"Šeredné monstrum" Flyers ční mezi maskoty NHL. Bizarně o něm hlasovali politici

jzp jzp
1. 11. 2018 6:26
Přestože existuje jen pár týdnů, už ho probírala městská rada ve Philadelphii. Jakkoliv to zní bizarně, řeč je o novém maskotovi hokejových Flyers. Podívejte se, čím příšera nazvaná Gritty zaujala a jak vypadají její konkurenti v NHL.
Maskot Philadelphie Gritty.
Maskot Philadelphie Gritty. | Foto: ČTK

Gritty

Zatímco fanoušky ostatních zámořských klubů baví během zápasů plyšový medvěd, lev nebo třeba bernardýn, maskotem Philadelphie je těžko identifikovatelný tvor s oranžovou hřívou a děsivě vykulenýma očima.

Podle oficiálního popisku je loajální, talentovaný, ale také divoký, zlomyslný, zuřivě soutěživý a na svou velikost i hbitý.

Svou rozpustilost už dokázal třeba otravným cloněním gólmanovi ve stylu někdejšího provokatéra Seana Averyho nebo tím, že vysypal na fanouška Rangers pytel popcornu.

"Legenda říká, že jméno Gritty (v překladu skřípavý, štěrkovitý, ale také odvážný, vytrvalý či energický) dostal díky tomu, že má stejný přístup jako tým, za nímž stojí," píše web Flyers. Klub z Pensylvánie byl především dříve proslulý svou drsnou hrou.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve středu od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

Druhou čtvrtfinálovou dvojici tvoří Korea, třetí tým ze skupiny A, a Norsko, druhý celek ze skupiny B. Kanaďané a Američané si zajistili přímý postup do semifinále, Slováci a Italové si zahrají o sedmé místo.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

před 5 hodinami

V Dlouhé Lhotě na Příbramsku hoří výrobní hala. Hasiči vyhlásili 3. stupeň poplachu, na místě je 17 jednotek. Požár je zatím bez zranění

Další zprávy