reklama
 
 

Vasilevskij se upsal Tampě na dalších osm let. Hvězdný Rus vydělá 76 milionů dolarů

29. 7. 2019 17:22
Ruský gólman Andrej Vasilevskij prodloužil v NHL angažmá v týmu Tampa Bay Lightning. Letošní vítěz Vezinovy trofeje pro nejlepšího brankáře ligy si díky osmiletému kontraktu, který vstoupí v platnost po nadcházející sezoně, vydělá 76 milionů dolarů (zhruba 1,76 miliardy korun), tedy v průměru 9,5 milionu za sezonu.

Pětadvacetiletý Vasilevskij si finančně výrazně polepší, neboť současná tříletá smlouva z července 2016, po níž by se stal chráněným volným hráčem, mu garantuje celkový příjem 10,5 milionu dolarů. Nyní dostal totožné podmínky stejně dlouhého kontraktu, jaký podepsal před rokem spoluhráč z útoku Nikita Kučerov. Vládci kanadského bodování minulé sezony už ale bude smlouva platit od nadcházejícího ročníku.

Vasilevskij v uplynulé sezoně potvrdil příslušnost mezi světovou brankářskou elitu. Z 53 zápasů základní částí vychytal 39 výher, což bylo nejvíce v lize. Za ofenzivně laděným mužstvem vykázal i výborné osobní statistiky v úspěšnosti zákroků (92,5 procenta) a průměru obdržených branek na zápas (2,4). Šestkrát dochytal zápas s čistým kontem.

autor: ČTK | 29. 7. 2019 17:22

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama