"Jágr mi to skvěle dal." Jankowski parádou připomněl Malíka, třetí lajna Calgary kralovala

Daniel Poláček Daniel Poláček
1. 12. 2017 11:53
Mark Jankowski vstřelil v NHL po nahrávce Jaromíra Jágra krásný gól. Českým fanouškům musela v hlavě problesknout vzpomínka na Marka Malíka nebo Roberta Kyselu, neboť útočník Flames efektně skóroval poté, co hokejku šikovně prostrčil mezi nohama.
Mark Jankowski dal po asistenci Jaromíra Jágra krásný gól. | Video: YouTube

Praha - Hokejové Calgary poznává nečekané hrdiny. Při minulé výhře zářil brankář David Rittich, tentokrát okouzlil jiný nováček - útočník Mark Jankowski. Dvěma góly zařídil výhru nad Arizonou 3:0. 

Příznivce v hale Scotiabank Saddledome zvedl ze sedadel zejména při první trefě. Po Jágrově nahrávce nejdřív nepřekonal soupeřova gólmana, ale na druhý pokus uspěl. A jak! S hokejkou mezi nohama dává góly málokdo.

"Viděl jsem, jak tam puk poskakuje. Moje jediná šance byla udělat tohle. Prostě jsem reagoval podle situace, nic takového jsem neplánoval," vysvětloval Jankowski po utkání.

Také ocenil parťáky ve třetí lajně: "Byla to skvělá práce všech. Už jsem byl připravený jít střídat, ale viděl jsem Bennyho (Sama Bennetta - pozn. red.), jak rozjíždí akci. Pak nahrál Jágrovi, který mi to skvěle dal přes obránce."

Formace Bennett - Jankowski - Jágr byla na šestizápasovém venkovním tripu takřka nulová a předešlé klání musela zvládnout bez českého veterána, ale tentokrát dělala trenérovi radost. Natolik, že na led chodila zhruba stejně často jako elitní trio. Vyslala 12 střel.

"Ne venkovním tripu jsme nebodovali, ale šance si vytváříme, což je důležité," poznamenal Jankowski.

Po 17 utkáních má na kontě šest bodů (5+1). V NHL zažil druhý dvougólový večer. Přesto pořád bydlí na hotelu. "Nevím jistě, jaká jsou pro tohle pravidla. Hlavně nechci podlehnout uspokojení," říká 23letý Kanaďan.

Hrozí mu návrat na farmu do Stocktonu, odkud přišel ke konci října?

"To vám můžu hned říct," přidává trenér Glen Gulutzan. "Viděl jsem hodně mladých hráčů a jeho na odchod nevidím. Myslím, že tady nějaký čas bude."

Také Gulutzan žasl nad gólem bezmála dvoumetrového centra: "Ta šikovnost a trpělivost!" Záhy dodal: "Nejvíc mě ale zaujala jeho celoplošná hra. Je zodpovědný na obou koncích kluziště, má ukázkový přístup. Ve třetí lajně už je znát nějaká chemie."

Z těchto slov je zřejmé, že Jankowskému (brzký) odchod na farmu nehrozí a že formace číslo tři se jen tak nerozpadne.

45letý Jágr, jenž má aktuálně sedm bodů (1+6) z 15 zápasů, tak bude dál trávit čas vedle mladíků, kterým je dohromady 44 let.

Připomeňte si slavný Malíkův nájezd, od něhož před pár dny uplynulo 12 let (Jágr u toho tehdy byl jako největší hvězda Rangers):

Od legendárního nájezdu Marka Malíka uplynulo 12 let. | Video: Youtube
 

Právě se děje

před 2 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy