Frolík vymyslel vítězný gól Calgary proti Detroitu. Kindl pomohl Floridě k nájezdům

Aktualizováno 21. 11. 2016 8:29
Michael Frolík se podílel asistencí na vítězné brance Calgary proti Detroitu. Jakub Kindl dostal podruhé v řadě šanci v prvním týmu Floridy a na vítězství 3:2 po samostatných nájezdech se podílel jednou asistencí.

New York - Hokejový útočník Michael Frolík vymyslel v nedělním utkání NHL rozhodující gól, díky kterému Calgary zvítězilo na ledě Detroitu 3:2. Po chytré přihrávce kladenského odchovance střílel Mikael Backlund v 53. minutě za nerozhodného stavu do poloodkryté klece. Jakub Kindl ve druhém startu sezony pomohl Floridě na ledě New Yorku Rangers jednou asistencí k výhře 3:2 po samostatných nájezdech.

Detroitu se nedaří ani s Howardem

Detroit prohrál počtvrté v řadě a podeváté z posledních jedenácti utkání, v nichž vstřelil pouhých 19 branek. Petr Mrázek za ně odchytal prozatím v průběhu listopadu jediný zápas od úvodní minuty, problémem týmu je však nepříliš produktivní útok. Red Wings v utkání otevřeli skóre, ale Calgary trefami v úvodu druhé i třetí třetiny otočilo průběh utkání. A na vyrovnání domácích vzápětí odpověděli učebnicovou souhrou Frolík s Backlundem.

"Byl to velmi vyrovnaný zápas, ale my jsme šance využili," uvedl trenér Calgary Glen Gulutzan. Jeho svěřenci vyhráli úvodní zápas ze série šesti venkovních. "Začít tak dlouhou šňůru vítězstvím z vás sejme značnou tíhu tlaku. Proto je výhra hodně důležitá, zvláště, když hrajeme už v pondělí znovu," dodal kouč.

Florida se dvakrát dotáhla

Florida v Madison Square Garden dvakrát smazala jednobrankový náskok soupeře. Podruhé ve 48. minutě i s přispěním Kindla. Český obránce přihrál puk Aaronovi Ekbladovi, jehož střelu z vrcholu pravého kruhu si do vlastní branky srazil J.T. Miller.

"Chceme, aby hráči blokovali střely a pokoušeli se všelijak zabránit gólům. Ze vzdálenosti, ze které ale střílel, bych puk měl chytit, když přede mnou nikdo nebyl. O tom jsme se pak (s Millerem) bavili. Pokud nemá dost času, aby se do střely vložil celý, pak by bylo lepší, kdyby to nechal na mně," komentoval gól na 2:2 brankář Rangers Henrik Lundqvist, který o tři minuty později kryl dvě šance Jaromíra Jágra.

Jágr, jenž v minulém zápase řídil výhru Panthers gólem a dvěma přihrávkami, nepřelstil švédského gólmana střelou z pár metrů ani z následné dorážky. Promarněná příležitost ho nicméně nemusela mrzet, protože v rozstřelu excelovali hosté. Aleksander Barkov i Vincent Trocheck nájezdy proměnili, zatímco James Reimer zneškodnil oba pokusy domácích.

Znovu si zahrál Kaše

Třetí start v NHL si připsal Ondřej Kaše, který ale s Anaheimem podlehl doma Los Angeles 2:3. Hosté položili základ úspěchu v prostřední třetině, v níž třemi góly zlomili bezbrankový stav. U všech branek Kings figuroval Jeff Carter, který dvě branky dal a na jednu přihrál. Domácí v závěrečně části už jenom dvěma zásahy zdramatizovali zápas.

Poměrem 3:2 uspěl také Columbus ve Washingtonu, kde vstřelil vítězný gól v poslední minutě Alexander Wennberg. Domácí byli ale rozzlobeni, branka totiž padla z přesilové hry za faul vysokou holí, který se podle nich nestal. "Když se podíváte na opakovaný záznam, všimnete si, že jeho hlava (Nicka Foligna) povyskočí v momentě, kdy má (Nicklas Bäckström) hokejku na ledě. Ani se ho nedotkl. To nebylo správné rozhodnutí," prohlásil trenér Washingtonu Barry Trotz.

NHL:

Washington - Columbus 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Branky: 4. Bäckström, 31. Ovečkin - 27. N. Foligno, 41. Dubinsky, 60. Wennberg. Střely na branku: 21:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Wennberg (Columbus), 2. Bäckström, 3. Ovečkin (oba Washington).

Carolina - Winnipeg 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 7. Lindholm, 43. Rask, 59. Hanifin - 50. Scheifele. Střely na branku: 40:29. Diváci: 10.809. Hvězdy zápasu: 1. Lindholm, 2. Rask, 3. Ward (všichni Carolina).

NY Rangers - Florida 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 14. Kreider, 42. Zibanejad - 35. Yandle, 48. Ekblad (Kindl), rozhodující sam. nájezd Trocheck. Střely na branku: 35:30. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Reimer (Florida), 2. Lundqvist (NY Rangers), 3. Yandle (Florida).

Detroit - Calgary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Branky: 9. Tatar, 48. Mantha - 24. Hathaway, 43. Stajan, 53. Backlund (Frolík). Střely na branku: 23:26. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Hamilton (Calgary), 2. Ericsson (Detroit), 3. Tkachuk (Calgary).

Anaheim - Los Angeles 2:3 (0:0, 0:3, 2:0)

Branky: 44. Vermette, 49. Rakell - 33. a 34. Carter, 23. Doughty. Střely na branku: 30:29. Diváci: 16.611. Hvězdy zápasu: 1. Carter (Los Angeles), 2. Vermette (Anaheim), 3. Doughty (Los Angeles).