Aktualizováno 14. 2. 2018 8:41
Flyers v nočním programu NHL podlehli New Jersey, Jakub Voráček si připsal 54. asistenci v sezoně.
Radko Gudas
Radko Gudas | Foto: ČTK

New York - Obránce Radko Gudas z Philadelphie vstřelil v NHL gól v druhém zápase za sebou. Jeho spoluhráč Jakub Voráček si připsal asistenci, ale Flyers s Michalem Neuvirthem v brance nakonec doma podlehli hokejistům New Jersey 4:5 po samostatných nájezdech. Skončila tak jejich série čtyř vítězství.

Gudas se poprvé v sezoně střelecky prosadil až v nedělním utkání proti Vegas, kdy gólem do prázdné branky zpečetil výhru Philadelphie 4:1. Dva dny nato skóroval znovu, v 31. minutě dělovkou od modré čáry zvýšil vedení domácího týmu na 3:1. New Jersey za necelé tři minuty snížilo.

Gudas se v zápase kromě branky prezentoval také tvrdým hitem na Taylora Halla

Nejproduktivnější Čech v soutěži Voráček pak přihrál na čtvrtý gól Flyers a připsal si 54. asistenci v ročníku. Dál tak s převahou vládne pořadí nahrávačů NHL. Za deset vteřin však na Girouxovu trefu odpověděla jednička posledního draftu Švýcar Nico Hischier. V 59. minutě Devils vyrovnali a v nájezdech byl z pěti střelců úspěšný jen Drew Stafford. Šanci odvrátit prohru měl Voráček, ale na Keitha Kinkaida nevyzrál.

"Přesně takhle chceme hrát, až do samého konce. V poslední době se nám nedařilo tak, jak bychom si představovali. Neodrážely se k nám puky. V průběhu sezony se s tím musíte popasovat a dnešek byl dobrým příkladem," řekl autor dvou gólů Taylor Hall, který si prožil i nepříjemný moment.

V 25. minutě vystřelil z úhlu a překonal Neuvirtha, ale Gudas ho v souboji dohrál a poslal na mantinel. "Zády jsem narazil na hrazení a dost tvrdě jsem se praštil hlavou. Šel jsem do šatny, ošetřili mě a usoudili, že můžu pokračovat. Ve třetí třetině a v prodloužení jsem se cítil dobře," uvedl nejproduktivnější hráč New Jersey.

Devils zatím drží první divokou kartu zaručující účast ve vyřazovacích bojích a na Flyers ztrácejí pouze dva body. Navíc mají zápas k dobru. "Je to frustrující, soupeříme s nimi o play off. Dva body by se nám hodily," litoval kapitán Philadelphie Giroux.

Do brankoviště Calgary se při absenci Mikea Smithe postavil David Rittich, kterého střelci Bostonu překonali čtyřikrát. Výhru Bruins 5:2 zpečetil při power play hostů zadák Zdeno Chára.

"Předvedl několik důležitých zákroků. Bez něj by bylo skóre vyšší. Udržel nás ve hře," pochválil jihlavského rodáka trenér Glen Gulutzan. "Ritter chytá neuvěřitelně. Podrží nás, kdykoli je to potřeba. Plně mu důvěřujeme," prohlásil útočník Sam Bennett po první třetině, po níž hosté vedli 2:1. V závěru prostřední části vyrovnal druhým gólem v utkání Riley Nash, v poslední třetině dokonal obrat dvěma zásahy Patrice Bergeron.

Pětadvacetiletý Nosek se do sestavy Vegas vrátil po dvanáctizápasové absenci zaviněné zraněním v horní části těla. Čtvrtý gól v ročníku zaznamenal po 21 zápasech. Chicago sice po dvou třetinách vedlo 2:1, ale Vegas čtyřmi brankami v závěrečném dějství dokázalo, proč je nejlepším mužstvem Západní konference.

Branka Tomáše Noska

Druhý Nashville ztrácí na nevadský celek jen bod a navíc odehrál o duel méně. Predators se proti St. Louis povedl velký obrat, když ve třetí třetině smazali tříbrankový náskok Blues a v nastaveném čase rozhodl o výhře 4:3 útočník Filip Forsberg. Dobře rozehrané utkání ztratil i Washington, který ještě ve třetí části vedl ve Winnipegu 3:1. Jets vyrovnali patnáct vteřin před koncem základní hrací doby zásluhou Marka Scheifeleho a v prodloužení přiřkl domácím bod navíc bek Tyler Myers.

"Skvělý pocit. Dokazuje to, jak tvrdě jsme bojovali až do samého konce, od první po čtvrtou lajnu," radoval se autor dvou branek Mark Scheifele, který asistoval i u vítězné trefy.

Útočník Sidney Crosby třemi asistencemi dovedl Pittsburgh k výhře 6:3 nad Ottawou. Dvakrát se za Penguins prosadili nováček Zach Aston-Reese a Jake Guentzel. Obránce Justin Faulk se čistým hattrickem v první třetině podílel na triumfu Caroliny 7:3 proti Los Angeles.

Výsledky NHL:

Boston - Calgary 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Branky: 1. a 37. Riley Nash, 42. a 50. Bergeron, 57. Chára - 3. S. Bennett, 10. J. Gaudreau. Střely na branku: 39:30. Brankář David Rittich (Calgary) odchytal 59:21 minut, inkasoval čtyřikrát z 39 střel a úspěšnost zákroků měl 89,7 procenta. Diváci: 17.565. Hvězdy utkání: 1. Bergeron, 2. Riley Nash, 3. Marchand (všichni Boston).

Buffalo - Tampa Bay 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Branky: 22. a 60. S. Reinhart, 7. Baptiste, 36. S. Wilson, 44. R. O'Reilly - 14. Gourde, 34. Naměstnikov, 52. R. Callahan. Střely na branku: 33:29. Diváci: 16.530. Hvězdy utkání: 1. R. O'Reilly, 2. S. Wilson (oba Buffalo), 3. Kučerov (Tampa Bay).

NY Islanders - Columbus 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Branky: 18. Tavares - 27. Bjorkstrand, 40. Dubois, 47. Dubinsky, 47. Atkinson. Střely na branku: 30:51. Diváci: 10.232. Hvězdy utkání: 1. Werenski, 2. Dubois, 3. Bjorkstrand (všichni Columbus).

Philadelphia - New Jersey 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)

Branky: 2. Konecny, 25. Laughton, 31. Gudas, 36. Giroux (Voráček) - 25. a 59. T. Hall, 34. J. Moore, 37. Hischier, rozhodující sam. nájezd Stafford. Střely na branku: 35:36. Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) odchytal celé utkání, inkasoval čtyřikrát z 36 střel a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta. Diváci: 19.312. Hvězdy utkání: 1. Stafford, 2. T. Hall (oba New Jersey), 3. Giroux (Philadelphia).

Pittsburgh - Ottawa 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Branky: 5. a 26. Guentzel, 32. a 59. Aston-Reese, 31. Malkin, 51. Letang - 25. D. Brassard, 38. Colin White, 55. Duchene. Střely na branku: 28:33. Diváci: 18.448. Hvězdy utkání: 1. Aston-Reese, 2. Guentzel, 3. Schultz (všichni Pittsburgh).

Detroit - Anaheim 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Branky: 14. Larkin, 36. F. Nielsen - 57. Henrique. Střely na branku: 16:33. Diváci: 19.515. Hvězdy utkání: 1. Howard, 2. F. Nielsen, 3. Larkin (všichni Detroit).

Nashville - St. Louis 4:3 v prodl. (0:1, 0:2, 3:0 - 1:0)

Branky: 55. a 56. A. Watson, 50. Järnkrok, 62. F. Forsberg - 16. Bouwmeester, 24. A. Steen, 30. Schwartz. Střely na branku: 33:31. Diváci: 17.221. Hvězdy utkání: 1. F. Forsberg, 2. A. Watson, 3. R. Ellis (všichni Nashville).

Minnesota - NY Rangers 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)

Branky: 4. E. Staal, 5. Parise, 7. M. Foligno - 9. J. Gilmour, 32. K. Hayes. Střely na branku: 29:34. Diváci: 18.887. Hvězdy utkání: 1. Dubnyk (Minnesota), 2. K. Hayes (NY Rangers), 3. E. Staal (Minnesota).

Winnipeg - Washington 4:3 v prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)

Branky: 15. a 60. Scheifele, 52. Little, 63. T. Myers - 20. Bäckström, 32. Burakovsky, 48. J. Carlson. Střely na branku: 44:27. Diváci: 15.321. Hvězdy utkání: 1. Scheifele (Winnipeg), 2. Holtby (Washington), 3. T. Myers (Winnipeg).

Carolina - Los Angeles 7:3 (3:0, 2:2, 2:1)

Branky: 9., 18. a 22. Faulk, 28. a 55. J. Skinner, 7. Slavin, 57. Sebastian Aho - 32. Kopitar, 38. Toffoli, 47. T. Mitchell. Střely na branku: 41:30. Diváci: 12.805. Hvězdy utkání: 1. Faulk, 2. J. Skinner, 3. Sebastian Aho (všichni Carolina).

Vegas - Chicago 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

Branky: 6. Carpenter. 42. B. Hunt, 44. R. Smith, 45. D. Perron, 59. Nosek - 3. Wingels, 27. DeBrincat. Střely na branku: 37:31. Diváci: 18.085. Hvězdy utkání: 1. R. Smith, 2. B. Hunt, 3. D. Perron (všichni Vegas).

San Jose - Arizona 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 10. Boedker - 8. Connauton, 30. Goligoski. Střely na branku: 41:26. Diváci: 17.125. Hvězdy utkání: 1. Wedgewood (Arizona), 2. Braun, 3. Boedker (oba San Jose).