Hertl po dvou měsících obul brusle a je blízko návratu. Cítím se skvěle, říká

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
23. 1. 2017 19:57
Poranění pravého kolene vyřadilo Tomáše Hertla na dva měsíce ze hry. Teď je však útočník San Jose zpátky v tréninku a blízko návratu do sestavy Sharks. "Musím si jen být více jistý v osobních soubojích. Jinak je to už stoprocentní. Doufám, že brzy naskočím," říká Hertl.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: Jan Kasl, Red Bull Content Pool

San Jose – Více než dva měsíce už chybí hokejistům San Jose český útočník Tomáš Hertl. Po dlouhé a náročné rekonvalescenci se teď však zdá, že je zraněné koleno v pořádku a třiadvacetiletý centr by měl v tomto týdnu naskočit do hry.

"Cítím se výborně, naplno trénuju, všechno jde dobře. Musím si jen být více jistý v osobních soubojích. Jinak co se týče bruslení a všeho, je to už stoprocentní. Doufám, že brzy naskočím," řekl zámořským médiím Hertl.

Jeho San Jose čekají před All-Star Game víkendem ještě tři zápasy. V pondělí hrají na ledě Colorada, v úterý ve Winnipegu a ve čtvrtek doma s Edmontonem. Pravděpodobnost, že rodák z Prahy alespoň do jednoho z nich zasáhne, je proměnlivá.

"Je to takové ze dne na den. Nechci nic uspěchat. Jsem blízko návratu, v horizontu příštích několika dní se rozhodne," objasnil Hertl, jehož mělo zraněné koleno podle původních předpokladů vyřadit jen na několik málo týdnů.

Počátkem ledna však generální manažer Žraloků Doug Wilson uvedl, že neočekává, že by se Hertl na led vrátil dříve než v polovině února. Závěrečná fáze léčení šla ale lépe, než očekával.

"Vypadá skvěle, což je pro náš tým výborná zpráva. V posledních týdnech udělal velký pokrok. Přesný den jeho návratu budeme konzultovat," řekl na adresu Čecha, který si v letošních sedmnácti odehraných utkáních připsal devět kanadských bodů, trenér San Jose Pete DeBoer.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy