Gudas asistoval u postupové branky Floridy, Vegas otočilo zápas s Edmontonem

13. 5. 2023 6:55
Hokejový obránce Radko Gudas asistoval u vítězného gólu Floridy a pomohl Panthers k postupové výhře nad Torontem 3:2 v prodloužení. Florida sérii ovládla 4:1 na zápasy a do finále Východní konference postoupila podruhé v klubové historii. V dresu Toronta jednu asistenci zaznamenal David Kämpf.
Radko Gudas
Radko Gudas | Foto: Reuters

Hokejisté Maple Leafs v domácím prostředí potřebovali vyhrát, úvod zápasu jim ale hrubě nevyšel. V čase 03:31 inkasovali v oslabení první gól zápasu z hole Aarona Ekblada a v 17. minutě po trefě Cartera Verhaegheho ztráceli už dvě branky.

Ve druhé části se na snížení podílel Kämpf. Český útočník, zabojoval v rohu hřiště o nahozený puk, vyhrál souboj proti Nicku Cousinsovi a kotouč se po ose Sam Lafferty - Morgan Rielly dostal až za záda gólmana Sergeje Bobrovského. Vyrovnání se Toronto dočkalo čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby. Švéd William Nylander se prohnal až do zakončení a střelou nad rameno brankáře poslal zápas do prodloužení.

V tom se na gól čekalo 15 minut a 32 sekund. Radko Gudas se v obranném pásmu zmocnil puku, předal ho Nicku Cousinsovi a sprintoval před branku Maple Leafs. Nikým neatakovaný Cousins využil clony českého beka a druhým gólem v aktuálním play off poslal Panthers do finále konference. V tom se utkají s Carolinou.

Hokejisté Vegas v domácím prostředí zdolali Edmonton 4:3 a ujali se vedení 3:2 na zápasy. Rozhodující moment přišel v polovině zápasu, kdy Golden Knights vstřelili tři branky v rozmezí 89 sekund. Edmontonu k výhře nepomohly ani dvě branky Connora McDavida.