Kaše nachytal brankáře Jets na švestkách, ale na výhru to nestačilo

Aktualizováno 6. 12. 2021 8:57
Gól českého hokejového útočníka Ondřeje Kašeho prohru Torinta 3:6 ve Winnipegu neodvrátil. Na vítězství nestačila ani devátá branka Tomáše Hertla v aktuálním ročníku NHL, San Jose podlehlo Columbusu 4:6. Asistenci u vítězné trefy Blue Jackets si připsal Jakub Voráček.
Ondřej Kaše sice prostřelil brankáře Jets, ale z výhry se nakonec radoval právě Winnipeg | Foto: Reuters

Columbus v souboji se San Jose protrhl sérii čtyř proher. Blue Jackets rozhodli zápas v úvodu třetí části, kdy po trefách Jacka Roslovice a Adama Boquista odskočili do dvoubrankového vedení, které již Sharks nedokázali stáhnout. "Ve třetí třetině jsme měli snahu se zápasem něco udělat. To bylo pro její průběh hodně důležité. Musíme se naučit přenést takovou energii i do venkovních duelů," řekl Roslovic.

Do kombinace před Boquistovou brankou na 5:3 se zapojil Voráček. Zatáhl puk do útočného pásma, u pravého mantinelu se šikovnou otočkou zbavil bránícího hráče, posunul puk na Gabriela Carlssona a ten bekhendem našel zakončujícího švédského obránce. Voráček získal devatenáctý kanadský bod v sezoně a dorovnal nejproduktivnějšího Čecha v soutěži Davida Pastrňáka.

San Jose zásluhou Hertlovy trefy z pravého kruhy v 51. minutě snížilo na 4:5, ale devátá branka nejlepšího českého střelce tohoto ročníku NHL byla tím posledním, co Sharks stihli. V závěru ještě inkasovali při risku bez brankáře a z Columbusu odjeli s prohrou 4:6.

Sharks uzavřeli pětizápasovou sérii venkovních duelů dvěma prohrami. Po dobrém začátku a třech výhrách za sebou nestačili na New York Rangers a nyní na Columbus. "Mohl to být perfektní trip, ale nezvládli jsme jeho závěr. Máme šest bodů, což není špatné, ale měli jsme jich mít alespoň osm," hodnotil Hertl.

Na výhru nestačil ani gól torontského Kašeho. Ve 36. minutě zápasu proti Winnipegu se protáhl po pravém křídle, zpoza brankové čáry nachytal brankáře Jets Connora Hellebuycka s snížil na 3:5. Winnipeg však už neinkasoval a oslavil pohodlné vítězství 6:3. Toronto prohrálo podruhé za sebou.

Rozhodující pasáž přišla v první polovině druhé třetiny, kdy Winnipeg skóroval čtyřikrát a odskočil na 5:1. Rychlé snížení Toronta na rozdíl dvou branek ještě nechalo zápas otevřený. "I přesto, že dokázali docela rychle snížit, jsem necítil žádný tlak. Podařilo se jim využít přesilovku 5 na 3 a pak překvapili Hellebuycka střelou z velkého úhlu. Stále ale ztráceli dvě branky. Třetí třetinu jsme potom odehráli s velkým přehledem," shrnul trenér Jets Paul Maurice.

Tisící duel v NHL odehrál Blake Wheeler a v jubilejním zápase pomohl Winnipegu k výhře dvěma asistencemi. "Takový zápas si chce každý užít, nasát atmosféru a prožít každý okamžik, je ale potřeba se u toho soustředit i na hokej. Začali jsme trošku zabržděně, ale poté jsme se rozjeli a hráli jsme výborně. Odehráli jsme dobrý zápas," řekl Wheeler.

Tampa Bay deklasovala trápící se Philadelphii 7:1. Domácí Flyers prohráli poosmé v řadě a v tabulce Východní konference jsou až na 12. pozici. Rozhodnutí přinesly první dvě třetiny, po nichž Flyers prohrávali 0:5. Český obránce Jan Rutta si připsal pět kladných bodů, nejvíce ze všech hráčů Lightning. Ondřej Palát skončil s jedním kladným bodem.

Dominik Kubalík odehrál za Chicago 12 minut a pomohl Blackhawks k výhře na ledě New York Islanders. Domácí podlehli Blackhawks 2:3 po samostatných nájezdech a prohráli jedenáctý zápas v řadě.

Neuspěli ani hokejisté Edmontonu, kteří v domácím prostředí nestačili na Los Angeles. Kings vyhráli jasně 5:1 a na ledě Oilers uspěli poprvé od ledna 2018. Dvěma góly vystřelil výhru hostů Adrian Kempe.

Nedařilo se ani druhému celku z Alberty. Calgary podlehlo Vegas 2:3 a nevyužilo šanci posunout se do čela Západní konference. Brankář Daniel Vladař zůstal pouze na střídačce.

Výsledky NHL:

Edmonton - Los Angeles 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)

Branky: 31. Nurse - 22. a 55. A. Kempe, 3. Kupari, 57. Doughty, 57. T. Moore. Střely na branku: 22:39. Diváci: 15.658. Hvězdy zápasu: 1. A. Kempe (Los Angeles), 2. Nurse (Edmonton), 3. Doughty (Los Angeles).

Columbus - San Jose 6:4 (1:1, 2:2, 3:1)

Branky: 17. a 46. A. Boqvist (na druhou Voráček), 21. Kuraly, 38. Sillinger, 42. Roslovic, 59. Texier - 20. Bonino, 21. E. Karlsson, 29. B. Burns, 51. Hertl. Střely na branku: 30:34. Diváci: 16.824. Hvězdy zápasu: 1. A. Boqvist, 2. Peeke, 3. Sillinger (všichni Columbus).

NY Islanders - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 29. Pageau, 60. Dobson - 7. Hagel, 46. D. Strome, rozh. náj. P. Kane. Střely na branku: 24:26. Diváci: 17.255. Hvězdy zápasu: 1. DeBrincat, 2. Hagel (oba Chicago), 3. Dobson (NY Islanders).

Philadelphia - Tampa Bay 1:7 (0:2, 0:3, 1:2)

Branky: 48. Atkinson - 10. a 55. Perry, 9. McDonagh, 23. Raddysh, 27. Katchouk, 29. M. Joseph, 46. Maroon. Střely na branku: 39:27. Diváci: 16.014. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Perry, 3. Hedman (všichni Tampa Bay).

Winnipeg - Toronto 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)

Branky: 5. Dubois, 22. Copp, 25. J. Svečnikov, 28. Connor, 31. Ehlers, 49. Scheifele - 17. Bunting, 35. Matthews, 36. O. Kaše. Střely na branku: 41:35. Diváci: 14.491. Hvězdy zápasu: 1. Wheeler, 2. Dubois, 3. Scheifele (všichni Winnipeg).

Vegas - Calgary 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Branky: 18. Pacioretty, 42. N. Roy, 51. Dadonov - 50. E. Lindholm , 58. Mangiapane. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18.077. Hvězdy zápasu: 1. N. Roy, 2. Dadonov, 3. Lehner (všichni Vegas).

Centrální divize:

1. Minnesota 24 17 1 6 92:71 35
2. St. Louis 24 12 4 8 80:70 28
3. Winnipeg 24 12 4 8 74:68 28
4. Nashville 24 13 1 10 68:68 27
5. Colorado 21 12 2 7 85:71 26
6. Dallas 21 12 2 7 60:58 26
7. Chicago 24 9 2 13 54:75 20
8. Arizona 24 5 2 17 43:89 12