Vasilevskij se upsal Tampě na dalších osm let. Hvězdný Rus vydělá 76 milionů dolarů

ČTK ČTK
29. 7. 2019 17:22
Ruský gólman Andrej Vasilevskij prodloužil v NHL angažmá v týmu Tampa Bay Lightning. Letošní vítěz Vezinovy trofeje pro nejlepšího brankáře ligy si díky osmiletému kontraktu, který vstoupí v platnost po nadcházející sezoně, vydělá 76 milionů dolarů (zhruba 1,76 miliardy korun), tedy v průměru 9,5 milionu za sezonu.
MS 2019 v hokeji, Česko - Rusko v souboji o bronz: Andrej Vasilevskij
MS 2019 v hokeji, Česko - Rusko v souboji o bronz: Andrej Vasilevskij | Foto: Reuters

Pětadvacetiletý Vasilevskij si finančně výrazně polepší, neboť současná tříletá smlouva z července 2016, po níž by se stal chráněným volným hráčem, mu garantuje celkový příjem 10,5 milionu dolarů. Nyní dostal totožné podmínky stejně dlouhého kontraktu, jaký podepsal před rokem spoluhráč z útoku Nikita Kučerov. Vládci kanadského bodování minulé sezony už ale bude smlouva platit od nadcházejícího ročníku.

Vasilevskij v uplynulé sezoně potvrdil příslušnost mezi světovou brankářskou elitu. Z 53 zápasů základní částí vychytal 39 výher, což bylo nejvíce v lize. Za ofenzivně laděným mužstvem vykázal i výborné osobní statistiky v úspěšnosti zákroků (92,5 procenta) a průměru obdržených branek na zápas (2,4). Šestkrát dochytal zápas s čistým kontem.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy