Hertl a Vrána si v NHL připsali dva body a patřili k hvězdám zápasu

17. 3. 2018 7:07
V nočních utkáních NHL byli vidět i čeští zástupci. Vidět byli hlavně Tomáš Hertl a Jakub Vrána, kteří patřili ke hvězdám zápasu.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník Tomáš Hertl podpořil v pátečním utkání NHL gólem a asistencí výhru San Jose 7:4 na ledě Calgary a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Lepší výkon podal jen jeho spoluhráč Evander Kane, který skóroval čtyřikrát. Stejné bilance jako Hertl dosáhl i Jakub Vrána, který pomohl Washingtonu k vítězství 6:3 nad New Yorkem Islanders a byl oceněn titulem třetí hvězda utkání.

San Jose otočilo skóre v rozmezí 32. až 42. minuty z 2:3 na 6:3. Pátou branku vstřelil z dorážky Hertl, který si připsal vítězný gól ve druhém utkání po sobě. Odchovanec pražské Slavie zaznamenal druhý bod při power play soupeře, kdy získal kotouč pro Erika Fehra.

Zápas ale patřil Kaneovi, jehož San Jose získalo koncem února před uzávěrkou přestupů z Buffala. Kanadský útočník završil ve 37. minutě svůj první hattrick v soutěži a své maximum ještě vylepšil čtvrtým gólem v úvodu třetí části, kterým vyhnal Mikea Smithe na střídačku. Kane je čtvrtým hráčem v klubové historii Sharks, který dal v jednom zápase čtyři branky. Jedním z nich je Hertl, kterému se stejný kousek povedl v roce 2013 proti New Yorku Rangers.

Smithe, který v minulém utkání vychytal čisté konto, nahradil David Rittich. Český brankář ve zbytku zápasu kryl všech sedm střel. Další český hráč ve službách Calgary Michael Frolík si odnesl tři záporné body za účast na ledě při vstřelené a inkasované brance.

Po akcích Vrány odskočil Washington ve třetí třetině z 3:1 na 5:1. Český útočník si nejdříve připsal asistenci, když rozhodil průnikem z pravé strany obranu Islanders a Alex Chiasson pohledně dokončil jeho akci střelou do zcela prázdné branky. Vrána u pátého gólu přesprintoval obránce Adama Pelecha, puk si jednou rukou nahodil do středu hřiště a Jaroslava Haláka překonal střelou nad lapačku.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Washington - NY Islanders 6:3 (1:0, 2:1, 3:2)

Branky: 15. Oshie, 28. Bäckström, 38. Niskanen, 42. Chiasson (Vrána), 51. Vrána, 59. Eller - 26. Barzal, 54. B. Nelson, 57. Tavares. Střely na branku: 31:25. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Chiasson, 2. Bäckström, 3. Vrána (všichni Washington).

Ottawa - Dallas 3:2 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 43. Gáborík, 57. Duchene, 64. Hoffman - 11. Seguin, 59. Pitlick. Střely na branku: 25:25. Diváci: 15.842. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Duchene, 3. Gáborík (všichni Ottawa).

Colorado - Nashville 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)

Branky: 20. MacKinnon, 24. Landeskog - 18. a 34 Sissons, 27. a 59. F. Forsberg. Střely na branku: 35:28. Diváci: 17.273. Hvězdy zápasu: 1. Saros, 2. Sissons (oba Nashville), 3. Landeskog (Colorado).

Calgary - San Jose 4:7 (1:1, 2:4, 1:2)

Branky: 17. Brouwer, 23. Jankowski, 31. Gaudreau, 55. Ferland - 6., 27., 37. a 42. E. Kane, 32. Labanc, 39. Hertl, 57. Fehr (Hertl). Střely na branku: 34:27. David Rittich odchytal za Calgary 17:56 minuty a ze sedmi střel neinkasoval. Diváci: 19.196. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane, 2. Hertl (oba San Jose), 3. Ferland (Calgary).

Anaheim - Detroit 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky: 7. N. Ritchie (O. Kaše), 23. Grant, 37. Perry, 46. Kesler - 18. M. Green, 28. Nyquist. Střely na branku: 36:30. Diváci: 17.243. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. H. Lindholm, 3. Cogliano (všichni Anaheim).

Vegas - Minnesota 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky: 54. Haula, 60. Carpenter - 8. Zucker, 26. Coyle, 28. Dumba, 60. Parise. Střely na branku: 28:30. Diváci: 18.295. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Haula (Vegas), 3. Dumba (Minnesota).