal dobře," řekl Toffoli.

Dallas se v případě výhry mohl posunout do čela Západní konference, nakonec ale klesl na třetí místo. Mezi Stars a Vegas se vklínili hokejisté Los Angeles, kteří porazili Washington 4:2. Dvěma asistencemi řídil výhru Kings Viktor Arvidsson. Los Angeles se na druhou příčku dostalo díky čtyřem vítězstvím za sebou.

Čtyřzápasovou sérii proher Chicago ukončilo jednoznačným vítězstvím 5:0 nad Ottawou. Gólman Alex Stalock dostal přednost před Petrem Mrázkem a za důvěru se odvděčil bezchybným výkonem. Zlikvidoval všech 35 střel Senators a vychytal druhou nulu v sezoně. Dvěma góly se blýskl obránce Seth Jones.

Dvakrát se prosadil také edmontonský kanonýr Connor McDavid. Nejlepší střelec NHL vylepšil svou bilanci na 54 tref a druhému Pastrňákovi odskočil už na rozdíl deseti branek. Oilers díky dalšímu skvělému výkonu svého kapitána porazili Buffalo 3:2 a z šestého místa ztrácejí pouhé čtyři body na lídra Západní konference z Vegas.

Boj o play off si zkomplikoval Nashville, který podlehl Vancouveru 3:4 po samostatných nájezdech. Predators z devátého místa zaostávají za osmým Coloradem o pět bodů. Výhru Canucks vystřelil Elias Pettersson, jenž dal gól už v základní hrací době a v závěrečném rozstřelu pak rozdílovou branku.

NHL:

Buffalo - Edmonton 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Branky: 10. J. Skinner, 41. Cozens - 8. a 44. McDavid, 39. Ryan. Střely na branku: 39:37. Diváci: 17.634. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. S. Skinner (oba Edmonton), 3. J. Skinner (Buffalo).

Winnipeg - San Jose 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky: 27. Niederreiter, 55. Schmidt - 15. Lorentz, 60. Hertl, 62. Couture. Střely na branku: 38:24. David Rittich odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval tři branky z 24 střel a úspěšnost zákroků měl 87,5 procenta. Diváci: 13.026. Hvězdy zápasu: 1. Niederreiter (Winnipeg), 2. Reimer (San Jose), 3. Barron (Winnipeg).

Chicago - Ottawa 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Branky: 22. a 26. S. Jones, 17. Kurashev, 31. Dickinson, 44. L. Reichel. Střely na branku: 21:35. Diváci: 15.049. Hvězdy zápasu: 1. Stalock, 2. S. Jones, 3. Bjork (všichni Chicago).

Dallas - Calgary 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Branky: 32. J. Robertson, 36. Domi, 50. Hintz, 55. Jamie Benn - 4. N. Ritchie, 25. Zadorov, 38. E. Lindholm, 45. R. Andersson, 60. Toffoli. Střely na branku: 33:37. Diváci: 18.164. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli, 2. R. Andersson (oba Calgary), 3. Jamie Benn (Dallas).

Vancouver - Nashville 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 1:2 - 0:0)

Branky: 5. a rozhodující sam. nájezd E. Pettersson, 11. Podkolzin, 46. Joshua - 49. a 57. Evangelista, 5. Sissons. Střely na branku: 29:32. Diváci: 18.525. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson (Vancouver), 2. Evangelista (Nashville), 3. Joshua (Vancouver).

Los Angeles - Washington 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky: 34. Gavrikov, 40. Danault, 48. M. Anderson, 60. Kempe - 32. Sandin, 43. Ovečkin. Střely na branku: 42:22. Diváci: 17.577. Hvězdy zápasu: 1. Arvidsson, 2. Danault, 3. Doughty (všichni Los Angeles).