"Šeredné monstrum" Flyers ční mezi maskoty NHL. Bizarně o něm hlasovali politici

jzp jzp
1. 11. 2018 6:26
Přestože existuje jen pár týdnů, už ho probírala městská rada ve Philadelphii. Jakkoliv to zní bizarně, řeč je o novém maskotovi hokejových Flyers. Podívejte se, čím příšera nazvaná Gritty zaujala a jak vypadají její konkurenti v NHL.
Maskot Philadelphie Gritty.
Maskot Philadelphie Gritty. | Foto: ČTK

Gritty

Zatímco fanoušky ostatních zámořských klubů baví během zápasů plyšový medvěd, lev nebo třeba bernardýn, maskotem Philadelphie je těžko identifikovatelný tvor s oranžovou hřívou a děsivě vykulenýma očima.

Podle oficiálního popisku je loajální, talentovaný, ale také divoký, zlomyslný, zuřivě soutěživý a na svou velikost i hbitý.

Svou rozpustilost už dokázal třeba otravným cloněním gólmanovi ve stylu někdejšího provokatéra Seana Averyho nebo tím, že vysypal na fanouška Rangers pytel popcornu.

"Legenda říká, že jméno Gritty (v překladu skřípavý, štěrkovitý, ale také odvážný, vytrvalý či energický) dostal díky tomu, že má stejný přístup jako tým, za nímž stojí," píše web Flyers. Klub z Pensylvánie byl především dříve proslulý svou drsnou hrou.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy