13. 1. 2020 6:46
Útočník Michael Frolík si připsal v NHL po výměně z Calgary do Buffala první bod v novém působišti.
Michael Frolík
Michael Frolík | Foto: Lukáš Caha

Kladenský odchovanec, který za Sabres nastoupil potřetí, pomohl asistencí k výhře 5:1 v Detroitu.

Buffalo položilo základ úspěchu v úvodních třinácti minutách, po kterých vedlo 3:0. První dvě branky vstřelil Evan Rodrigues, třetí přidal v oslabení Zemgus Girgensons z úniku, do kterého se dostal poté, kdy Robby Fabbri nezachytil na modré čáře přihrávku Filipa Zadiny.

Detroit v 32. minutě snížil, ale hosté na začátku třetí třetiny dvěma góly během 65 sekund odmítli další drama. U čtvrté trefy asistoval Frolík, po jehož střele od modré čáry získal puk Curtis Lazar a přenechal ho Zachu Bogosianovi. Defenzivní obránce se prosadil po hezkém manévru, kdy si najel od mantinelu do středu hřiště a bekhendem vsítil svůj první gól v sezoně.

Jonathan Huberdeau podpořil gólem a přihrávkou kanonádu Floridy, která porazila Toronto 8:4, a v historické klubové produktivitě předstihl vedoucího Olliho Jokinena. Na kontě má nyní 420 bodů (143 + 277).

Huberdeau se do statistik zapsal poprvé ve 33. minutě, kdy povedeným bekhendovým blafákem zvýšil z rychlého protiútoku už na 7:1. Kanadský útočník si rekordní bod připsal ve třetí třetině, kdy po jeho přihrávce stanovil Mike Hoffman svým druhým gólem v zápase konečnou podobu výsledku. Na straně Toronta vyšel naprázdno Auston Matthews, který v tabulce střelců ztrácí ze druhého místa čtyři góly na Davida Pastrňáka.

Mužstvem víkendu je New Jersey. Devils získali nejdříve skalp lídra soutěže Washingtonu po výsledku 5:1 a v neděli porazili 3:1 Tampu Bay, která do utkání vstupovala se sérií deseti výher. Za poražené nastoupil i Ondřej Palát, který předchozí zápas vynechal kvůli problémům s nohou.

Výsledky NHL:

Detroit - Buffalo 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)

Branky: 32. Bowey - 3. a 5. Rodrigues, 13. Girgensons, 43. Bogosian (Frolík), 44. Ristolainen. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.312. Hvězdy zápasu: 1. Rodrigues, 2. Bogosian, 3. Lazar (všichni Buffalo).

Florida - Toronto 8:4 (3:0, 4:3, 1:1)

Branky: 14. a 44. Hoffman, 2. J. Brown, 4. Barkov, 21. Matheson, 23. Vatrano, 26. Trocheck, 33. Huberdeau - 33. a 41. Marner, 24. Hyman, 36. Tavares. Střely na branku: 29:47. Diváci: 15.535. Hvězdy zápasu: 1. Huberdeau, 2. Barkov, 3. Trocheck (všichni Florida).

New Jersey - Tampa Bay 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Branky: 24. Greene, 30. Zajac, 60. Wood - 21. T. Johnson. Střely na branku: 20:27. Diváci: 14.203. Hvězdy zápasu: 1. Domingue, 2. Zajac, 3. Greene (všichni New Jersey).

Winnipeg - Nashville 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka: 12. Turris. Střely na branku: 28:32. Diváci: 15.325. Hvězdy zápasu: 1. Saros (Nashville), 2. Hellebuyck (Winnipeg), 3. Turris (Nashville).

Minnesota - Vancouver 1:4 (0:0, 1:3, 0:1)

Branky: 32. M. Foligno - 33. a 60. Horvat, 30. E. Pettersson, 34. Stecher. Střely na branku: 24:30. Diváci: 17.348. Hvězdy zápasu: 1. E. Pettersson, 2. J. T. Miller (oba Vancouver), 3. M. Foligno (Minnesota).

Arizona - Pittsburgh 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 15. Garland, 30. Hall, 52. Stepan - 3. McCann, 24. Hörnqvist, 57. B. Tanev, rozhodující sam. nájezd Blugers. Střely na branku: 27:34. Diváci: 13.755. Hvězdy zápasu: 1. Blugers, 2. Malkin (oba Pittsburgh), 3. Hall (Arizona).

5. Nashville 44 21 7 16 150:145 49
6. Minnesota 45 20 6 19 135:150 46
7. Chicago 46 20 6 20 134:150 46