Gólman Kořenář má první výhru v NHL, Hertl k ní pomohl dvěma přihrávkami

Aktualizováno 27. 4. 2021 9:13
Český hokejový útočník Tomáš Hertl pomohl San Jose dvěma asistencemi k přerušení osmizápasové série proher. Sharks i díky 21 zásahům brankáře Josefa Kořenáře porazili Arizonu 6:4. Třiadvacetiletý Kořenář v NHL nastoupil do šestého zápasu a připsal si první výhru.
Josef Kořenář v dresu San Jose
Josef Kořenář v dresu San Jose | Foto: Reuters

San Jose se vydařil vstup do utkání, v čase 3:07 vedli Sharks po trefách Noaha Gregora a Brenta Burnse 2:0. Kanadského obránce vybídl ke skórování nahrávkou od pravého mantinelu Hertl. Také úvod druhé části zvládli domácí výborně, za necelé čtyři minuty jejího průběhu přidali další dva góly a ve 24. minutě to bylo 4:0.

Arizona dokázala zápas zdramatizovat. Obránce Jakob Chychrun trefil na začátku třetí části levý roh Kořenářovy branky a snížil na rozdíl jediného gólu. Alexandr Barabanov vrátil po Hertlově asistenci dvoubrankové vedení na stranu Sharks, ale Chychrun znovu přiblížil Arizonu na dostřel. Vítězství Sharks pojistil gólem do prázdné branky nejlepší střelec týmu Evander Kane.

Útočník Edmontonu Connor McDavid vstřelil hattrick, přidal jednu asistenci a potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče soutěže. Oilers hlavně díky svému kapitánovi vyhráli ve Winnipegu 6:1. McDavid má po 46 zápasech na kontě 81 bodů a v čele produktivity patnáctibodový náskok před spoluhráčem Leonem Draisaitlem.

"Letos hraje Connor opravdu výborně. Není mnoho lidí, kteří dominují takovým způsobem jako on. Je neuvěřitelně rychlý a má šikovné ruce. Je to opravdový vůdce," řekl trenér Oilers Dave Tippett.

Na první gól se čekalo do 17. minuty, kdy otevřel skóre útočník Oilers Alex Chiasson. Druhou branku přidal ještě v první třetině McDavid a určil tak další směřování zápasu. Po čtrnácti minutách druhé třetiny vedli Oilers 5:0 a po snížení Marka Scheifeleho uzavřel McDavid už v 37. minutě skóre utkání. "Chceme hrát dobrý, týmový hokej. To je nejdůležitější," řekl McDavid.

Carolina bez zraněného brankáře Petra Mrázka podlehla Dallasu 3:4 v prodloužení, ale díky prohře Floridy o bod zvýšila vedení v Centrální divizi a jako první tým si v ní zajistila účast v play off. Hurricanes ve druhé třetině smazali dvoubrankové manko, ale Denis Gurjanov vrátil v 38. minutě Stars vedení. Do prodloužení poslal zápas obránce Caroliny Jani Hakanpää, který se čtyři a čtvrt minuty před závěrečnou sirénou trefil od modré čáry. Bod navíc vystřelil Dallasu v nastavení Jamie Benn. Čeští útočníci Radek Faksa z Dallasu a Martin Nečas z Caroliny v utkání nebodovali.

"Vydřeli jsme bod, který nás dostal do play off, ale s výkonem nejsem úplně spokojený," řekl trenér Caroliny Rod Brind'Amour.

Nashville porazil Floridu 4:1 a udržel se Centrální divizi v elitní čtyřce. Predators dovedl k výhře brankář Juuse Saros, který kryl 39 střel. Český bek Radko Gudas Sarose vyzkoušel čtyřikrát, ale za 16 a půl minuty hry nebodoval.

Montreal vyhrál v Calgary 2:1 a připsal si důležité dva body v boji o play off. Canadiens vystřelil výhru 25. gólem v sezoně Tyler Toffoli. Stejným výsledkem zvítězila v dalším utkání Severní divize také poslední Ottawa v bitvě s předposledním Vancouverem. Senators se přiblížili k soupeři na rozdíl bodu, Canucks ale kvůli problémům s koronavirem odehráli o sedm zápasů méně a za pozicemi pro play off zaostávají o 10 bodů.

St. Louis přehrálo 4:1 Colorado a v tabulce Západní divize se dostalo na čtvrté místo před Arizonu. Stejným výsledkem porazilo sedmé Los Angeles osmý Anaheim. V souboji posledních dvou týmů divize dovedl Kings k výhře zkušený brankář Jonathan Quick.

Výsledky NHL:

San Jose - Arizona 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)

Branky: 1. Gregor, 4. Burns (Hertl), 22. Couture, 24. E. Karlsson, 52. Barabanov (Hertl), 60. E. Kane - 43. a 56. Chychrun, 25. Bunting, 31. Keller. Kořenář odchytal za domácí celý zápas, inkasoval čtyři góly z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 84 procent. Střely na branku: 34:25. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. E. Kane (San Jose), 2. Chychrun (Arizona), 3. Barabanov (San Jose).

Calgary - Montreal 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky: 13. E. Lindholm - 10. S. Weber, 39. Toffoli. Střely na branku: 22:24. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Toffoli (Montreal), 2. Giordano (Calgary), 3. S. Weber (Montreal).

Ottawa - Vancouver 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 11. Norris, 32. Batherson - 15. Juolevi. Střely na branku: 27:26. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. M. Högberg, 2. B. Tkachuk, 3. Chabot (všichni Ottawa).

Dallas - Carolina 4:3 v prodl. (2:0, 1:2, 0:1 - 1:0)

Branky: 2. Pavelski, 17. Dickinson, 38. Gurjanov, 63. Ja. Benn - 34. M. McCormick, 37. Slavin, 56. Hakanpää. Střely na branku: 31:32. Diváci: 5364 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Ja. Benn, 2. Gurjanov (oba Dallas), 3. Geekie (Carolina).

Winnipeg - Edmonton 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)

Branky: 36. Scheifele - 19., 24. a 37. McDavid, 17. Chiasson, 32. Draisaitl, 34. Nurse. Střely na branku: 37:30. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. McDavid, 2. M. Smith, 3. Nurse (všichni Edmonton).

St. Louis - Colorado 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)

Branky: 10. Tarasenko, 14. B. Schenn, 28. Perron, 31. Thomas - 29. MacKinnon. Střely na branku: 20:32. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Perron, 2. Binnington, 3. B. Schenn (všichni St. Louis).

Nashville - Florida 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Branky: 7. Mikael Granlund, 24. Cousins, 43. Haula, 50. Trenin - 5. S. Bennett. Střely na branku: 27:40. Bez diváků. Hvězdy zápasu: 1. Haula, 2. Saros, 3. Mikael Granlund (všichni Nashville).

Los Angeles - Anaheim 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Branky: 6. S. Walker, 11. M. Anderson, 59. D. Brown, 60. T. Moore - 24. Drysdale. Střely na branku: 25:22. Diváci: 1373 (omezený počet). Hvězdy zápasu: 1. Quick, 2. Kopitar, 3. M. Anderson (všichni Los Angeles).