Hertl dvakrát skóroval a Žraloci kousali v Edmontonu. Trefil se i Faksa

15. 3. 2018 6:41
Edmonton šel celkem třikrát do vedení, ale hosté ze San Jose pokaždé našli odpověď.
Tomáši Hertlovi gratulují spoluhráči.
Tomáši Hertlovi gratulují spoluhráči. | Foto: ČTK

New York - Útočník Tomáš Hertl ve středečním utkání NHL dvěma góly včetně vítězné trefy pomohl k výhře hokejistů San Jose na ledě Edmontonu 4:3 v prodloužení a byl zvolen třetí hvězdou večera.

Centr Radek Faksa se trefil ve druhém zápase po sobě, Dallas však Torontu podlehl 5:6 po samostatných nájezdech.

Čtyřiadvacetiletý Hertl 17. brankou v sezoně vyrovnal v první třetině na 1:1. Gólu předcházela chyba Leona Draisaitla, jenž v útočném pásmu Oilers špatně rozehrál a Sharks se dostali do přečíslení dvou na jednoho, které Logan Couture vyřešil přihrávkou na zakončujícího Hertla. Edmonton šel celkem třikrát do vedení, ale hosté pokaždé našli odpověď.

"Víme, že se za všech okolností dokážeme vrátit do zápasu. Neustále jsme na ně vyvíjeli tlak. Body jsou velmi důležité, obzvlášť, když mužstva kolem nás pořád vítězí," radoval se Couture, který zaznamenal branku a dvě asistence.

Vítěznou akci v prodloužení obstarala dvojice Hertl - Couture a znovu při ní chyboval Draisaitl. Odchovanec Slavie obral německého útočníka v obranné třetině Oilers o puk, přenechal ho Coutureovi, který si sjel blíže k brankáři Alu Montoyovi a místo střely opět vrátil puk Hertlovi, jenž podobně jako v předcházejícím případě vypálil z první. San Jose se zásluhou tří výher z uplynulých čtyř utkání nachází na druhém místě Pacifické divize, o tři body před Los Angeles a Anaheimem.

Faksa se v úterním duelu proti Montrealu prosadil po 19 zápasech, když před brankou tečoval tvrdý projektil obránce Grega Pateryna. Stejný scénář se opakoval i v Torontu, kde rodák z Vítkova u Opavy srovnal na 2:2.

Stars otočili skóre z 0:2 na 4:2, ale Maple Leafs se i díky třetímu hattricku útočníka Jamese van Riemsdyka v NHL vrátili do hry. "Snažil jsem se najít pozice, odkud se dá skórovat. Mám vedle sebe chytré spoluhráče, kteří vědí, jak puk dostat do správných míst," těšilo amerického útočníka.

Dallas si vzal vedení zpět, ale osmatřicetiletý veterán Patrick Marleau 16 sekund před koncem základní hrací doby zařídil vyrovnání. V nájezdech se vedlo lépe kanadskému celku, který před zraky vlastních fanoušků uspěl v jedenáctém souboji za sebou.

Texaské mužstvo naopak prohrálo pátý z posledních šesti duelů a jen o bod si před Coloradem a Anaheimem udržuje první divokou kartu zaručující účast v play off. "Ztratili jsme ohromně důležitý bod, který jsme potřebovali mnohem více než Toronto," štvalo autora gólu a dvou přihrávek Tylera Seguina.

Útčník Ondřej Kaše z Anaheimu se nahrávkou podílel na druhé brance zadáka Brandona Montoura v utkání proti Vancouveru, který stanovil konečný výsledek 3:0. Odchovanec Chomutova bodoval po deseti zápasech.

New York Rangers zdolali 4:3 v prodloužení Pittsburgh, který tak nevyužil možnost vystřídat Washington v čele Metropolitní divize. Na všech trefách Newyorčanů se podílel křídelní útočník Chris Kreider, který si statistiky vylepšil o gól a tři asistence.

New Jersey Devils rozstříleli Vegas 8:3, uspěli potřetí ze čtyř utkání a na úkor Columbusu jim patří první divoká karta ve Východní konferenci.

Výsledky NHL:

Toronto - Dallas 6:5 po sam. nájezdech (2:2, 0:2, 3:1 - 0:0)

Branky: 5., 46. a 51. J. van Riemsdyk, 5. Kadri, 60. Marleau, rozhodující sam. nájezd Bozak - 15. Jamie Benn, 17. Faksa, 25. Seguin, 35. Elie, 54. B. Ritchie. Střely na branku: 33:35. Diváci: 18.918. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk (Toronto), 2. Seguin (Dallas), 3. McElhinney (Toronto).

NY Rangers - Pittsburgh 4:3 v prodl. (0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)

Branky: 57. a 63. Zibanejad, 49. Kreider, 55. J. Fast - 2. Rust, 3. Sheahan, 56. Hagelin. Střely na branku: 33:40. Diváci: 17.379. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Zibanejad (oba NY Rangers), 3. Hagelin (Pittsburgh).

Anaheim - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 3. a 60. Montour (na druhou Kaše), 34. Chimera. Střely na branku: 37:32. Diváci: 16.561. Hvězdy zápasu: 1. Montour, 2. Chimera, 3. Gibson (všichni Anaheim).

Vegas - New Jersey 3:8 (0:2, 2:2, 0:4)

Branky: 32. a 60. Haula, 39. C. Miller - 7. a 43. Coleman, 9. Hischier, 22. Zajac, 23. Noesen, 48. Grabner, 51. Palmieri, 55. T. Hall. Střely na branku: 42:28. Diváci: 18.420. Hvězdy zápasu: 1. Coleman, 2. Kinkaid, 3. T. Hall (všichni New Jersey).

Edmonton - San Jose 3:4 v prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 3. Caggiula, 28. Klefbom, 42. Nugent-Hopkins - 9. a 63. Hertl, 31. Couture, 50. Dillon. Střely na branku: 28:40. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Klefbom (Edmonton), 2. Couture, 3. Hertl (oba San Jose).