Francouz třiceti zákroky pomohl Coloradu k postupu do finále Stanley Cupu

7. 6. 2022 6:45
Hokejisté Colorada s Pavlem Francouzem v brance vyhráli v Edmontonu 6:5 v prodloužení, ovládli sérii 4:0 na zápasy a po 21 letech postoupili do finále play off NHL.
Hokejisté Colorada pózují s trofejí pro vítěze Západní konference
Hokejisté Colorada pózují s trofejí pro vítěze Západní konference | Foto: Reuters

Český gólman pomohl hostům k postupu třiceti zákroky. Hned pět bodů za gól a čtyři asistence získal obránce Avalanche Cale Makar.

Colorado po Makarově trefě ze 4. minuty vedlo po první třetině 1:0, domácí ale třemi góly ve druhé části průběžný stav utkání otočili. Postupně se prosadili Zach Hyman, Ryan Nugent-Hopkins a Connor McDavid.

Devon Toews po půl minutě druhé třetiny snížil na 2:3, Hyman ale svou druhou brankou v duelu vrátil domácím Oilers dvoubrankový náskok. Následující minuty patřily hokejistům Avalanche, kteří zásluhou Gabriela Landeskoga, Nathana MacKinnona a Mikka Rantanena otočili pět minut před koncem základní hrací doby na 5:4.

Vyřazení Edmontonu alespoň na chvíli odvrátil Zack Kassian, jenž využil asistencí McDavida s Leonem Draisaitlem a poslal zápas do prodloužení.

To však již po minutě a 19 vteřinách rozhodl Artturi Lehkonen, jenž svým šestým gólem v play off vystřelil Coloradu postup do finále.

Finále Západní konference play off NHL - 4. zápas:

Edmonton - Colorado 5:6 v prodl. (0:1, 3:0, 2:4 - 0:1)

Branky: 28. a 44. Hyman, 37. Nugent-Hopkins, 39. McDavid, 57. Kassian - 4. Makar, 41. D. Toews, 49. Landeskog, 54. MacKinnon, 55. Rantanen, 62. Lehkonen. Střely na branku: 35:42. Francouz odchytal za Colorado celý zápas, inkasoval pět branek z 35 střel a úspěšnost zákroků měl 85,7 procenta. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Draisaitl (Edmonton), 2. Makar (Colorado), 3. McDavid (Edmonton). Konečný stav série 0:4.