"Šeredné monstrum" Flyers ční mezi maskoty NHL. Bizarně o něm hlasovali politici

jzp jzp
1. 11. 2018 6:26
Přestože existuje jen pár týdnů, už ho probírala městská rada ve Philadelphii. Jakkoliv to zní bizarně, řeč je o novém maskotovi hokejových Flyers. Podívejte se, čím příšera nazvaná Gritty zaujala a jak vypadají její konkurenti v NHL.
Maskot Philadelphie Gritty.
Maskot Philadelphie Gritty. | Foto: ČTK

Gritty

Zatímco fanoušky ostatních zámořských klubů baví během zápasů plyšový medvěd, lev nebo třeba bernardýn, maskotem Philadelphie je těžko identifikovatelný tvor s oranžovou hřívou a děsivě vykulenýma očima.

Podle oficiálního popisku je loajální, talentovaný, ale také divoký, zlomyslný, zuřivě soutěživý a na svou velikost i hbitý.

Svou rozpustilost už dokázal třeba otravným cloněním gólmanovi ve stylu někdejšího provokatéra Seana Averyho nebo tím, že vysypal na fanouška Rangers pytel popcornu.

"Legenda říká, že jméno Gritty (v překladu skřípavý, štěrkovitý, ale také odvážný, vytrvalý či energický) dostal díky tomu, že má stejný přístup jako tým, za nímž stojí," píše web Flyers. Klub z Pensylvánie byl především dříve proslulý svou drsnou hrou.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Prezident USA Joe Biden svému ruskému protějšku Vladimiru Putinovi navrhl v nadcházejících měsících summit na území třetího státu, uvedl Bílý dům

Zdroj: ČTK
Další zprávy